Büyükşehir’den: Canlı Hayvan Borsası ve Pazar Yeri’ni Ziyaret, Hacılar’da asfalt, İslam Tarihçisi Köksal’ın Konu edildiği Panel, Fen İşleri ile 5 Yıl

BÜYÜKKILIÇ, İÇ ANADOLU’NUN EN BÜYÜK CANLI HAYVAN BORSASI VE PAZAR YERİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İç Anadolu’nun en büyük Canlı Hayvan Borsası ve Pazar Yeri’ni ziyaret etti. Besici esnafına bereketli işler temennisinde bulunan Başkan Büyükkılıç, “Kayseri’miz açısından da bu hayvan pazarı çok büyük bir ihtiyaçtı, beklenilen bir çalışmaydı. Bu çalışma hayata geçirildi. Kayseri yakışanı yaptı, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Sanayi ve ticaretin merkezi Kayseri’yi tarım ve hayvancılık alanında da ön plana çıkarmak amacıyla kamu kurum ve kuruluşları, odalar ile üreticilerle iş birliği halinde önemli projelere imza atan Başkan Büyükkılıç, üreticilerle iç içe olarak onların talep ve önerileri ile de bizzat ilgilenmeye devam ediyor.

Büyükkılıç, bu kapsamda Kocasinan ilçesi Elagöz Mahallesi’nde, arazinin alımı ve inşaat sürecinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Kayseri Ticaret Borsası tarafından hayata geçirilen İç Anadolu’nun en büyük ve en modern Canlı Hayvan Borsası ve Pazar Yeri’ni ziyaret etti.

Canlı Hayvan Borsası ve Pazar Yeri ziyaretinde Başkan Büyükkılıç’a Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Kayseri Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Ercan Aras ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ eşlik etti.

Besici esnafı ile görüşen Büyükkılıç, ilçe belediye başkanları, Saklav ve Bağlamış, pazar yerinde incelemelerde bulundu. Büyükkılıç, besici esnaflarının sıkı pazarlıklarına da katılarak hayırlı işler temennisinde bulundu.

Başkan Büyükkılıç, Canlı Hayvan Borsası ve Pazar Yeri’nde Kayseri Kırmızı Et Üreticileri Birliği tarafından esnafa kavurma ikram edilen kazanların başına geçerek besici esnafına kavurma ikramı yaptı.

“HERKES BU ŞEHRİN SORUNLARINI ÇÖZME ADINA NE FEDAKÂRLIK GEREKİYORSA ONU YAPIYOR”

Canlı Hayvan Borsası ve Pazar Yeri ziyaretinde açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, birlik beraberlik mesajı vererek, “Cenab-ı Allah esnaflarımıza helalinden bol rızık versin. Hayvancılıkla uğraşan kardeşlerimizin işinin kolay olmadığını hep beraber yerinde gördük. Burada Melikgazi Belediye Başkanımız, Kocasinan Belediye Başkanımız, borsamız, tarım il müdürümüz, kırmız et üreticilerimiz ve esnaflarımız bir aradayız. Yüzlerimiz gülüyor, muhabbet ortamındayız. Dayanışıyoruz, herkes adeta bu şehrin sorunlarını çözme adına ne fedakârlık gerekiyorsa onu yapıyor ve sonuçta da ortaya bir ürün çıkıyor” dedi.

“KAYSERİ’MİZ AÇISINDAN DA BU HAYVAN PAZARI ÇOK BÜYÜK BİR İHTİYAÇTI”

Kayseri için Canlı Hayvan Borsası ve Pazar Yeri’nin bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Kayseri’miz açısından da bu hayvan pazarı çok büyük bir ihtiyaçtı, beklenilen bir çalışmaydı. Bu çalışma hayata geçirildi ve günün koşullarına uygun dijital bir ortamı da sağlayacak şekilde. Büyük bir talep var, büyük bir yoğunluk var. Bu bizi keyiflendiriyor, sevindiriyor. Yapılan yatırımın hiçbir zaman boşa gitmediğini de hep beraber gözlemliyoruz” diye konuştu.

“KAYSERİ, YAKIŞANI YAPTI”

Büyükkılıç, projede emeği geçenlere teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Kayseri’miz pastırma, sucuğun merkezi. Bunun altyapısının olması lazım, üretenlerin buluşması lazım. Çevre bölgelerimizde de pazarlar var ama Kayseri, Orta Anadolu’da yeri başka. Kayseri de maşallah yakışanı yaptı. Borsamızın kıymetli başkanına, yönetimine teşekkür ediyorum. Birlikte olunca bereketli bir çalışmanın ortaya çıktığını görüyoruz. Cenab-ı Allah helalinden bol rızık versin diyoruz. Gazeteciler Cemiyeti’mizin başkanı da aramızda, sağ olsun. Hayırlı, uğurlu olsun diyoruz tekrar. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Dayanışmanın bereketini yaşadığımızın en güzel örneğini sergileyen bir tesis.”

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da Kayseri’nin bir ihtiyacı olan canlı hayvan pazarının kazandırılmasının son derece isabetli olduğunu dile getirerek, “Ticaret Borsası başkanımız ve değerli yönetimine, Büyükşehir Belediyemize, Kocasinan Belediyemize, İl Tarım Müdürlüğümüze, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Kayseri’nin bir ihtiyacı olan canlı hayvan pazarının buraya kazandırılması son derece isabetli oldu. Burada asıl amaç özellikle hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın helal rızık kazanmasıydı. Gece yarısı buraya gelip çevre illerden büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarının satışını yapan tüm kardeşlerimize de bereketli kazançlar diliyoruz. Hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

“ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN, ÇİFTÇİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Canlı Hayvan Borsası ve Pazar Yeri’nin Kayseri’ye hayırlı olmasını dileyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise “Yaklaşık iki ay kadar önceydi yapmış olduğumuz resmi açılış ve bugün de bir fiil hayvan alım satımıyla ilgili yerinde gördük. Şehrimize hayırlı olsun, çiftçimize hayırlı olsun. Bu işle uğraşan besici kardeşlerimize bereketli kazançlar diliyoruz. Şehrimiz bir sanayi ve ticaret şehri ama bir o kadar da tarım şehri. Özellikle de hayvancılık noktasında sucuk, pastırma gibi et ve et ürünlerinin üretildiği bir şehirde bu şehrin hayvancılık gibi de bir altyapısının olması gerekli. Ziraatın, hayvancılığın her alanında bu işi yapan kardeşlerimizi desteklemek için gayretimiz sürüyor, devam ediyor. Buradaki pazar da şehrimize, ülkemize hayırlı olsun, bereketli olsun” şeklinde konuştu.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZIN DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış da Canlı Hayvan Borsası ve Pazar Yeri’nin hayata geçirilmesinde verdiği desteklerden dolayı Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ederek, şöyle konuştu:

“Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere, ilçe belediye başkanlarımız ve tarım il müdürümüze hayvan pazarımızı ziyaretinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Her platformda vurguladığım gibi buradan bir kez daha vurgulamak istiyorum; Kayseri Ticaret Borsası’nın Canlı Hayvan Pazarı’nın yapımı ve hizmete girene kadar Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah İç Anadolu’nun en büyük ve en modern hayvan pazarını ilimize kazandırdık. Üreticilerimize ve şehrimize çok büyük fayda getireceğine inanıyoruz. Her geçen hafta pazarımız büyüyerek devam ediyor. İnşallah hem şehrimize hem de milletimize hayırlı, uğurlu olur diyerek teşekkür ediyorum.”

KAYSERİ KIRMIZI ET ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI ARAS’TAN BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR

Kayseri Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Ercan Aras ise Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve üreticilerin yıllardır hasret olduğu böyle bir tesisi beklediklerini dile getirerek, “Bu tesis gerçekten Kayseri’ye bir renk getirecekti. Çünkü bizim üreticilerimiz gece gündüz demeden, şehir dışına, ilçelere, Kayseri dışındaki illere de bu ticaretini yapıyordu. Şimdi Kayseri’de yapacak ve şehir dışındaki bütün üreticiler gelip yine burada ticaretini yapacaklar. Yaklaşık olarak tahminimize göre yıllık 800 milyon ila 1 milyar TL civarında bir ticaret hacmi olacak. Bu da hem Kayseri’mize, hem üreticimize gerçekten güzel bir ekonomik katkısı olacak” diye konuştu.

Büyükkılıç’a desteklerinden dolayı teşekkür eden Aras, “İlk başladığımız zaman Memduh Başkanımıza gittiğimiz zaman böyle bir sıkıntımız olduğunu söylemiştik. Memduh başkanımız da Allah razı olsun bu işi başlattı, Ticaret Borsası başkanımız da maddi olarak destek verdiler” diyerek Başkan Büyükkılıç ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

BÜYÜKKILIÇ: “GECEMİZ GÜNDÜZÜMÜZ, BİZİ SEVEN, SEÇEN VE GÜVENEN HEMŞEHRİLERİMİZE HİZMETLE GEÇİYOR”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, rehavet ve ataletin yaşam tarzında yeri olmadığını belirterek, “Gecemiz, gündüzümüz bizi seçen, seven, güvenen hemşehrilerimize layık olma yönünde gayretle geçiyor” dedi. Büyükkılıç, AK Parti’nin felsefesine uygun bir temayül yoklaması gerçekleştirdiklerini de dile getirerek, “Bizde didişme olmaz, çekişme olmaz, birbirinin aleyhinde konuşma olmaz. Her zaman seviyeli bir çalışma yapılır” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, katıldığı bir programda, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kayseri’nin son derece önemli bir şehir olduğunu ve şehir için berekete vesile olacak adımlar atıldığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, bu çalışmalarda kendilerine destek olan, katkı sağlayan AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile milletvekillerine teşekkür ederek, birlik ve beraberliğe vurgu yaptı.

“BİZİM SİYASİ FELSEFEMİZ ADETA BİR OKUL, BİR AKADEMİ”

AK Parti’nin felsefesine, yaşam tarzı ve uygulamasına uygun bir temayül yoklaması gerçekleştirdiklerini paylaşan Büyükkılıç, “Bizde didişme olmaz, çekişme olmaz, birbirinin aleyhinde konuşma olmaz. Her zaman seviyeli bir çalışma yapılır” dedi. Kendilerini her şeyden önce kardeşler topluluğu, bir aile bireyi olarak nitelendiren Başkan Büyükkılıç, “Bizim siyasi felsefemiz adeta bir okul, bir akademi” diyerek, şunları söyledi:

“Her bir kardeşimi bağrıma basıyorum. Gecemiz, gündüzümüz bizi seçen, seven, güvenen hemşehrilerimize layık olma yönünde gayretle geçiyor. Kur’an’da da malumunuz iş değişikliği ile dinlenin der. Bu benim yaşam tarzım olmuş. Rehavet, atalet benim yaşam tarzımda yok, kültürümde yok. Biz hep bu siyasi terbiye ve yaşam tarzıyla büyüdük. Bizim siyasi felsefemiz adeta bir okul, bir akademi. Herkes yaşantısı ile davranışı ile örnek olur ve bir sonrakini yönlendirmeye çalışır. Bu açıdan da AK Parti’nin bakış açısı çok farklıdır. Bunu bir siyasi oluşumdan öte değerlendirmek gerekir, toplumun huzuru adına, insanlara hizmet adına, kucaklayıcı olmak adına. Bu manâda Sayın Cumhurbaşkanımızın ve onun yol arkadaşları olarak bizlerin bu aile içerisinde bulunması kadar güzel bir duygu ve düşünce yok. Ben Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında, bizlere bir önder olarak, mazlum insanların sesi olarak, böyle bir siyasi yaklaşım öğretisini yerleştirdiği için kendisine dua ediyorum, teşekkür ediyorum, minnet duyuyorum.”

BÜYÜKKILIÇ, KAYSERİ’NİN HİZMETE DOYMAYAN, YATIRIMDAN YATIRIMA, HİZMETTEN HİZMETE KOŞAN ŞEHİR OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Denk bütçe kültürü ile bugünlere gelmiş olan ve bu anlayışın sahibi olduklarını paylaşan Büyükkılıç, 11 milyar 500 milyon TL’lik 2024 yılı bütçesinin yetmeyeceğini, kaynağını bulduklarında ek bütçe eklenerek artacağını, çünkü Kayseri’nin hizmete doymayan, yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koşan, kaynaklarının yüzde 63’ünü yatırıma ayıran öncü bir şehir olduğunu vurguladı.

EKİP HALİNDE, ‘BİZ KÜLTÜRÜ’ İLE ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRDİKLERİNİ BELİRTTİ

Büyükşehir Belediyesi’nde ekip halinde, biz kültürü ile çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, tevazu içerisinde yaptıkları çalışmalarda emeği olan başta bakanlar ve milletvekilleri olmak üzere herkese teşekkür etti. Büyükşehirlerin konforunu yaşatan, ancak sıkıntılarını en az yaşatan şehir olan Kayseri’nin her zaman iyi anılmasını istediğini kaydetti.

“BİZLER AĞLAMA, ŞİKÂYET MAKAMINDA DEĞİLİZ. İCRAAT MAKAMINDAYIZ”

  1. Yılda 150 Proje çalışmalarının tamamına yakınının sonuçlandığını kaydeden Büyükkılıç, bu süreçte 150 projeyi de aştıklarını paylaşarak “Bizler ağlama makamında değiliz. Şikâyet makamında değiliz. İcraat makamında olmak mecburiyetindeyiz. Ciddi anlamda sıkıntımız yok. Projelerimizi hayata geçiriyoruz. Mevla’m darda koymuyor. Çünkü niyetimiz halis” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’de halka hizmete sunulan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi ve içerisindeki hizmetler, kazı destek çalışmaları ile birlikte müzeler, ulaşım imkânları kapsamındaki raylı sistem, havayolu ve karayolu çalışmaları, hızlı tren çalışmaları, doğal gaz, turizm ve alt yapı faaliyetleri başta olmak üzere pek çok çalışma yapıldığını anlattı.

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR, FEN İŞLERİ İLE 5 YILDA KAYSERİ’DE DOKUNMADIK ALAN BIRAKMADI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimat ve gayretleri ile sahip olduğu imkânlarını halka hizmet için sonuna kadar seferber etmeyi sürdürüyor. Büyükşehir, Fen İşleri Daire Başkanlığı aracılığı ile geçen 5 yıllık süreçte, kentte dokunmadık alan bırakmayarak Kayseri’yi adeta mamur etti.

Büyükşehirlerin konforunu yaşatan, buna karşın sıkıntısını en az yaşatan şehircilik anlayışı ile göreve geldiği günden bu güne geçen 5 yıllık süreçte Başkan Büyükkılıç, sosyal ve kültürel faaliyetlerin beraberinde asli belediyecilik faaliyetleri olan ‘Fen İşleri’ kapsamındaki alt yapı çalışmalarını tüm hızıyla yürüttü.

MİLYONLARCA METREKÜP YAPI MALZEMESİ VE ASFALT, PARKE GİBİ MAL VE HİZMETLER ŞEHRE SUNULDU

Park ve mesire alanlarından yeni yapılan ve onarımı gerçekleştirilen yollara, katlı kavşaklardan köprü ve menfezlere, otoparklardan spor amaçlı yapılara, istinat ve ihata duvarlarından mezarlara, wc, abdesthane ve mescitlerden parke beton gibi yol ve yapı malzemelerinin yerine göre kullanımına kadar hemen her konuda şehrin hizmetine yetişen Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve ekipleri, yaşanabilir, konforlu ve güvenli bir Kayseri için milyonlarca metreküp yapı malzemesi ve asfalt, parke gibi mal ve hizmetleri dur duraksız aktararak vatandaşlara hizmet verdi.

BÖLÜNMEMİŞ YOL UZUNLUĞU YAKLAŞIK 1 MİLYON METRE, BÖLÜNMÜŞ YOL İSE 50 BİN METRENİN ÜZERİNDE

Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanlığı İmalat Raporu’nda yer alan bilgilere göre, yapılan bölünmemiş yol uzunluğu 901 bin 318 metre, bölünmüş yol uzunluğu ise 69 bin 600 metre olarak kayıtlara geçti. Öte yandan yapılan yayla yolları uzunluğu 135 bin 242, şehre kazandırılan bisiklet yolu uzunluğu ise 31 bin 912 metre oldu.

MERKEZ VE İLÇELERE 1 MİLYON TONU AŞKIN ASFALT

Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından 5 yılda gerçekleştirilen şehir merkezi ve ilçelerdeki asfalt miktarı 1 milyon 148 bin 500 ton asfalt ile ulaşıma sunulan yollar, vatandaşlar için hizmete girdi. Bununla birlikte yol işlerinde kullanılan toplam stabilize tuvenan malzeme miktarı 9 milyon 284 bin 297 metreküp olurken, yine yol işlerinde kullanılan toplam kırma taş miktarı ise 3 milyon 11 bin 68 metreküp olarak gerçekleşti. Hizmet alımı yoluyla yapılan yol işleri malzeme nakli miktarı ise toplam 5 milyon 869 bin 796 ton, idare mali taş kullanılarak yapılan parke, begonit, bazalt gibi her cins taş ile kaplama miktarı ise 83 bin 537 metrekare oldu.

YÜZBİNLERCE METREKARE ÇEVRE DÜZENLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kentteki çevre düzenlemeleri kapsamında düzenleme yapılan alan miktarı toplam 367 bin 728 metrekare olarak kayıtlara geçti. Çevre düzenlemesine ek olarak kilit parke, begonit, bloktaş gibi prefabrik beton kaplaması alanı toplam 424 bin 391 metrekare, bazalt, traverten, andezit gibi doğal taş duvar veya zemin kaplaması yapılan alan toplam 54 bin 764 metrekare, yapılan istinat ve ihata duvarı uzunluğu 22 bin 539 metre, kullanılan her sınıf beton miktarı toplam 146 bin 107 metreküp, kullanılan inşaat demiri miktarı toplam 9 bin 41 ton olarak gerçekleşti.

YAŞAMA DAİR GEREKLİ OLAN ALANLARDA YÜZLERCE FAALİYET VE İNŞAAT

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından kentin dört bir yanında yaşama dair ihtiyaç olan yüzlerce faaliyet ve inşaat gerçekleştirildi. Bu kapsamda yine 5 yıllık süreçte wc, abdesthane, mescit amaçlı inşa edilen yapıların kapalı alan büyüklüğü bin 638 metrekare olurken, inşa edilen mezar sayısı toplam 10 bin 666 adet, yapılan otopark sayısı 5 bin 791 adet, gerçekleştirilen spor amaçlı yapı sayısı 14 adet, yapılan aydınlatma direği 365 adet, yapılan kamelya sayısı 919 adet ve onarılan kamelya miktarı ise 760 adet olmak üzere hemen her konuda Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların hayatına katkı sağladı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İSLAM TARİHÇİSİ KÖKSAL’IN KONU EDİLDİĞİ PANELE KATILDI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi, Erciyes Üniversitesi ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen Kayserili İslam tarihi yazarı, şair ve mutasavvıf ‘Mustafa Asım Köksal’ın Şahsiyeti ve İlmi Kişiliği’ konulu panele katıldı.

Sabancı Kültür Merkezi’nde, İslam tarihi yazarı, şair ve mutasavvıf Mustafa Asım Köksal’ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla gerçekleşen panelde Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Aydın, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kamil Cihan, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ve akademisyenler yer aldı.

BÜYÜKKILIÇ’TAN MADDİ KALKINMANIN YANINDA MANEVİ KALKINMAYA DA ÖNEM

Programda konuşan Başkan Büyükkılıç, maddi kalkınmanın yanında manevi kalkınmanın da önemine işaret ederek, bu doğrultuda çalışmalar yaptıklarını söyledi. Büyükkılıç, “Şehrimizin manevi önderlerini gündemde tutmak, onların yapmış olduğu çalışmaları bugüne taşımak, bir rol model olma mantığı içerisinde sevgili gençlerimizin değerlendirmelerine vesile olmak amacıyla zaman zaman Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür etkinliklere imza atmaktayız. Değerli ekibimize teşekkür ediyorum. Yapmaz zor, yıkmak kolay. O açıdan yapıcı olmak bu anlamda da tabi ki şehrimizin gençlerinin özgüven içerisinde yetiştirmelerine vesile olmak bizim için önemli ve anlamlı. 5 üniversitesi olan Kayseri’mizde Erciyes Üniversitemizi ve diğer üniversitelerimizi çok önemli ve anlamlı buluyorum. İlahiyat Fakültemizin yaptığı çalışmaları ayrıca takdir ediyoruz. Sosyal Bilimler Üniversitemizin kıymetli öğretim üyelerine de hoş geldiniz diyoruz” diye konuştu.

Akademisyen panelistler gerçekleşen programda İslam tarihi yazarı, şair ve mutasavvıf Mustafa Asım Köksal’ın hayatı, ilmi faaliyetleri ve eserleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN HACILAR’DA 4 CADDEYİ SICAK ASFALTLA BULUŞTURAN 10 MİLYON TL’LİK ÇALIŞMA

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın ‘daha yaşanabilir bir Kayseri’ vizyonu doğrultusunda Hacılar ilçesinde 4 farklı bölgede 10 milyon TL’lik sıcak asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Kent merkezi ve kırsalda vatandaşların ulaşım konforunu en üst seviyeye çıkarmaya yönelik proje ve yatırımlarını aralıksız sürdüren Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki Kayseri Büyükşehri Belediyesi, Hacılar ilçesinde sıcak asfalt çalışması yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerince Hacılar ilçesinde 4 farklı lokasyonda yürütülen çalışmalar kapsamında Fatih Caddesi, Ekici Caddesi, Hasan Dede Caddesi ve Beğendik Caddesi’nde doğal gaz ve içme suyu hatlarının yenilenmesinin ardından ihtiyaç duyulan toplam 3 bin 700 metre uzunluğundaki yol, yenilenerek vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Ekipler, daha önce 800 metrelik kısmı sathi kaplama olan bölgedeki yolların tamamını sıcak asfalt kaplama olarak yeniliyor. Çalışmalarda 6 bin ton asfalt kullanan yolun yatırım maliyeti yaklaşık 10 milyon TL oldu.

Asfalt çalışmasından önce dört caddede Büyükşehir Belediyesi KASKİ ve Kayserigaz ekipleri tarafından, doğal gaz ve içme suyu alt yapı çalışması yapılmıştı.

Büyükşehir Belediyesi’nin bu yatırımı ile Hacılar ilçesindeki yoğun olarak kullanılan 4 cadde vatandaşlara daha konforlu ve güvenli bir şekilde hizmet verecek hale getirilmiş oluyor.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

AK Parti Develi Seçim Ofisi Açılışı, Çamurdan elektrik üretimi, Turizm’ Vurgusu, Yeni Proje tanıtımı, OSB fabrika ziyareti, Engelsiz Çocuk Evleri,

Develi AK Parti Seçim Ofisi Açılışı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ata toprağı …