Annelik tanrıya yaklaşmaktır (Köşe yazısı)

Davut İZOL

YAZAR

İleriki Aylarda Babalar Gününü de Kutlayacağız. İnanın Bir Baba Olarak Hangi Ay Olduğunu Hatırlıyorum Dersem Size Yalan Söylemiş Olurum.

Annelerin Kutsallığını Artık Siz Varın Düşünün. Biz Evlatları Olarak Bizi Karnında Taşımaya Başladığı An İtibariyle Karnına Atığımız Tekmelerle Acı Vermemize Rağmen O İse Annelik İçgüdüsüyle Bu Tekmeden Mutluluk Duyarak Adeta Haz Alır. Dünyaya Getirdiği Evlatları Olarak Vefa Duygusu Taşımamız Gerekirken Her Konuştuğunda, Her Yemek Yaptığında veya Çamaşırımızı Yıkadığında Kendisini Yererek Yerden Yere Vurup Aşağılarız. Sanki Bizi Doğuran, Bize Önce Evde Sonrada Sokakta Nasıl Davranış Sergilememiz Gerektiği Konusunda Bizi Eğiten O Değilmiş Gibi Azarlarız

Biz Bu Muhterem Annelere Evlatları Olarak Kendilerine Ne Verdik Ne Sunduk Önce Bu Yönümüzü Sorgulamamız Gerekli. Sadece Anneler Günüyle Sınırlı Kalan Saygı Sevgiyi Sınırlayarak Onları Değerli Kıldığımız Anlamına Gelmez. Şahsım Adına Konuşmam Gerekirse, Hep İçimde Bir Ukdedir Rahmetli Annem. Hep Kendimi Sorgularım Annemin Yaptığı Anneliğe Karşın Ben Kendisine Nasıl Bir Evlat Oldum Diye. Sonuç Koca Bir Sıfır ve “Hiç” Çünkü Ben Ne Yaparsam Yapayım, Hatta Sırtımda Mekke Ve Medine’yi Ziyaret Etmesini Sağlasam Yine Cenneti Onun Ayaklarının Altından Alarak Cennete Gitme İmkânım Yok. Ne Zaman Olur Taki Allah Senden Razı Olsun Evladım Sen Benim Yüzümü Hep Güldürdün Bu Saatten Sonrada Allah’ta Senin Yüzünü Güldürsün Dediğini Duyduktan Sonra Ancak O Cennete Sahip Oluruz Bence. Biz Bir Bardak Su İstediğinde Zevklerimizden Ödün Vermezsek Bilgisayar Ve Telefonun Başından Kalkmayıp, Derin Bir Offff Çekerek, Anne Sende Ne Çok Şey İstiyorsun Bıktırdın Beni Evi Senin Yüzünden Terk edeceğim Dersek Siz İstediğiniz Kadar Anneler Gününde Hediyelerin En Pahalısını En Fazla Rağbet Gören Markasını Alın Hiçbir Anlam İfade Etmeyeceği Kesin. Hediyeleri Alarak Ben Evlatlık Görevimi Yaptım Demek Yeterli Değil. Sadece Anı Kurtarmak Olur.

Sizin Bizim Benim Annemize Gösterdiğimiz Değer Aslında Kendimize Verdiğimiz Değer. Çünkü Çocuklarımızda Bizi Örnek Alacaklar. Bu Baba İçinde Geçerli Unutmayın Dünya Sirkülasyon Yapıyor Devir Dayım Yaptığında Nesiller Yenileniyor.

Anneler günü her zaman hatırlanarak kutlansın ve kadınlarımız öldürülmesin.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI NE YAPIYOR (KÖŞE YAZISI)

ABBAS TAN Kayseri Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı İçişleri Bakanlığı ile Kültür Bakanlığı ortaklaşa bir …