ÇOLAKBAYRAKDAR ÇİFTİ, İFTARI DEPREMZEDE AİLE, BÜYÜKKILIÇ VATANDAŞLARLA AÇTI, ESNAFI GEZDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, HEM ESNAF ZİYARET ETTİ HEM DE VATANDAŞLA BULUŞTU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, hafta sonu güzel havayı fırsat bilerek, Hisarcık Mahallesi’nde hem esnafları ziyaret etti hem de vatandaşla buluşup, sohbet etti.

Başkan Büyükkılıç, merkezde ve ilçelerde 7’den 70’e tüm Kayserililerle buluşmayı, onların talep ve önerilerini dinlemeyi, varsa sorunları yerinde tespit ederek anında çözüm üretmeyi sürdürüyor.

Her fırsatta düzenlediği esnaf ziyaretlerini sürdüren Büyükkılıç, hafta sonu güzel havayı da fırsat bilip Melikgazi ilçesinde Hisarcık Mahallesi esnaflarıyla buluştu.

KAYSERİLİLERİN RAMAZAN-I ŞERİF’İNİ DE TEBRİK ETTİ

Esnaf dükkânlarını ziyaret eden Büyükkılıç, esnaflar ile sohbet ederek, talep ve önerilerini yerinde dinledi.

Ayrıca vatandaşların da sıcak ve samimi ilgisiyle karşılaşan Başkan Büyükkılıç, Kayserililerin Ramazan-ı Şerif’ini de tebrik etti.

Esnaflara işlerinde hayırlı ve bereketli kazançlar dileyen Büyükkılıç’a esnaf ve vatandaşlar da ilgi, alakası ve hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

ÇOLAKBAYRAKDAR ÇİFTİ, İFTARDA DEPREMZEDE AİLENİN MİSAFİRİ OLDU

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve eşi Fatma Çolakbayrakdar, depremin ardından Kahramanmaraş Göksun’dan Kayseri’ye gelen Güleç ailesinin misafiri oldu. Fevzi Güleç (67) ve ailesinin iftar sofrasına misafir olan Çolakbayrakdar çifti, onların hem hayır dualarını aldı hem de gönüllerini fethetti.

Uğurevler Mahallesi’nde Güleç ailesinin kaldıkları evi ziyaret eden Başkan Çolakbayrakdar ve eşi Fatma Çolakbayrakdar, çocukların ve aile fertlerinin sevgisiyle karşılandı. Ziyaret sırasında çocuklarla keyifli sohbetlerde bulunan Çolakbayrakdar çifti, onlara çeşitli hediyeler verdi.

Depremzede ailenin hem iftar sofrasına, hem de gönül sofrasına misafir olan Başkan Çolakbayrakdar, Kayserililerin yardımlaşma duygusunun çok güçlü olduğunu vurgulayarak; “Misafirperver Kayseri’mizin farklılığı hayırda yarışmasıdır. Misafirperverlik ve hayırseverlik bu memleketin genetiğinde vardır. Makarr-ı Ulema şehri bu şehir, depremin ilk saatlerinden itibaren yine üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır ve yapmaya da devam ediyor. Yeri geldiği zaman imkanı ne var ise onu paylaşmasını bilen ve destek veren Kayserili hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Bizler, her zaman depremzede kardeşlerimizin yanındayız. Özellikle şehrimize misafir olarak gelen depremzede kardeşlerimizim daha huzurlu bir hayat yaşamaları için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Allah birliğimizi, beraberliğimizi ve dirliğimizi daim eylesin.” ifadelerini kullandı.

Kayserililerin misafirperverliklerinden dolayı çok memnun olduklarını dile getiren Güleç ailesi ise dualar ederek, Çolakbayrakdar çiftine teşekkür etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İFTARINI VATANDAŞLA “MUHABET”TE AÇTI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi tarafından Muhabbet Çay Bahçesi’nde hazırlanan iftar sofrasında vatandaşlarla buluştu.

Ramazan ayını fırsat bilerek her gün vatandaşlarla kucaklaşmaya özen gösteren Başkan Büyükkılıç, KAYTUR tarafından Muhabbet Çay Bahçesi ve Büyükşehir Yemekhanesi’nde kurulan iftar sofralarında vatandaşla bir araya geldi.

Kayserililerin sıcak ve samimi ilgisiyle karşılanan Başkan Büyükkılıç, tek tek masaları gezerek, vatandaşlara ‘Allah kabul etsin. Hayırlı Ramazanlar’ derken, vatandaşlar da Büyükkılıç’a, “Hoşgeldiniz başkanım, iyi ki varsınız. Allah razı olsun sizden” diye dua ettiler.

Onbir ayın sultanı Ramazan ayında dayanışmanın bereketini iftar sofralarında yaşadıklarını vurgulayan Büyükkılıç, “Ramazan bolluktur, berekettir, rahmettir. Ve hepsinden önemlisi de bir sofrayı gönülden paylaşmaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak Muhabbet Çay Bahçemizde birliğimize katkı sağlamak ve bir sofrada buluşmak adına kurduğumuz iftar sofralarındaki hemşehrilerimizle hasbihal ettik” diye konuştu.

TERAVİH SONRASI KAYSERİLİLERLE KUCAKLAŞTI

Büyükkılıç, Kocasinan ilçesinde Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki Sadıklar Camii’nde kıldığı teravih namazının ardından vatandaşlarla bir araya geldi. Teravih sonrasında Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ile birlikte vatandaşlara tatlı ikramında bulunan ve sohbet eden Büyükkılıç, “terevih namazını Fevzi Çakmak Mahallemizdeki Sadıklar Camii’nde eda ettik. Sağolsun Kocasinan Belediyemizin hazırladığı tatlıları ikram ederek, hemşehrilerimizle keyifli Ramazan sohbetleri gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Kızılay Talas Şubesi, burs alan öğrencilerle buluştu

Türk Kızılayı Talas Şubesi,  Hayırseverlerin katkılarıyla Burs alan Öğrencilerle bir araya geldi. Şube başkanı Ünal …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420