ŞÖNİM’DEN LİSE ÖĞRENCİLERİNE ŞİDDET EĞİTİMİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 23 Mart 2022 tarihinde imzalanan protokolle Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 yılı faaliyet planı kamuoyununa duyurulmasından sonra başlayan faaliyetler artarak devam ediyor.

Faaliyet Planı kapsamında görev ve sorumlulukların yerine getirilmesinde iş birliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla ilgili genelge 81 ilin valiliğine gönderilmişti.Bu amaçla “Kadına el kalkamaz.” mottosu ile broşür hazırlanmıştı.

Kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) tarafından Argıncık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik Psikolog Esra Çelik ve Sosyal Çalışmacı Merve Kalelioglu Çağlar tarafından eğitim gerçekleştirildi. Kadına el kalkamaz videosu gösterildi. Eğitimde şiddetin türleri, nedenleri, aile bireyleri üzerindeki etkileri, şiddet mağdurunun başvurabileceği kurum ve kuruluşlar, yasal düzenlemeler hakkında bilgi verildi. Eğitime 250 öğrenci katıldı. Katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla eğitim sona erdi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ VE MESAJLAR

Kayseri Aile Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cüneyd Özdemir’in  25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü …

OKAN BAYÜLGEN MODERATÖRLÜĞÜNDE “KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ” PANELİ

Panel, 25 Kasım, Cuma günü Ankara’da Bilkent Üniversitesi MSSF Konser Salonu’nda saat:18.30’da başlayacak.   Avrupa Birliği …