Uluslararası mobilyası tasarım yarışmasında ödül heyecanı

MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ MARKALARINDAN İSTİKBAL MOBİLYA VE TÜRKİYE TASARIM VAKFI

İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN FURNİ-TUR TASARIM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.

Erciyes Anadolu Holding’in mobilya sektöründeki lider markası İstikbal Mobilya ve Türkiye Tasarım Vakfı işbirliğinde düzenlenen Furni-Tur Uluslararası Mobilya Tasarım Yarışması ödül töreni 16 Ocak’ta tasarım dünyasının önemli isimleri, yarışmacı ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşti.

Bugünün tasarımcılarına 2030 gibi yakın gelecekteki yemek yeme alanlarını düşünmeye ve tasarlamaya davet eden yarışmada seçilen  ilk üç proje yanında üç mansiyon, İstikbal Özel Tasarım Ödülü ve Türkiye Tasarım Vakfı’nın tasarımı teşvik etmek için seçtiği özel ödülle birlikte toplam sekiz ödül verildi. İrem Nur Demir, İdil Sancer, Baran Furkan Baydeniz ekibi Olio Projesi ile birinci olurken, ikinciliği Mobi Projesi ile Ümit Karaca ve İsmail Köse, üçüncülük ödülünü ise Y-Table projesiyle Fatma Zehra Ermez  aldı.

Törende konuşma yapan İstikbal Genel Müdürü Mehmet Ali Yörük ‘ İstikbal markasının uluslararası alandaki bilinirliği ve mobilya kültürü üzerinde durarak ‘İstikbal Mobilya’nın kültür, tasarım ve gelecek odaklı bir yarışmaya imza atmasının çok değerli olduğu görüşündeyim.’ dedi.

Akademi ve tasarım dünyasının yakından tanıdığı güçlü jüri üyeleriyle de dikkat çeken yarışmanın ödül töreninde konuşma yapan Türkiye Tasarım Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Fehmi Bilge de gerçekleştirilen Furni-Tur yarışması ile kültürel akım ve tasarımın etkiletişimden doğan gelecekteki mobilya algısı üzerine genç ve yetenekli tasarımcıları bir araya getirmekten duydukları memnuniyeti ifade etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Türkiye’de doğuşta beklenen yaşam süresi 78,6 yıl oldu

Yeni doğmuş bir bireyin mevcut ölümlülük risklerine maruz kalması durumunda yaşaması beklenen ortalama yıl sayısı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.