ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DESTEK, AKKIŞLA İLÇESİNE 55 MİLYON TL’LİK “YOL

GENÇ DOSTU BAŞKANIN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DESTEKLERİ SÜRÜYOR

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yeni eğitim ve öğretim döneminde üniversitede öğrencisi bulunan ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere 5 bin TL nakdi yardım yapılacağını duyurdu. Başkan Büyükkılıç, geçtiğimiz yıl 2 bin 7 aileye toplam 8 milyon 28 bin TL yardım yapıldığını hatırlatarak, “Eğitimi çok önemsiyoruz. Gençlerimizin her zaman destekçisiyiz” dedi.

Gönül belediyeciliğinin en güzel örneklerini sergileyen Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nce, kent sınırları içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelerin devlet üniversiteleri ve vakıf üniversitelerinde tam burslu olmak üzere destek olmak ve ailelerin maddi yükünü hafifletmek amacıyla nakdî olarak yardım yapılıyor.

GEÇTİĞİMİZ YIL, 8 MİLYON 28 BİN TL YARDIM YAPILDI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatları ile 2022-2023 eğitim öğretim yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan üniversitede öğrencisi olan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi 2 bin 7 aileye yardım yapıldı. 2022-2023 eğitim öğretim döneminde başvuru yapan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere 4 bin TL olmak üzere toplam 8 milyon 28 bin TL nakdî yardım yapıldı.

BU YIL, 5 BİN TL YARDIM YAPILACAK

Başkan Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi’nin 2023-2024 eğitim öğretim döneminde de üniversitede öğrencisi olan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere 5 bin TL nakdî yardım yapılacağını duyurdu.

Büyükkılıç, geçtiğimiz yıl verilen 4 bin TL yardımın bu yıl 5 bin TL’ye yükseltildiğini belirterek, başvuruların 2 Ekim 2023 ile 31 Ekim 2023 tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesi www.kayseri.bel.tr adresinde online hizmetler kısmından üniversitede öğrencisi olan aile yardımı başvuru formu üzerinden yapılacağını söyledi.

Online başvurunun dışında şahsen başvuruların kabul edilmeyeceğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, başvuru incelemelerinin 31 Aralık 2023 tarihine kadar sonuçlandırılacağını, ödemelerin 2024 yılı Şubat ayında belediyenin belirlediği tarihte yapılacağını belirtti.

İmza attığı hizmetler ve yatırımlarla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ‘genç dostu’ ödülü alan Başkan Büyükkılıç, gençlere ve çocuklara yönelik desteklerin süreceğini vurgulayarak, “Eğitimi çok önemsiyoruz. Gençlerimizin ve yavrularımızın her zaman yanındayız ve destekçisiyiz. Gençlerimizin, eğitimden spora, kültür sanattan kişisel gelişime hemen her alanda tam donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlanmaları için büyük gayret gösteriyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN AKKIŞLA İLÇESİNE 55 MİLYON TL’LİK “YOL” YATIRIMI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın merkez kadar kırsal kesime verdiği önem doğrultusunda Akkışla’da 32 bin ton malzeme kullanılarak, maliyeti 55 milyon TL’lik yol yapım çalışmalarına başladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kırsal kesimlerdeki yol yapım çalışmaları faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda ilçelerdeki ulaşım koşularını iyileştirmek için dur duraksız çalışan Büyükşehir Belediyesi, yol yapım çalışmalarına Akkışla ile devam etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın, merkez ile kırsal mahalleler arasındaki farkı en aza indirme anlayışı doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Akkışla’daki Gömürgen ve Merkez Mahalleleri yolunda çalışma başlattı.

21 KİLOMETRELİK YOLDA ÇALIŞMA

Akkışla Gömürgen ve Merkez Mahalleleri yolunda Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı sıcak karışım asfalt işi doğrultusunda 21 kilometrelik sıcak asfalt çalışmasına start verdi.

55 MİLYON TL’LİK 32 BİN TON MALZEME KULLANILACAK

Akkışla Gömürgen ve Merkez Mahalleleri yolundaki yaklaşık 32 bin ton malzeme ile yapılacak bu imalatın Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne maliyeti 55 milyon TL olarak belirlendi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı’ Paneli, “Müzeler Haftası” ve ücretsiz müzelere ziyaret, TBB Meclis Üyesi Seçimleri, Değerlendirme Toplantısı, Arıcılığa destek, Enerji tasarrufu, Sanat Galerisi’ne tam not

BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘ASIRLIK TARİFLERLE TÜRK MUTFAĞI’ PANELİ Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası dolayısıyla …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420