Zafer, Gelecek ve YRP’den iktidara üç ayrı tepki

Talan Sırası A.Ü Veterinerlik Fakültesine Ait Araştırma Çiftliğine Mi Geldi?

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesine ait Araştırma Çiftliğinin TOKİ’ye Verilmesini Protesto EttiZafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Genel Başkan Yrd. ve Ankara İl Teşkilatı, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesine ait Araştırma Çiftliğinin TOKİ’ye Verilmesini Protesto Etti.‘’Mağaza zincirleri bir aydan bu yana, altını çizerek söylüyorum çalışanlarına eğitim vermeye başladı. Durum bu kadar vahimken Türkiye’nin elindeki bütün kayakları Türk insanı için harcaması gerekirken, 10 milyon yabancıyı yurt içinde, 3 milyon Suriyeliyi Suriye içinde besleyen, sorumsuz, izansız saray rejimi şimdi de Türk hayvancılığın eğitim merkezini utanmadan inşaat alanı haline çeviriyor. Bunlar verimli topraklar bunlar Türkiye’nin ve Türk insanın geleceğini kurtaracak topraklar. Buralara inşaatlar dikip yarın onu mu yiyeceksiniz? Bu millete yaptığınız kötülük yetmedi mi? Soygun düzeniniz yetmedi mi? Batan geminin malları mantığıyla şimdi son bir vurgunu vurup gitmeye mi hazırlanıyorsunuz? Kaçabileceğinizi mi zannediyorsunuz? Türk halkında çaldığınız paraları size yedirir miyiz zannediyorsunuz? Dünyanın neresinde olursanız olun, sizi bulmaz mıyız zannediyorsunuz? Sizi mahkemelerin önüne getirmez miyiz zannediyorsunuz? Bu yaptığınız yanınıza kalacak mı zannediyorsunuz? Türk insanının kanını sömürdünüz, emeğini sömürdünüz, malını çaldınız, vatandaşlığını satıyorsunuz. Ülkemize on milyonlarca insanı doldurdunuz. Bunların hepsinin hesabını sizden tek tek soracağız.’’ ifadesinde bulundu.

DAVUTOĞLU: TÜRKİYE’NİN İMKANLARINI ŞAHSİ MÜLKÜNÜZ GİBİ GÖRDÜNÜZ

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul il Başkanlığı kamp programının kapanışı bölümünde konuştu.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti grup toplantısında 9 yıl önce Gezi eylemlerine katılanlar hakkında sarf ettiği “Bunlar böyle çürük, bunlar sürtük. Bunlar için ulu mabet nedir ne değildir böyle bir şey yok” sözlerine tepki göstererek “Sayın Erdoğan bu senin ahlakın. Milletimizin ahlakında kadınlara hakaret etmek yoktur ve olamaz. Kimse kadınlara böyle bir ifade kullanamaz. Nasıl böyle konuşursunuz. Sayın Cumhurbaşkanı nasıl bir fitili ateşlediğini görmüyor mu?” dedi.

TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarına da sert tepki gösteren Davutoğlu, TÜİK’in yalan söyleyerek hukuksuzluk yaptığını ileri sürdü.

Davutoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Nice baskılar, nice baskılar gördük. Ama Türkiye’de olduğu gibi İstanbul’da da çok sağlam bir teşkilat kurduk. İstanbul’un her bir ilçesini ilmik ilmik dokuyoruz. Bu inançla bugün bir araya geldik. ‘Türkiye’de her şey güllük gülistanlık’ diyen Erdoğan’a sesleniyorum ne yaşıyoruz ne oluyor? Eğer kul hakkı kavramını unutursanız ve her gün dini ve manevi değerleri istismar ederseniz insanların geleceğe dair güveni kalmaz. Hatta yüreğim yanarak söylüyorum dini inançlara güvenleri azalır. Bu inançları siz sarstınız sayın Erdoğan.

TÜRKİYE’NİN İMKANLARINI ŞAHSİ MÜLKÜNÜZ GİBİ GÖRDÜNÜZ

Uyarılarımızı, tavsiyelerimizi dinlemediniz. Etrafınızı bir grup çete ile donatarak Türkiye’nin bütün imkanlarını şahsi mülkünüz gibi gördünüz. Sayın Erdoğan’ın en büyük vebali dört hatanın normalleşmesine neden olmasıdır. Bunlar eskiden de vardı. Ama münferit olaylardı ve bunları yapanlar utanırdı. Eskiden birisi ağzından sehven kötü bir söz kaçsa özür dilerdi.

BU SENİN AHLAKIN, MİLLETİMİZİN DEĞİL

Yapmayacaksınız, Sayın Erdoğan bu sözleri söylemeyeceksiniz. Ben o açıklamaları duyduğumda Erdoğan’ın o sözü öfke ile söylediğini düşündüm. Erdoğan dün ‘bu sözü bilerek kasten söyledim. Milletimizin diliyle konuştum’ dedi. Sayın Erdoğan bu senin ahlakın. Milletimizin ahlakında kadınlara hakaret etmek yoktur ve olamaz. Kimse kadınlara böyle bir ifade kullanamaz. Nasıl böyle konuşursunuz ve bunu nasıl izah edersiniz?

İnsan alemin cüzüdür. Alemin en güzel yaratığıdır. Toplum önündeki insanlar güzel örnek olmalı. Yolda sokakta insanlar birbirine bu şekilde bağırsa… Sayın Cumhurbaşkanı nasıl bir fitili ateşlediğini görmüyor mu? Daha üzücü olanı ise muhtemelen görüyor ve tahrik etmek istiyor. Bu tahriklere hiçbir kadınımızın kapılmamasını ve bu üslubu reddetmesini rica ediyorum.

YOLSUZLUKLARI KIRMAYA ÇALIŞTIK

Kadınlar Erdoğan’ın o açıklamalarını alkışladı. Nasıl alkışlarsınız? Bir milletin başına felaket, sadece yanlış yapanlar yüzünden değil, susanlar yüzünden de gelir. Bugün artık küfür etmek, hakaret etmek normalleşti. Hiçbir zaman yolsuzluklar bu kadar normalleşmemişti. Biz eskiden hesap sorardık. Biz bir dalgakırandık. Yolsuzlukları kırmaya çalıştık.

TUİK SUÇ İŞLEMİŞTİR

Yolsuzlukları normalleştirdiniz. Kişilerin yalan söylemesi büyük suçtur. Ancak kurumların yalan söylemesi hukuksuzluktur. TUİK yalan söylüyor. TÜİK ya kendi sorumluluğuyla kamuoyunu yanılttı ya da talimat aldı. TÜİK bugün açık bir suç işlemiştir. Kamuoyunu yanıltarak yanlış bilgi vermiştir.

MAVİ MARMARA İSTİSMARI

Erdoğan yıllarca Mavi Marmara şehitlerini istismar etti. Bu sene tek bir açıklamasını gördünüz mü? Göremezsiniz. Mavi Marmara unutulur. Çünkü Erdoğan’ın yanında eskiden karşı çıktığı 90’lı yılların aktörleri var. Burada mesele istismar meselesi. Dışarıdaki görünümünüz bu olacak içeride halkı kandıracaksınız.

BU YAZ SON SON YAZ

Bu yaz son yaz. Eğer bu yazı iyi değerlendirirsek seçmenlerimizle beraber hasadı iyi alırsak her mevsim yaz olacak. Ama bu yaz iyi çalışmazsak bundan sonra hep kara kış olacak, bir sefer daha iktidarı uyarıyorum; Bu halk bu ekonomiyi kaldırmaz. Ne zaman gelirse gelsin Gelecek Partisi kadroları seçime hazır.

NEZAKET DİLİNİ BENİMSİYORUZ

Kaba söz ve kötü üsluba karşı nezaket dilini benimsiyoruz. Sayın Erdoğan’ın her yerde başvurduğu yalan ve kurumsal yalanlara karşı ilkemiz elif gibi dimdik durmaktır. Allah doğruların, kul hakkınızı göz edenlerin yardımcısı olsun. Adaletin sözcüsü olmayı bizlere nasip etsin. 100 günlük seferberlik ilan ediyoruz.”

Fatih Erbakan: Fakirden alıp zengine veren bu düzeni ortadan kaldıracağız!

Yeniden Refah Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Fakirden alıp, zengine veren bu düzeni ortadan kaldıracağız. Borç, faiz ve ithalata dayalı bu sistemi Allah’ın izni ile ortadan kaldıracağız. Önce imtiyazlılar değil, önce millet diyeceğiz” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Düzce İl Başkanlığı’nın 2. Olağan kongresine katıldı.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi olarak, geçen ay siyasi partiler arasında en çok üye kaydeden parti olduklarını hatırlatan Erbakan, bu ay da gençlik kolları ve kadın kollarının yoğun gayretleriyle şu ana kadar 30 bin üye kaydına yaklaştıklarını söyledi.

Fakiri daha fakir zengini daha zengin yapan bu düzeni kaldıracağız

Düzce Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde yapılan kongrede konuşan Erbakan, iktidara geldiklerinde borçsuz, zamsız, vergisiz 150 milyar dolar kaynak bulacaklarını belirterek şöyle konuştu:

“Biz Yeniden Refah Partisi olarak, milli görüşçüler olarak fakiri daha fakir, zengini daha zengin yapan bu düzeni değiştireceğiz. Fakirden alıp, zengine veren bu düzeni ortadan kaldıracağız. Borç, faiz ve ithalata dayalı bu sistemi Allah’ın izni ile ortadan kaldıracağız. Biz Yeniden Refah Partisi olarak kaynak lazım olduğu zaman git yeniden borç al veya devlet varlıkları sat, yok et, harca, zamla, vergi ile milletin suyunu çıkar anlayışına son vereceğiz. Biz Yeniden Refah Partimizin milli kaynak paketleri kitabında ortaya koyduğumuz adımları atarak borçsuz, zamsız, vergisiz 150 milyar dolar kaynak bulacağız. Paylaşımda adalet en önemli önceliğimiz olacak. Önce imtiyazlılar değil, önce millet diyeceğiz”

Bu enflasyon rakamları dünyanın hiçbir yerinde yok

Vatandaşın her gün yeni zamlara uyandığını ve bunun sürdürülebilir olmadığı uyarısında bulunan Erbakan, “Benzine bir yılda yüzde 240, motorine bir yılda yüzde 260, elektriğe 6 ayda yüzde 136, doğalgaza yüzde 119 zam yapıldı. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok. Bu zam yağmuru durmak bilmiyor. Enflasyon yüzde 73,5 olmuş, bağımsız kuruluşlara göre yüzde 160 olduğu yetmiyormuş gibi vergi artışlarıyla da milletin suyunu sıkıp çıkarmaya çalışıyorlar. Çünkü başka bir gelir başka bir kaynak üretmeyi bilmiyorlar” şeklinde konuştu.

Üreten ve ihraç eden Türkiye’yi hayata geçireceğiz

Sanayi ve teknoloji alanında üreten ve ihraç eden Türkiye’yi hayata geçireceklerini ifade eden Erbakan, “Tarım ve hayvancılık, sanayi ve teknoloji alanında üreten ve ihraç eden Türkiye’yi hayata geçireceğiz. Yeniden Refah iktidarında borçlanma yok, faiz yok, zam yok, vergi artışı yok, israf, işsizlik, kemer sıkma, acı reçete içmek yok. Milletin sıkıp suyunu çıkarmak yok. Yeniden Refah iktidarında milli kaynak paketleri var. Denk bütçe var. Önce millet anlayışı var. Memura, işçiye, emekliye yüzde 100 maaş zammı var. Çiftçiye, köylüye ucuz mazot, ucuz elektrik var. Çiftçiye, köylüye devletin sübvansiyonları var. En kapsamlı, en güçlü desteklemeleri var. 81 ilimize 681 refah projesi ile işsizliğin önüne geçilmesi var. Üretim, ihracat, istihdam var. EYT mağdurlarına emeklilik hakkı var. Atanamayan öğretmenlere atama var. Gardiyan devlet değil, garson devlet anlayışı var. Herkese refah var. Bolluk var, bereket var. Çünkü biz milli görüşüz, çünkü biz Yeniden Refah Partisi’yiz.” Dedi.

Yeniden Refah Partisi Düzce İl Başkanlığı 2.Olağan Kongresi ile Nezir Merttürk güven tazeleyip, yeniden il başkanı seçildi.

Yeniden Refah iktidarında önce ezilenler, önce mazlumlar anlayışı var’
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Sakarya’da düzenlenen kongre ve gençlik şöleninde coşkulu bir kalabalığa hitap etti.
Erbakan, “Yeniden Refah iktidarında borç yok, zam yok, vergi artışı yok, israf yok, işsizlik yok, kemer sıkma yok, acı reçete yok… ‘İmtiyazlılara kaynak aktaracağım’ diye milletin suyunu sıkıp çıkarmak yok. Yeniden Refah iktidarında Milli Kaynak paketleri var, ‘Önce Millet, önce ezilenler, önce mazlumlar anlayışı var. Memura işçiye emekliye yüzde 100 maaş zammı var.” dedi.

Yeniden Refah Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan öğlen saatlerinde geldiği Sakarya’nın ünlü Çark Caddesi’nde esnaf ziyareti yaptıktan sonra Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen Sakarya İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresi ve Gençlik Şöleni’nde coşkulu bir kalabalığa hitap etti.
“20 yıldan beri bu kadar geniş yetkileri sahip olan ama hiç sorumluluğu olmayan bir başka iktidarı bu ülkede görmedik.” diyen Erbakan, yeni açıklanan enflasyon rakamları üzerinden iktidarı eleştirdi.
85 milyon zam ve vergi artışı yağmurundan nefes alamaz halde
Zam ve vergi artışı yağmuru altında 85 milyon nefes alamaz hale geldiğini söyleyen Erbakan şöyle konuştu:
‘Bizi kıskanan Almanya’da enflasyon yüzde 7,5’a yükseldi’ diye Hükümet destek amaçlı bütün hanelere aylık 100 avro elektrik ve doğalgaz destek paketi açıklıyor. Bizi kıskanan Almanlar, 1 Haziran’dan itibaren akaryakıttan vergiyi kaldırıyor. Bizde ise enflasyon mayıs ayında yıllık yüzde 73,5 oldu. Hükümet bırakın desteği vatandaştan daha para istiyor. ‘Enflasyon bütün dünyada artıyor’ edebiyatı ve her gece yeni zamlar ve vergi artışları… Bu iktidar Amerikan Cargill şirketine gelince özel vergi muafiyeti çıkarıyor. İmtiyazlı holdinglere gelince bir kalemde sadece bir tane holdingin 9,5 milyar TL borcunu siliyor. Kendi bürokratına bir ayda 310 bin lira maaş verebiliyor ama vatandaşına zam ve vergi yağmurunu layık görüyor. Bu kadar zam ve üstüne döviz kurunun artışı muazzam bir enflasyona yol açıyor. Gıda ortalamasında dünya ortalamasının tam 3 katı üstünde bulunuyoruz. Dünyadaki 189 ülkenin gıda ortalaması enflasyonu yüzde 30 bizde yüzde 92. İktidar yetkilileri ‘Avrupa’da Amerika’da da enflasyon arttı’ diyor. Evet arttı ama Avrupa ve ABD’de yıllık enflasyon yüzde 7, yani onların yıllık enflasyonu bizim aylık enflasyonumuz kadar. TÜİK tarafından tıraşlanmış enflasyon rakamımız ile Avrupa ülkeleri arasında birinciyiz. G-20 ülkeleri arasında birinciyiz ve 189 ülke arasında 6. Sıradayız. Fiilen savaşta olan Rusya’da yıllık enflasyon yüzde 17,5, Ukrayna’da ise yüzde 16,5 seviyesinde.”
Şeker fabrikalarını satarken aklınız neredeydi?
Dünyada tarımda kendi kendine yeten birkaç ülkeden biri olan Türkiye’nin yanlış tarım politikaları sonucu ithalata bağımlı hale getirildiğini ifade eden Erbakan, “20 yıllık iktidarın sonucu en temel tarım ürünlerini bile ithal etmek mecburiyetinde kalıyoruz. Şimdi de bakanlığın açıkladığına göre 400 bin ton pancar şekeri ithal edilecek. Üstelik de gümrük vergileri sıfırlanmış. Hiçbir vergi alınmayacak, hiçbir maliyete katlanılmayacak. Yahu bu ithalatı yapmadan önce geçtiğimiz senelerde Türk Şeker fabrikalarının kamuya ait 25 Şeker fabrikasının 14 tanesini satarken aklınız neredeydi? 5 tane şeker fabrikasını 295 milyon dolara sattı şimdi bir senede 320 milyon dolarlık Şeker ithalatı yapacakları meydana çıkıyor. Kamunun Şeker fabrikalarının üretim kapasitesini yüzde 50’nin altına düşürdüler, 14 şeker fabrikasını sattılar. Pancar üreticisine kota koydular. Nişasta bazlı şekerin kotasını Cumhurbaşkanı kararıyla arttırdılar. Bütün bunların sonunda Türkiye şekerini dahi ithal edecek duruma düştü. Bu nasıl iktidar Allah aşkına? Kendi çiftçimizde kendi köylümüze borcunu ödeyemediği için traktörünü haczederken, Amerikan CArgill şirketine özel vergi muafiyeti çıkarıyorlar. Böyle milli bir iktidar olur mu?” ifadelerini kullandı.
Yeniden Refah iktidarında milletin suyunu sıkıp çıkarmak yok
Erbakan iktidara geldiklerinde ekonomiyi düze çıkaracak projelerinin hazır olduğunu belirterek yapacakları icraatları şöyle anlattı:
“Yeniden Refah iktidarında borç yok, zam yok, vergi artışı yok, israf yok, işsizlik yok, kemer sıkma yok, acı reçete yok… İmtiyazlılara kaynak aktaracağım diye milletin suyunu sıkıp çıkarmak yok. Yeniden Refah iktidarında Milli Kaynak paketleri var, ‘Önce Millet anlayışı, önce ezilenler, önce mazlumlar anlayışı var. Memura işçiye emekliye yüzde 100 maaş zammı var. Engelli ve emekli maaşının asgari ücret seviyesine çıkarılması var. EYT mağdurlarına emeklilik hakkı var. Atanamayan öğretmenlere atama var. Gardiyan devlet değil millet hizmetkarı garson devlet anlayışı var. Sadece iktidara yakın olanlara değil herkese Refah var. Çünkü biz Milli Görüş’ün çünkü biz Yeniden Refah’ız. Makam ve rakam için değil Allah rızası için çalışan kadrolarımız hazır. İhale için makam mevkii için şöhret için değil Halka hizmet Hakk’a hizmettir şuuruyla çalışan Milli Görüş kadrolarımız hazır.”

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Gürer:Silinen borçların miktarı ve mükellef sayısı açıklandı: 4 milyar TL’yi aştı. Borç silinse de borçlu sayısı azalmıyor

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 1 Ocak 2023 tarihi öncesi asli ve feri toplamı …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427