Üniversite Adayı Öğrenciler AGÜ’de Biraraya Geldi

Aday öğrencilere eğitimci-yazar Süleyman Beledioğlu “YKS Öncesi Aday Öğrencilere Tavsiyeler” konulu konferans verdi

Üniversite sınavına girecek aday öğrenciler Abdullah Gül Üniversitesi’nde bir araya geldi. Eğitimci-yazar Süleyman Beledioğlu, aday öğrencilere “YKS Öncesi Aday Öğrencilere Tavsiyeler” konulu konferans vererek sınav stresini nasıl yeneceklerini anlattı.

Kamuoyunda “Bonus Hoca” olarak da bilinen eğitimci-yazar Beledioğlu, konferansını Abdullah Gül Üniversitesi’nin daveti üzerine Sümer Kampüsü Konferans Salonunda verdi.

Üniversite adayı öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği konferansta Beledioğlu, motivasyon, stresle baş etme, sınav kaygısını yenme ve sınava daha iyi motive olma konularında önerilerde bulundu.

Düzenli uykunun öğrenme ve hatırlamayı hızlandırdığını vurgulayan Beledioğlu, yetersiz uykunun ise matematik becerisini azalttığını söyledi. Beledioğlu ayrıca öğrencilerin sınava girmeden bir gün öncesinde mola vermeleri ve kendilerini yormadan eğlenceli vakit geçirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Beledioğlu verdiği konferasın sonunda katılan tüm öğrencilere toplu halde, kendi geleneği haline getirdiği üniversiteyi kazanma yeminini ettirdi.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erk Hacıhasanoğlu ise Türkiye’nin çok değişmekte olduğunu bununla birlikte jenerasyonların da çok değişmekte olduğunu artık hayata bakış açınız çok değişmekte olduğunu söyledi. Prof. Hacıhasanoğlu “Gençler olarak lütfen talep edin, isteyin sizin gücünüz buradan geliyor” dedi.

Kayseri’deki devlet okulları ve özel okullardan yaklaşık 500 aday öğrenci katıldığı konferans yoğun ilgi gördü.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Sanayicilerden Meslek Lisesi’ne Kayıt Yaptıran Öğrencilere Burs İmkanı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Kayseri Valiliği ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında mesleki ve …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427