Erkaya Yırık’a Melikgazi’den teşekkür, ASKON’dan şiir

BAŞKAN PALANCIOĞLU, KAYMAKAM ERKAYA YIRIK’A MELİKGAZİ’YE HİZMETLERİ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Elazığ Valiliği’ne atanan Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık’a veda ziyaretinde bulundu.

7 yıl görev yaptığı Melikgazi ilçesine vermiş olduğu hizmetlerden dolayı Erkaya Yırık’a teşekkür eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “7 yıldır Melikgazi’mize hizmet eden değerli Kaymakamımız Sayın Erkaya Yırık Elazığ’a vali olarak atandı. Kendisine yeni görevinin hayırlı olmasını temenni eder ilçemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Elazığ’daki yeni görevinde başarılar diliyorum. Rabbim Elazığ’da da güzel hizmetler yapmayı nasip etsin.” dedi.

Başkan Palancıoğlu’na temennileri için teşekkür eden Kaymakam Erkaya Yırık ise, “Kayseri’de kaldığım süre içinde buradan çok güzel anılar içinde ayrılacağım. Bizim görev yaptığımız her yer bizim memleketimiz sayılır. Kayseri’de benim memleketim oldu. Elazığ’da benim yeni memleketim olacak. Burada kazanmış olduğumuz bilgi ve tecrübelerle inşallah Elazığlı vatandaşlarımıza da katkı sağlayacak ve hizmet edeceğiz.” diye konuştu.

ASKON’DAN ŞİİRLİ VEDA

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kayseri şubesi Melikgazi Kaymakamı iken Elazığ Valisi olarak atanan Erkaya Yırık için veda mesajı yayınladı.

ASKON Kayseri Başkanı Ali Özcan, Erkaya Yırık için övgü dolu sözler dile getirdi. Özcan, “Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin Kayseri şubesi kurulduğu tarihlerde göreve gelen ve bugüne kadar geçen süre zarfında kıymetli Melikgazi Kaymakamımız Erkaya Yırık Bey’in iletişim kanallarını her daim açık tutarak ve istişareyi gözeterek görevini ifa ettiğine şahit olduk. Uzlaşma kültürü içerisinde kurumlarımızda özgüveni aşılayan, adalet ve hakkaniyete riayet ederek davrandığını gördük. Görevini layıkıyla ve hakkıyla yaptı. Baki olan bu kubbede hoş bir sada bıraktı. Kemal Paşazade bir şiirinde ‘Altun ile mîzânda bir gelse dahi zeng / Sıkletde bir olmak ile kıymetde bir olmaz’ der. Yani terazide altınla aynı ağırlıkta gelen sarı bakır yahut bakır, kıymette de ona eşit olmaz; (çünkü) ağırlıkta aynı olmak, kıymette denk olmak değildir. Bu minvalde birçok kaymakam ve vali olsa da Erkaya Yırık Bey’in bizlerdeki yeri özel kalacaktır.” ifadelerini kullandı.

Ali Özcan, “Marifet iltifata tâbîdir. Ülkemize her şeyden önce vatan ve bayrak sevdasını gönüllerine nakşetmeye çalışan ve milli şuura sahip bireyler yetiştirme çabasında olan yöneticimize müteşekkiriz. Erkaya Yırık Bey’e yaptığı güzel hizmetler için teşekkür eder, yeni görevi olan Elazığ Valiliği sürecinde kendilerine başarılar ve hayırlı hizmetler dileriz.” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

MHP’li Özdemir kırsalda yaşanan su sıkıntısını Meclis gündemine taşıdı

Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, yaz aylarının gelmesiyle beraber Kayseri’de kırsal yerlerde bulunan bazı mahallelerde yaşayan …