Pınarbaşı’na 6 Derslikli Anaokulu

Pınarbaşı ilçesi Yenicami Mahallesinde, devlet-vatandaş katkısıyla yaptırılarak hibe edilecek olan 6 derslikli anaokulu için hayırsever Akif Şimşek tarafından bağışlanacak olan nakdi yardıma ilişkin protokol, Vali Gökmen Çiçek ile hayırsever Akif Şimşek arasında imzalandı.

Valilik Makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine Vali Gökmen Çiçek’in yanı sıra Pınarbaşı Kaymakamı İbrahim Gökmen, Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Sibel Livdumlu ve hayırsever Akif Şimşek katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali  Gökmen Çiçek, “Pınarbaşılı çocukları unutmayarak böyle bir hayrı yapmak için bizimle beraber olan Akif bey’e çok teşekkür ediyorum. Pınarbaşı’mıza 6 derslikli anaokulu kazandırıyoruz. Pınarbaşı’nın çalışkan, fedakâr, vefalı çocukları bu okulların en iyisine layık. Dolayısıyla da bu eksikliği gören memlekete olan vefasını ödemek için bu işi ben yaparım diyerek gelen Akif abimize teşekkür ederek hayırlara vesile olmasını diliyorum.” Dedi.

Hayırsever Akif Şimşek’te konuşmasında, “Benim de küçüklükten beri babamın hayaliydi babam ilkokul öğretmeniydi sonuç olarak bizler de öğretmen çocuklarıyız eğitim idealimizde babamı kaybettik ben de yıllarca çalışıp birikimimin önemli bir kısmını buraya yatırmış oluyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Protokol, Vali  Gökmen Çiçek ve Hayırsever Akif Şimşek tarafından imzalandı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

TOKAT TEKNOPARK, ERCİYES TEKNOPARK’I ZİYARET ETTİ

Tokat Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Hakan Polatcı ve yönetim ekibi Erciyes Teknopark’ı ziyaret ederek, …