YALÇIN TALAS MİLLET BAHÇESİ EĞİTİM KAMPÜSÜNDE, AYDINLIKEVLER MAHALESİ’NDE 2 BLOK 160 DAİRE İÇİN ÇALIŞMA, KOCASİNAN, KİŞİ BAŞINA DÜŞEN YEŞİL ALAN

BAŞKAN YALÇIN TALAS MİLLET BAHÇESİ EĞİTİM KAMPÜSÜNDE

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Talas Belediyesi ve hayırsever Av. Mehmet Altun işbirliğiyle yapımı süren Millet Bahçesi Eğitim Kampüsünde incelemelerde bulundu. İçerisinde 4 okulun yer aldığı kampüste anaokulu ve ilkokul bitme noktasına gelirken, ortaokul ile lisenin inşaatı hızla yükseliyor.

Başkan Yalçın, Talas Millet Bahçesi Eğitim Kampüsü içerisinde yapımı devam eden Türkan-Av. Mehmet Altun okul inşaatlarını inceledi. Burada belediye ve firma yetkililerinden bilgiler alan Başkan Yalçın,  çalışanlarla da selamlaşarak işlerinde kolaylıklar diledi.

Talas Belediyesinin hayırsever desteğiyle eğitime büyük katkısı olan dört okul binasından ikisi tamamlanma aşamasına geldi. Bunlardan bin 150 metrekare kapalı alana sahip 7 derslikli anaokulu binasının yüzde 90’ı tamamlanırken, 4 bin 500 metrekare kapalı alana yapılan 24 derslikli ilkokul binasında sadece iç düzenleme içi kaldı.

Kampüs içerisindeki diğer iki okul olan ortaokul ve lise binaları da temelinin atılmasından sonra hızla yükselişe geçti.

Melikgazi’de Kentsel Dönüşüm Rüzgarı Tüm Hızıyla Esmeye Devam Ediyor

AYDINLIKEVLER MAHALESİ’NDE 2 BLOK 160 DAİRE İÇİN ÇALIŞMA BAŞLIYOR

Melikgazi Belediyesi olarak kentsel dönüşümde birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, Aydınlıkevler Mahallesi’nde yeni bir modelle 2 Blok 160 dairelik projenin ilk adımını attıklarını belirtti.

Eski Yapı Stoğunu Yenileyecek Projenin İlk Pilot Çalışması

Eski Çorakçılar Mahallesi’nde vatandaşların uzun süredir beklediği kentsel dönüşüm çalışmasına başlayacaklarını söyleyen Başkan Palancıoğlu, “Melikgazi Belediyesi olarak kentsel dönüşümde birçok projeyi hayata geçiriyoruz. Ama bunların en yenisi ve vatandaşlarımızda heyecan uyandıracak olan Eski Çorakçılar Mahallesi yeni Aydınlıkevler Mahallesi dönüşüm projemiz. Burada 2 blok 160 dairelik bir projemiz söz konusu. Mahalledeki eski bloklar artık oturulamayacak vaziyette. Vatandaşlarımız bize başvurmuştu, biz de burada ilk pilot çalışmaya başlıyoruz. Aydınlıkevler Mahallesi genelinde ve daha sonrasında Küçük Mustafa Bölgesine ulaşacak ve eski yapı stoğunu yenileyecek şekilde bir çalışmaya başlıyoruz. Dolayısıyla bugün mal sahibi 3 vatandaşımızla ile imza attık. Başvurularda 2 günde yüzde 40’a ulaştık. Zannediyorum çok kısa zamanda buradaki vatandaşlarımızla anlaşmaları imzalayıp, Aydınlıkevler Mahallesi’nde kentsel dönüşüm sürecini başlatıyoruz. Cenab-ı Allah hayırlısıyla kazasız belasız tamamlamayı nasip etsin. Vatandaşlarımızın da uzun süredir beklediği bir proje. Burada yeni bir modelle çalışmaya başlayacağız. Bu modelde vatandaşlarımızın bir kısmı biraz fazla ücret ödeyecek, bir kısmı biraz az ödeyecek, bir kısmı hiç ödemeyecek. Dolayısıyla daire büyüklüklerine, arsa hisselerine göre bir çalışma olacak. İnşallah burası örnek bir proje olacak. Bundan sonrasında da ihtiyaç olan tüm mahallelerimizde kentsel dönüşümü yapmak istiyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Anlaşma için imza atmaya gelen hak sahipleri ise projenin çok güzel olduğunu ve çalışmalardan çok memnun kaldıklarını söyleyerek, Melikgazi Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

KOCASİNAN, KİŞİ BAŞINA DÜŞEN 15,65 METREKARE YEŞİL ALAN İLE REKORUNU YENİLEDİ

Kocasinan Belediyesi, 2023 yılında ilçeye kazandırdığı 232 bin 500 metrekare yeşil alan ve 40 yeni park ile park sayısını 524’e yükselterek, yine yeşil alan rekoru kırdı. Bilindiği üzere Dünya standartlarına göre kişi başına düşen yeşil alan miktarı 9 metrekare iken, yapılan hizmetlerle Kocasinan’da kişi başına düşen bu miktar, 15,65 metrekareye ulaştığını ifade eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan’da toplam yeşil alanı 6 Milyon 399 bin 961 metrekareye ulaştırarak, yeni bir rekor elde ettiklerini söyledi.

Gelecek nesillere daha yeşil bir Kocasinan bırakmayı hedeflediklerine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, yapılan çalışmalarla ‘Yeni bir yemyeşil Kocasinan’ inşa ettiklerini belirterek, “Daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Kocasinan için çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz. Mahallelerimizin arasında irili ufaklı her türlü park alanlarımızı yeniledik ve Kocasinan’ın dört bir yanında parklar yapıyoruz. Yaptığımız parklarla Kocasinan’ı yeşile bürünmüş bir ilçe haline getiriyoruz. Özellikle daha fazla park ve yeşil alanlar oluşturarak, ilçeyi yeşil alan oranıyla dünya normlarının iki katına çıkarttık. Daha yeşil Kocasinan kapsamında yaptığımız çalışmalarla ilçemizdeki park sayısını 524’e yükselttik. Bu kapsamda ilçemize toplam 2 Milyon 614 bin 761 metrekare yeşil alanı Kayserili vatandaşlarımızın hizmetine sunduk

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Kayseri Kocasinan Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas …