Diş Hekimleri günü hastanede kutlandı

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli 22 Kasım Diş Hekimleri Günü nedeniyle Nimet Bayraktar  diş hastanesini ziyaret ederek başta başhekim diş hekimi Kazım  Coşkun  olmak üzere personelin gününü kutladı.

Benli burada yaptığı konuşmada; ‘’Ağız ve diş hastalıkları dünyanın hemen tüm bölgelerinde en sık görülen sağlık sorunları arasındadır. Yaşam kalitesi açısından önemli kayıplara yol açan ağız diş hastalıklarının; şeker hastalığı, kalp-damar hastalıkları, büyüme-gelişme geriliği, erken doğum gibi birçok sağlık sorununun gelişmesinde rol oynadığını gösteren kanıtların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle ağız diş sağlığı problemlerinin açığa çıkmadan önce koruyucu önlemlerle engellenmeleri, hastalıklar açığa çıktığında ise hızlıca tedavi edilmeleri gerekir. Diş temizliğine dinimizde çok önem vermiş, alemlere rahmet olarak gönderilen efendimiz hadislerinde bu konuya dikkat çekmiştir.

“Âişe validemize, ‘Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem evine girdiği vakit ilk önce ne yapardı?’ diye sordum. ‘Misvak kullanırdı’ dedi.” (Müslim, Tahâret, 43)

Abdurrahman b. Ebû Atîk (radıyallahu anh) babası aracılığıyla Hz. Âişe’den (radıyallahu anha) şunu nakletmiştir: Hz. Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurdu: “Misvak ağzı temizler, (ağzı temizlemek de) Allah’ı hoşnut eder.” (Nesâî, Tahâret, 5) Toplumumuzun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi, bireylerin ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesinde, her türlü bakım ve tedavinin gerçekleştirilmesinde, özverili çalışmalar yürüten tüm diş hekimlerimizin bu önemli gününü kutlar çalışmalarında başarılar dilerim’’ dedi.

MHP İL BAŞKANI İNCETOPRAK, “TURKOVAC’TA BEN DE GÖNÜLLÜYÜM”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Adnan İncetoprak ve İl Yöneticileri, İl Sağlık Müdürlüğü, Kayseri Devlet Hastanesi ve Kayseri Şehir Hastanesi’ni ziyaret etti. MHP İl Başkanı İncetoprak, “Türkovac’ta ben de gönüllüyüm” diyerek vatandaşlara yerli ve milli aşıda gönüllü olmaları çağrısında bulundu.

MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak, İl Yöneticileri ve Türk Sağlık-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Kamil Ünal, ilk olarak Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Altıntop’u ziyaret etti.

MHP’li heyete bilgi veren Doç. Dr. Altıntop, hastanede yıllık 2 milyon hastaya hizmet verdiklerini ifade etti.

MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak, “Bizler de zaman zaman sizlere destek olduk. Yaptığımız ziyaretlerle arkadaşlarımıza moral vermeye çalıştık” dedi.

MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak başkanlığındaki heyet ikinci ziyaretini İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’ye gerçekleştirdi.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Benli, ziyarette Kayseri’deki pandemi ile mücadele çalışmaları ile ilgili olarak bilgiler verdi. Türkovac aşısında gönüllü sayısının az olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Benli, MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak’tan destek beklediklerini ifade etti.

MHP İl Başkanı İncetoprak, Kayseri’de pandemi konusunda büyük bir mücadele verildiğini belirterek, başarılı çalışmalarından dolayı İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’yi tebrik etti. İncetoprak, Türkovac aşısı ile ilgili olarak ise, “Beni de gönüllü olarak yazın ve aşımı yaptıralım. Teşkilatlarımızı da Türkovac aşısı için gönüllü olmaları konusunda bilgilendireceğiz. Yerli ve milli aşımızın bir an önce kullanıma geçmesi bizim de en büyük dileğimiz” diye konuştu.

MHP’li heyet son ziyaretini Kayseri Şehir Hastanesi’ne gerçekleştirdi. MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak ve İl Yöneticileri, Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Emin Silay ile görüştü. Prof. Dr. Silay, hastanenin kapasitesi, pandemi durumu ve personel sayıları ile ilgili olarak MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak’a bilgi verdi.

MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak ve MHP’li heyet, hastanelerdeki sağlık personellerini ziyaret ederek, pandemi döneminde gösterdikleri üstün fedakarlık nedeniyle teşekkür etti.

BAŞKAN ÖZTÜRK DÜNYA DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜNÜ KUTLADI

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, 22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü münasebetiyle Yahyalı Devlet Hastanesi’nde görev yapan Diş Hekimlerini ziyaret etti.

Ziyaretinde Başkan Esat Öztürk’e Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Levent Kaşihan, Yahyalı İlçe Sağlık Müdürü Yusuf Doğan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meral Koşar ve Belediye Meclis Üyesi Adem Sarıçiçek eşlik etti.

Hastanede görev yapan diş hekimleri ile bir araya gelen Başkan Öztürk, hekimlere gül hediye ederek Dünya Diş Hekimleri Günülerini kutladı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Öztürk; “Ağız ve diş sağlığımız konusunda gayret gösteren tüm diş hekimlerimizin Dünya Diş Hekimleri Günü’nü kutlarım. Diş ağrısına “kabir azabı gibi” derler. Onlar bizim için var güçleri ile çalışıyorlar. Diş Hekimlerimizi bu özel günlerinde yalnız bırakmak istemedik. Özellikle pandemi döneminde hasta vatandaşlarımızı iyileştirebilmek için fedakârca çalıştılar. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Ziyaretten duydukları memnuniyetlerini dile getiren diş hekimleri ise Başkan Öztürk’e teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar dilediler.

Yahyalı İlçe Sağlık Müdürü Yusuf Doğan’da ziyaretinden dolayı ve sağlık hizmetlerine verdiği destekten dolayı Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’e teşekkür etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Kayserili hayırseverden Yenidoğan’a Aile Sağlığı Merkezi

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kocasinan ilçesi Yenidoğan Mahallesine yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezi hizmet binasının …