YRP’li Kılınç, Sindelhöyük tapu müjdesine ve tozlu yollarına dikkat çekti

Yeniden Refah Partisi Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç, “Sindelhöyük Camikebir mahalle sakinleri tozlu yollardan kurtulmak için Başkan Cabbar’dan parke yol sözünü tutmasını bekliyor. Sayın Cabbar söz veripde sözünde durmamak vebal değil mi?” diyerek Başkan Cabbar’a sert eleştirilerde bulundu.
Sindelhöyük Camikebir mahalle sakinlerinin daveti üzerine Camikebir mahalle Başkanı Ahmet Solak ile mahalle sakinlerini ziyaret eden Yeniden Refah Partisi Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç mahalle sakinlerinin sıkıntılarını dinledi.

Yeniden Refah Partisi Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç açıklamasında “Bugün mahalle sakinlerinin daveti üzerine Camikebir mahalle Başkanım Ahmet Solak ile birlikte Sindelhöyük Camikebir mahallesini ziyaret ettik. Mahalle sakinleri ile hasbihal ettik dertlerini, sıkıntılarını dinledik. Tozlu yollardan şikayetçi olduklarını, kışın çamurlu yazın tozlu yollardan kurtulmak ve bu sorunun çözülmesi için yaklaşık 5-6 ay önce Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın yanına gidip sıkıntılarını anlattıklarını Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın ‘Söz bir Allah bir’ diyerek Nisan ayında yapacağına söz verdiğini ancak Temmuz ayının sonuna gelinmesine rağmen hala sözünde durmadığını bize anlattılar.
Sindelhöyük Camikebir mahalle sakinleri tozlu yollardan kurtulmak için Başkan Cabbar’dan parke yol sözünü tutmasını bekliyor
Sayın Cabbar söz veripde sözünde durmamak vebal değil mi?” ifadelerini kullandı.

Mahalle sakinlerinden İbarhim Gözci, “İnsanların Develi Belediyesi’ne bir güveni vardı, yıl başında 4. ayda bu yolların yapılacağı sözü verildi ama 8. aya girmek üzeriyiz ama verilen sözler hala tutulmadı. Bu sıkıntılarımızı her tarafa yazdık, herkese söyledik artık birilerine söylemekten bıktık, yolların bozuk olduğundan burada ki Arabası olan herkes sanayiye ayda 1 baskı balata yaptırmak için tamire götürüyor. Doğalgaz yapıldı yollar tamir oldu tamir olan yollara gelin bir bakın dalga geçer gibi tamir yapılmış, yapılmasa bundan daha iyiydi. İnsanlar evinin balkonunda oturamamaktan şikayetçi, tozdan dolayı bahçelerinden verim alamadıklarından dolayı şikayetçi, yazık günah bu insanlara Belediye için çok zor bir şey değil yapılmak istense yapılır ama ne hikmetse yapılmıyor. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ı buraya oturmaya davet ediyorum, davete icabet etmek sünnet gelsinler balkonumuzda otursunlar sıkıntılarımızı görsünler” dedi.

Mahalle sakinlerinden Yusuf Tekir, “3 seneden berli tozdan uyuyamıyoruz, sabahları kalktığımızda ağzımızda çamur tadı oluyor, meyvelerimiz sebzelerimiz tozdan yanıyor. Biz ekiyoruz dikiyoruz bir dünya masraf ediyoruz ama tozdan dolayı bir sonuç alamıyoruz” dedi.

Güler misin? Ağlar mısın?
– 7 yıldır rafta bekleyen Sindelhöyük’ün tapu meselesi 7 yıl sonra Sindelhöyük halkına müjde olarak sunuluyor

Yeniden Refah Partisi Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç, 2014’ten beri ihaleye çıkmayı bekleyen Sindelhöyük’de ki arazilerin tapuları hakkında Develi Belediyesi’nin yaptığı “Müjde” açıklamasına ithafen “7 yıldır rafta bekleyen Sindelhöyük’ün tapu meselesi 7 yıl sonra Sindelhöyük halkına müjde olarak sunuluyor” diyerek tepki gösterdi.

Yeniden Refah Partisi Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç açıklamasında; “Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar Sindelhöyük’ün tapularıyla ilgili açıklamasında “yaptığımız görüşmeler şükürler olsun ki olumlu sonuçla noktalandı”ifadelerini kullandı,
Büyükşehir yasasından önce Sindelhöyük kasaba iken Sindelhöyük Belediye Başkanı Hamdullah Deringöl Kayseri Milli Emlak’a mera alanını 290 bin TL ot parasını yatırarak hazine arazisine çevirdi ve hemen ardından parselasyonunu yaptırarak Develi Kaymakamlığı Mal Müdürlüğüne teslim etti, Büyükşehir yasasından sonra tapu satışları yetişmedi,yani o dönem Sindelhöyük Belediye Başkanı olan Hamdullah Deringöl herşeyi hazırladı 7 yıldır ihale usulü satışı bekleniyor,insan sormadan edemiyor 7 yıldır herşey hazır olmasına rağmen 7 yıldır neden beklendi?
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar bey 7 yıldır neyin görüşmesini yaptı?
2014 yılından önce milli emlak’a ot parası yatırılarak hazineye çevrilen ve paselasyonuda yapılarak Mal müdürlüğüne teslim edilen ve her şey hazırken ayrıca Develi Belediyesi de bu tapu satışından yaklaşık 5 trilyon para kazanıyorken neden 7 yıl bekletildi?
Bugün neden yeni müjdeymiş gibi halka sunuluyor?
Büyükşehir yasasından önce metre kare fiyatı 5 TL olan arsalar Büyükşehir yasasından sonra 11 TL yükseldi, o dönem Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu fiyatların düşülmesi için çok uğraştı ama bir netice alınamadı. Günümüze geldiğinde Develi Kaymakamlığı Mal Müdürlüğü Sindelhöyük de arazilerin tapuların ihale usulüyle satışa çıkaracak.
2014 yılından beri Sindelhöyük’ün tapuları ihaleye çıkmayı bekliyor,bugün ise Sindelhöyük halkına yeni bir müjdeymiş gibi veriliyor, güler misin? ağlar mısın?
Sindelhöyük halkına tapuların hayırlı olmasını diliyor başta Hamdullah Deringöl olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum
” ifadelerini kullandı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

MHP il ve Kayseri Birleşik Kafkasya Derneği Başkanlarından Çağan’a ziyaret

KAYSERİ YOZGATLILAR FEDERASYONU BAŞKAN ÇAĞAN’A BİRLEŞİK KAFKASYA DERNEĞİ VE MHP İL YÖNETİMİNDEN TEBRİK ZİYARETİ MHP …