DEVELİ’DE YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI HİZMETE AÇILDI, İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının başlaması münasebetiyle İlköğretim Haftası tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de coşkuyla kutlandı. Programın ilk kısmı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Atatürk büstüne çelenk sunumuyla başladı. Programın ikinci kısmı ise Şehit Topçu Üsteğmen Hasan Şahan İlkokulunda yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda daha sonra okul müdürü Mustafa Kartın günün anam ve önemini belirten konuşma yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak ise konuşmasında “Develimiz genç bir nüfusa sahip. Bizler de yavrularımıza ve gençlerimize en güzel şekilde eğitim vermek için var gücümüzle gayret göstermeye devam ediyoruz” dedi. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ise “Develi Belediyesi olarak her daim eğitimin ve eğitimcinin yanında olmaya, onların imkanlarını kolaylaştırmak adına çalışmalarımız bundan önce devam ettiği gibi bundan sonra da devam edecektir” diyerek 2022-2023 yılında başta öğrenciler olmak üzere öğretmen ve velilere başarılar diledi. Son konuşmayı ise İlçe Kaymakamı Mehmet Tunç yaparak öğrencilerin tarih şuurunun üst seviyeye çıkarılarak her daim zinde bir gençlik için yoğun mücadele verilmesi gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından program okul öğrencilerinin hazırladığı etkinliklerin sunulmasıyla sona erdi.

DEVELİ YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI HİZMETE AÇILDI

               Öksüt Madenciliğin de destekleriyle Develi Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Develi Yöresel Ürünler ve Kadın Üreticiler Yöresel Ürünler Pazarı ilçe protokolü, meclis üyeleri, oda başkanları, Öksüt Madencilik yöneticileri ve Develililerin de katıldığı törenle Develi Mini Terminal içerisinde hizmete açıldı.

               El emeği göz nuruyla Develi’de yetiştirilen ürünlerin aracısız bir şekilde yine Develililerle buluşturacak pazarın açılmasının ilçe ekonomisine katma değer üreteceğini belirten Cabbar Başkan “İçerisinde kadın girişimcilerimizin de ürettiklerini satabilecekleri Kadın Üreticiler Yöresel Ürünler Pazarı’nın da olması ayrı bir önem taşımaktadır. Bugün burada kadınlarımızın ne kadar güzel işlere imza attığına şahit olduk. Üreten kadın güçlü kadındır, güçlü kadın da güçlü toplum demektir. Güçlü toplum yolunda önemli işler gerçekleştiren kadınlarımızın başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca Yöresel Ürünler Pazarımızı hayata geçirmemizde bizlere destek olan Öksüt Madencilik yöneticilerine de hemşerilerim ve pazar esnafımız adına teşekkür ediyorum. Develimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” dedi. Kaymakam Tunç da yaptığı konuşmada “Çok farklı ürünlerin yer aldığı ve kaliteli ürünlerin Develililerle buluşmasına vesile olan bu nezih ve güzel pazarın hizmet vermesine vesile oldukları için Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar’ı ve desteklerinden dolayı Öksüt Madencilik yöneticilerini tebrik ediyor; pazarımızın Develimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

               Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından Kaymakam Tunç ve beraberindeki ilçe protokolü stantları tek tek gezerek yetiştirilen ve üretilen ürünler hakkında tek tek bilgi aldılar.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

KAYÜ REKTÖRÜ PROF. DR. KARAMUSTAFA’YA TEBRİK ZİYARETİ

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Deniz Çağan ve yönetim kurulu üyeleri, Kayseri Üniversitesi Rektörlüğünde güven …

Rektör Altun, ERÜ’nün Yeni Öğrencilerini Karşıladı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarına göre …