Türk Eczacıları Birliği yeni yönetimi göreve başladı

Türk Eczacıları Birliği 43. Olağan Seçimli Genel Kurulu 11-14 Kasım tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi. Türk Eczacıları Birliği yönetim organlarını belirlemek üzere yapılan seçimde “Gelenekten Geleceğe Güç Birlikte” sloganıyla yola çıkan Ecz. Arman ÜNEY ve ekibi seçimleri kazandı. Önceki dönemlerde ikinci başkanlık ve genel sekreterlik görevlerini yürüten Ecz. Arman ÜNEY Türk Eczacıları Birliği’nin yeni başkanı oldu.

  1. Dönem Merkez Heyeti ve Denetleme Kurulu’nun görev dağılımı aşağıdaki şekilde gerçekleşti:

TEB Merkez Heyeti

Ecz. Arman Üney                             Başkan

Ecz. İhsan Orkun Yılmaz                   II. Başkan

Ecz. Saygın Garğın                           Genel Sekreter

Uzm. Ecz. Tahir Özelçi                      Sayman

Ecz. Cenk Kes                                  Merkez Heyeti Üyesi

Prof. Dr. İsmail Tayfun Uzbay            Merkez Heyeti Üyesi

Ecz. Birgül Nasırlıoğlu Kara               Merkez Heyeti Üyesi

Ecz. Ali Erdem                                 Merkez Heyeti Üyesi

Ecz. Osman Özdemir                        Merkez Heyeti Üyesi

Ecz. Uğur Elik                                  Merkez Heyeti Üyesi

Ecz. Fehmi Onur Özgüven                 Merkez Heyeti Üyesi

TEB Denetleme Kurulu

Ecz. Oğuzhan Ulutaş                        Denetleme Kurulu Başkanı

Ecz. Zeynep Sönmez                        Denetleme Kurulu Üyesi

Ecz. Ümit Kayaalp                            Denetleme Kurulu Üyesi

SAĞLIKTA ŞİDDET SON BULSUN

Sağlıkta şiddet vakaları gün geçtikçe artıyor, sağlık çalışanları bir yandan pandemi ile mücadele ederken bir yandan da kendi yaşamlarını savunmaya çalışıyor. Kamuoyuna da yansıdığı üzere geçtiğimiz haftalarda Gaziantep’te bir meslektaşımız reçetesiz antibiyotik almak isteyen bir hastanın silahlı tehdidine maruz kalmış, Konya’nın Karapınar ilçesindeki meslektaşımız ise kontrollü ilaçlar kapsamında yer alan ilacı reçetesiz vermediği gerekçesiyle darp edilmişti. Dün de Ankara’nın Polatlı ilçesinde bir eczaneden kırmızı reçeteli kontrole tabî bir ilacı reçetesiz almak isteyen hastanın, eczacıya ve eczane çalışanlarına bıçakla saldırdığını üzüntüyle öğrendik. Öncelikle meslektaşımıza ve eczane çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ülkemizin her yerinde, kesintisiz sağlık ve ilaç danışmanlığı hizmeti sunan bir mesleğin mensupları olarak sağlıkta şiddete hayır diyor; kronik bir boyuta ulaşmış olan sağlıkta şiddete karşı önleyici, caydırıcı ve kapsamlı önlemlerin alınması talebimizi bir kez daha yineliyoruz. Konunun takipçisi olacağımızı basına ve kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Kayserili hayırseverden Yenidoğan’a Aile Sağlığı Merkezi

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kocasinan ilçesi Yenidoğan Mahallesine yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezi hizmet binasının …