Erciyes Üniversitesi, ORA-KAF’23’e Ev Sahipliği Yapacak, Diş Hekimliği Fakültesi’nde “Önlük Giyme” Töreni

Erciyes Üniversitesi, ORA-KAF’23’e Ev Sahipliği Yapacak

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda, “Yetenek Her Yerde” temasıyla 2019 yılında başlatılan bölgesel kariyer fuarları kapsamında, Orta Anadolu Bölgesinin en büyük kariyer fuarı olan ve 19 üniversitenin paydaşlığında gerçekleştirilecek Orta Anadolu Kariyer Fuarı ORA-KAF’23’e Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ev sahipliği yapacak. 25-26 Aralık 2023 tarihleri arasında Kayseri’de gerçekleştirilecek etkinliğin dış paydaş toplantısı ERÜ’de gerçekleştirildi.

ERÜ Senato Salonu’nda düzenlenen dış paydaş toplantısına, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cengiz Yılmaz, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, Kocasinan Belediyesi Başkan Yardımcısı İlyas Yıldırım, Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yalçın,  Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Esnaf ve Sanatkâr Odası Başkanı Şeyhi Odakır, Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Lütfi Çarşıbaşı, İncesu Organize Sanayi Bölgesi Başkanı İrfan Püsküllü, Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Baloğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, İŞKUR İl Müdürü Ayşe Ak, ERÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Oktay Özkan, Prof. Dr. M. Hakan Poyrazoğlu ve Prof. Dr. Hakan Aydın, Genel Sekreter Prof. Dr. İbrahim Narin, Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Afşın Alper Cerit ve ERÜ Kariyer Merkezi Yöneticileri katıldı.

 Toplantıda konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, ORA-KAF’23 hakkında bilgiler verdi.

Düzenlenecek olan fuarın çalışmalarını anlatan Rektör Prof. Dr. Altun, “ Düzenlenen fuarların şehrimize önemli katkıları oluyor. Şehrimize 19 üniversiteden 20 binin üzerinde öğrencinin gelmesi planlanmakta. Kurumlarımızın bizlere destek olmalarına ihtiyacımız var. Çünkü buraya 500 firmamızda katılacak. Fuara sadece Kayserimizden değil, çevre şehirlerden firmalarımızın katılmasının sanayi ve ticaret yönünden de kıymetli olduğunu düşünmekteyiz” dedi.

Konuşmasında desteklerinden dolayı dış paydaşlara teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Altun, “ Yapılacak fuar ile sadece üniversitemiz için değil, şehrimiz ve ülkemiz için çok değerli sonuçlar elde edeceğiz” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Fatih Altun’un konuşmasının ardından  ERÜ Kariyer Yönlendirme ve Bilgilendirme Merkezi (KAYBİMER) Müdürü Doç. Dr. Mehmet Ali Bahar tarafından fuar hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde “Önlük Giyme” Töreni Düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi’nde, “2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Önlük Giyme Töreni” düzenlendi. Törende diş hekimliği eğitimine başlayan öğrencilere beyaz önlükleri giydirildi.

Sabancı Kültür Sitesi’nde gerçekleştirilen önlük giyme törenine, AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Haydar Albayrak ve Doç. Dr. Salih Düzgün, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Sezer Demirbuğa, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileler katıldı. 

Törende konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, önlük giyen öğrencileri tebrik ederek, Erciyes Üniversitesi’nin Kayseri’nin en büyük markası olduğunu söyledi.

Milletvekili Çopuroğlu, “Kayseri’de birçok markamız var. Ama Kayseri’nin en büyük markalarından birisi Erciyes Üniversitesidir. Erciyes Üniversitesi’nin kurulduğu gün ilk harcı koyanlara ve bugüne kadar yöneticilik yapmış, öğrencilik yapmış herkese teşekkür ediyoruz. Tüm amacımız ve gayemiz Erciyes Üniversitesi’ni güçlü kılabilmektir” dedi.

Rektör Prof. Dr. Fatih Altun da konuşmasında ERÜ yönetimi olarak öğrenci odaklı etkin faaliyetler yürüttüklerine dikkat çekti.

Rektör Prof. Dr. Altun, “ Öğrencilerimiz bizim için çok kıymetli. Gençlerimiz bizlere emanet. Biz emanet olan gençlerimizi eğitim-öğretim faaliyetlerimiz ile etkin bir şekilde yetiştirmek istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki, gençlerimiz meslek hayatlarında bizleri temsil edecekler. Bizleri temsil ettikleri gibi onlar ülkelerini çok sevecekler. Bu ülkeye hizmet ettikleri içinde çok mutlu olacaklar” diye konuştu.

Konuşmasında öğrencilere nasihatler de de bulunan Rektör Prof. Dr. Altun, “Kendinizi geliştirmek için her daim gayretle çalışın ve bilgilerinizin üzerine bilgi koymaya gayret gösterin” şeklinde konuştu.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Haydar Albayrak ve Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Umut Kural ise konuşmalarında öğrencilere başarılar dilediler.

Konuşmaların ardından 2023-2024 eğitim-öğretim yılında akademik başarı elde eden öğretim üyeleri ile dönem birincisi öğrencilere plaket takdim edildi.

Tören diş hekimliği eğitimine başlayan 130 öğrenciye, beyaz önlüklerinin giydirilmesi ile son buldu.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

ERÜ’ye Engelsiz Üniversite Ödülü, ölen Prof. Dr. Tamer Güneş İçin Tören, JGK Çetin ve öğrencilerden Kapadokya Üniversitesini Ziyaret, SUNUM’a proje desteği

ERÜ’de Vefat Eden Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tamer Güneş İçin Tören Düzenledi Geçirdiği rahatsızlık sonucu …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420