Çocuklar ve kitaplar Kapadokya’da buluşuyor!

İlki 2019 yılında düzenlenen Kapadokya Uluslararası Çocuk Kitapları Festivali’nin ikincisi 6-8 Ekim tarihleri arasında Kapadokya Üniversitesi Ürgüp Fabrika Yerleşkesi’nde yapılacak.

Kapadokya bölgesindeki binlerce çocuğu kitapların dünyasıyla buluşturmayı amaçlayan, aynı zamanda çocuk kitapları konusunda çalışma yapan pek çok yazar, düşünür ve akademisyeni de bir araya getirecek olan 2. Kapadokya Uluslararası Çocuk Kitapları Festivali 6-8 Ekim tarihleri arasında Kapadokya Üniversitesi Ürgüp Fabrika Yerleşkesi’nde yapılacak. Kapadokya Üniversitesi, Alman Kültür Merkezi (Goethe Institut) ve Fransız Kültür Merkezi (Institut Français) iş birliğiyle düzenlenecek festivalde birbirinden farklı eğitici ve öğretici atölye sınıflarına yer verilecek. Çocuk haklarını önceleyen, insancıl ve barışçıl temalara önem veren “hak temelli” bir yaklaşımla gerçekleştirilecek Kapadokya 2. Uluslararası Çocuk Kitapları Festivali, uygulamalı etkinliklerle, okuma ve okuduğunu anlama alışkanlığı kazandırma, kitaplara erişilebilirlik, çocuklar için demokratik bilinç ve barış kültürünü geliştirmeyi ve desteklemeyi hedefleyecek.

 2.Kapadokya Uluslararası Çocuk Kitapları Festivali, kitaba erişim konusunda kısıtlı olanaklara sahip çocukları kitaplarla buluşturmayı, çocukların yazarlarla, ressamlarla ve çizerlerle bir araya gelmesini ve sanat ve bilim etkinlikleri yoluyla çocukların kitaplarla eğlenceli yollarla buluşmasını sağlayacak. Çocuklar, drama, müzik, bilim ve sanat atölyelerine katılma fırsatı yakalayacak ve binlerce kitabın bulunduğu stantlarda dünya edebiyatının önemli eserlerini yakından tanıyacak. Festivalde açılacak askıda kitap standıyla çocukların kitap sevgisine katkıda bulunulacak.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Altun’dan Öğrencilere “Hoş Geldin”Mesajı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Üniversiteye yeni başlayacak öğrencilere yönelik ‘hoş geldin’ …