CHP Kıbrıs’taki ilk temsilciliğini açtı!, Mehmet Tüm mecliste Cumhurbaşkanı Vekili Töre ile görüştü

CHP Kıbrıs’taki ilk temsilciliğini açtı!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yurt dışı örgütlenme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. İsviçre’de kongresini yapan, Almanya’da federasyon kuran, Paris Birliği’ni yapılandıran CHP, şimdi de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde temsilciliğini açtı. CHP Yurt Dışı Örgütlerden Sorumlu Parti Meclisi Üyesi Mehmet Tüm, parti binasında ilk toplantıyı düzenledi, CHP Kıbrıs Temsilciliği’nin önemini “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Bülent Ecevit’in partisi artık Kıbrıs’tadır. Kıbrıs’ta ve diğer ülkelerde yaşayan yurttaşlarımız da artık Türkiye’deki iktidar yürüyüşümüzün birebir üyesidir, kuvvetli ve organik birer üyesidir. Sizleri canı gönülden kutluyorum” ifadeleriyle aktardı.

CHP Yurt Dışı Örgütlerden Sorumlu Parti Meclisi Üyesi Mehmet Tüm, İsviçre ve Almanya’daki temaslarının ardından geçtiğimiz hafta içi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geçti. CHP’li Tüm, CHP Kıbrıs Temsilciliği’ndeki partililerle görüştükten sonra Cumhuriyet Meclisi’ne hareket etti. Beraberindeki heyetle Cumhurbaşkanı Vekili Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ile görüşen Mehmet Tüm, Cumhuriyet Halk Partisi olarak Kıbrıs’ta çalışmalara başladıklarını hatırlattı ve Kıbrıs’ın Cumhuriyet Halk Partisi için önemini vurguladı.

CHP HEYETİ ŞEREF SALONU’NDA

Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda yapılan görüşmede, Cumhurbaşkanı Vekili Zorlu Töre, KKTC’nin kolay kurulmadığını ve bugünlere çok zor şartlarda gelindiğini vurgularken, adada 96 yıl Türk ordusunun gelmesini beklediklerini belirtti. Töre, eski CHP Genel Başkanı ve Barış Harekatı’nı başlatan dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’i de saygı ve rahmetle andı.

SOSYAL DEMOKRATLAR BULUŞMASI

Mehmet Tüm, beraberindeki birlik temsilcileriyle Cumhuriyet Meclisi’ndeki temaslarının arından Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı’yı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Lefkoşa Belediyesi’nin ardından Toplumcu Demokrasi Partisi ve Cumhuriyetçi Türk Partisi genel merkezlerine giden Mehmet Tüm, burada iki partinin de genel başkanlarıyla ve yöneticileriyle buluştu. Parti genel merkezlerine yaptığı ziyaretin ardından Girne Belediyesi’ne geçen ve Belediye Başkanı Murat Şenkul ile görüşen Mehmet Tüm, bu temasların ardından 1996 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Kıbrıslı gazeteci Kutlu Adalı’nın eşi, Şair İlkay Adalı’yı evinde ziyaret etti.

MEHMET TÜM’DEN AÇIKLAMA

Adalı ziyaretinin ardından partililerle birlikte Lefkoşa’da kurulan CHP Kıbrıs Temsilciliği’ne geçen Mehmet Tüm burada partililerle ilk toplantıyı yaptı. Burada partililere seslenen Tüm, yurt dışı örgütlenmesinde bir seferberliğe giriştiklerini anımsatarak, “.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Bülent Ecevit’in partisi artık Kıbrıs’tadır. Kıbrıs’ta ve diğer ülkelerde yaşayan yurttaşlarımız da artık Türkiye’deki iktidar yürüyüşümüzün birebir üyesidir, kuvvetli birer parçasıdır. İktidarımızı işte böyle kol kola girerek kuracağız” değerlendirmesini yaptı.

‘CHP ARTIK HERKESE EL UZATTIĞINDA DEĞECEK MESAFEDE’

Kıbrıs’ta yaşayıp Türkiye’deki genel seçimlerde oy kullanan 150 bin seçmenin olduğunu hatırlatan Mehmet Tüm, “Biz sadece seçmenin oy kullanmasını değil, dünyanın dört bir yanında örgütlenmesini ve Türkiye’nin özgür, demokratik, aydınlık bir seçeneği olduğunu yanlarındaki dostlarına da göstermesini istiyoruz. Bu yüzden elimizden gelenin fazlasını yaparak örgütleniyoruz. Durmadan, yılmadan çalışıyoruz. Dün İsviçre, Fransa, Almanya, bugün Kıbrıs. Bu ülkelerde yaşayan yüz binlerce seçmen için Cumhuriyet Halk Partisi artık el uzattığında değecek mesafededir. Burada açtığımız temsilciliğimiz de Türkiye’deki demokrasi mücadelemize hayırlı olsun. Emeği geçen sizleri kutluyorum yoldaşlar” ifadelerini kullandı.

CHP’den Kıbrıs çıkarması: Mehmet Tüm mecliste Cumhurbaşkanı Vekili Töre ile görüştü

Yerel seçimlerde büyük başarı elde eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), örgütlenme seferberliğini yurt dışına taşıdı. Almanya’da bugüne kadar 16 birlik ve 4 temsilcilik açan CHP, geçtiğimiz 12 Mayıs’ta bu birlik ve temsilciliklerin çatısı olarak CHP Almanya Birlikleri Federasyonu’nu kurdu ve 1. Olağan Kongre’yi toplayarak yöneticilerini belirledi. Ondan önce de Fransa’da Paris Birliği’ni kurarak Fransa’daki birlik ve temsilcilik sayısını yediye çıkaran CHP’de gözler şimdi de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne çevrildi.

CHP Yurt Dışı Örgütlerden Sorumlu Parti Meclisi Üyesi Mehmet Tüm, Almanya, İsviçre ve Fransa temaslarından sonra dün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geçti. Kıbrıs Birliği’ni kuran CHP, parti tabelasını ilk kez Kıbrıs’ta asmış oldu. Kuruluş çalışmalarına, KKTC’ye giden Mehmet Tüm de dahil oldu. Mehmet Tüm’ü havalimanında CHP Kıbrıs Birliği yöneticileri karşıladı. Kısa sürede büyük bir örgütlülüğe ulaşan Kıbrıs Birliği’nden temsilcilerle birlikte Mehmet Tüm, gün boyu bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

CUMHURBAŞKANI VEKİLİNE ZİYARET

CHP Parti Meclisi Üyesi Mehmet Tüm, CHP Kıbrıs Birliği’ndeki partililerle görüştükten sonra Cumhuriyet Meclisi’ne hareket etti. Beraberindeki heyetle Cumhurbaşkanı Vekili, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ile görüşen Mehmet Tüm, Cumhuriyet Halk Partisi olarak Kıbrıs’ta çalışmalara başladıklarını hatırlattı ve Kıbrıs’ın Cumhuriyet Halk Partisi için önemini vurguladı.

BÜLENT ECEVİT ANILDI

Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda yapılan görüşmede, Cumhurbaşkanı Vekili Zorlu Töre, KKTC’nin kolay kurulmadığını ve bugünlere çok zor şartlarda gelindiğini vurgularken, adada 96 yıl Türk ordusunun gelmesini beklediklerini belirtti. Töre, eski CHP Genel Başkanı ve Barış Harekatı’nı başlatan dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’i de saygı ve rahmetle andı.

SOSYAL DEMOKRATLAR BULUŞMASI

Mehmet Tüm, beraberindeki birlik temsilcileriyle Cumhuriyet Meclisi’ndeki temaslarının ardından Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı’yı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Lefkoşa Belediyesi’nin ardından Toplumcu Demokrasi Partisi ve Cumhuriyetçi Türk Partisi genel merkezlerine giden Mehmet Tüm, burada iki partinin de genel başkanlarıyla ve yöneticileriyle buluştu. Parti genel merkezlerine yaptığı ziyaretin ardından Girne Belediyesi’ne geçen ve Belediye Başkanı Murat Şenkul ile görüşen Mehmet Tüm, yarın da CHP Kıbrıs Birliği’nin resmi açılışını yapacak.

MEHMET TÜM’DEN AÇIKLAMA

Kıbrıs Birliği’nin kurulması, Lefkoşa Belediyesi’ne ve Cumhuriyet Meclisi’ne yapılan ziyaretlerden sonra Kıbrıs gezisiyle ilgili bir açıklama yapan CHP Yurt Dışı Örgütlerden Sorumlu Parti Meclisi Üyesi Mehmet Tüm, partisinin yurt dışı örgütlenmesinde bir seferberliğe giriştiğini anımsatarak, “1 Nisan sabahının bizlere yansıması, ‘daha iyisini başarabiliriz’ oldu. 31 Mart yerel seçimlerinde bu başarıya ulaşan ve Türkiye’nin birinci partisi konumuna erişen Cumhuriyet Halk Partisi, bu başarıyı genel seçimlerde de iktidar ile taçlandıracak güçte ve iradededir. Kolları sıvadık, yüzlerce görüşme, toplantı yaptık ve ülke ülke yol haritamızı belirledik. Artık dünyanın herhangi bir yerinde bir yurttaşımız yalnız kalmayacak, dünyanın neresinde Gazi’nin ideallerine, Gazi’nin partisine gönül vermiş bir yurttaşımız varsa orada baba ocağının bacası tütecek” diye konuştu.

‘İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜMÜZE KIBRIS DA EKLENDİ!’

Kıbrıs’ın kendileri için özel bir öneme sahip olduğunu aktaran Mehmet Tüm, “Üçüncü Genel Başkanımız Bülent Ecevit’in aziz ruhu şad olsun. 96 yıl beklenen Türk ordusunu Kıbrıs’a ayak bastıran, burada bir Türk Cumhuriyeti kurulmasına öncülük eden Ecevit, partimizin unutulmaz liderlerindendir. Rahmetli Ecevit, aynı buradaki Türklerin verdiği mücadele gibi, çok zor şartlar altında Kıbrıs Barış Harekatı’nı örgütlemiş ve hayata geçirmiştir. Partisinin, partimizin bayrağını Kıbrıs’ta dalgalandırmak da bize nasip oldu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Bülent Ecevit’in partisi artık Kıbrıs’tadır. Kıbrıs’ta ve diğer ülkelerde yaşayan yurttaşlarımız da artık Türkiye’deki iktidar yürüyüşümüzün birebir üyesidir, kuvvetli birer parçasıdır. İktidarımızı işte böyle kol kola girerek kuracağız” değerlendirmesini yaptı.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

“Denizler halkındır’ projesi kapsamında sahiller doldu, yıkımlar başladı, Sarp ve dik yamaçlardan oto yollara çelik koruma

KURBAN BAYRAMINDA HALK PLAJLARI DOLDU TAŞTI Tatil sezonunun en yoğun zamanlarından biri olan Kurban Bayramı, …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420