Virüs’te Kayseri yine ilk sırada. Vali nasıl uyardı..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son bir ayda koronavirüse yakalanan yüz kişiden 40,1’inin 20-40 yaş aralığında olduğunu belirterek  bu yaş gurubundaki herkesi uyardı.  Koca “Son bir ayda koronavirüse yakalanan yüz kişiden 40,1’i 20-40 yaş aralığındaki gençler. Zatürre gelişen hastaların da yüzde 11’i yine bu yaş grubundan. Gençlerimiz kendilerini ve büyüklerimizi korumak için tedbirlere uyumda örnek olmalı. Virüse karşı gücümüz birlikte tedbir. Son hafta günlük hasta sayısı en çok artan illerimiz; Van, Karaman, Erzincan, Çankırı ve Kayseri. Ağır hasta sayısı en çok olan illerimiz; İstanbul, Ankara, Konya, Erzurum ve Yozgat. Tedbirlere birlikte uyarak başarılı olabiliriz. Birlikte tedbirli olalım” paylaşımında bulundu.

Öte yandan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’da twitter hesabından yaptığı paylaşımda ‘Kıymetli hemşehrilerim,İlimiz son haftada en yüksek vaka artışının olduğu beş vilayet arasında yer aldı.Gelin hep beraber bu olumsuz tabloyu,15 gün boyunca gerekmedikçe evden çıkmayarak,MASKE-MESAFE-TEMİZLİK konusunda daha çok özen göstererek tersine çevirelim. BİRLİKTE BAŞARALIM’ dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

İl Sağlık Müdürü Benli ve İl Tarım ve Orman Müdürü Şahin’den maske denetimi

Kayseri Valiliğinin almış olduğu korona virüs tedbirleri kapsamında yapılan denetimlerde, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. …