Arık, çiftçinin mağduriyetinin giderilmesini istedi

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, dolu yağışı nedeniyle zarar gören Felahiyeli çiftçilerin mağduriyetine dikkat çekerek, “Ektiği ürünler mazot, gübre, elektrik gibi temel girdi maliyetlerini bile karşılaşamayan çiftçilerimizin mağduriyetlerini giderin, yoksa seneye ne ekili bir tarla ne de ekecek bir çiftçi bulabilirsiniz” diye konuştu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayserili üreticilerin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme taşımaya devam ediyor. TBMM’de yaptığı konuşmada CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e yapılan saldırıyı kınayan Arık, “Halkın haklı sesi Grup Başkan Vekilimiz Sayın Özgür Özel’e yönelik çirkin saldırıyı lanetliyorum. Hak, hukuk, adalet mücadelemiz devam edecek. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da halkın sesi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Felahiye’de yaşanan dolu yağışı sonrası üreticilerin zarar gördüğünü belirten Arık, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Felahiye ilçemizin Kuruhüyük, Darlı ve İsabey mahallelerinde 2 Haziran tarihinde yaşanan dolu yağışı çiftçilerimizi zor duruma soktu. Başta buğday ve arpa olmak üzere, şeker pancarı, nohut gibi ürünlerde büyük zararlar görüldü. Ektiği ürünler mazot, gübre, elektrik gibi temel girdi maliyetlerini bile karşılaşamayan çiftçilerimizin mağduriyetlerini giderin, yoksa seneye ne ekili bir tarla ne de ekecek bir çiftçi bulabilirsiniz.”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

MHP’li Özdemir kırsalda yaşanan su sıkıntısını Meclis gündemine taşıdı

Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, yaz aylarının gelmesiyle beraber Kayseri’de kırsal yerlerde bulunan bazı mahallelerde yaşayan …