Özer: vicdansızlığa, yoksulluğa, işsizliğe, adaletsizliğe, yozlaşmaya neden olanları kınarken milletçe alkışlıyoruz

CHP Kayseri il başkanı Ümit Özer, iktidarı, kol gezen vicdansızlığa, yoksulluğa, işsizliğe, adaletsizliğe ve yozlaşmaya neden olduğu için kınarken ‘milletçe alkışlıyoruz’ dedi.

Ümit Özer, İktidarın ve Cumhur ittifakını oluşturan AKP-MHP’nin oyları ile ‘Emeklinin bayram ikramiyesi 1500 liraya yükseltilsin ret.  Asgari ücretteki vergi kesintileri tamamen kaldırılsın ret. Öğretmen, polis, hemşireye 3600 ek gösterge verilsin ret. Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) sorunu çözülsün ret. Emekliler arasındaki adaletsizlik, intibakla giderilsin ret. Doğalgaz ve elektrikteki KDV %18’den %1’e indirilsin ret. Pandemi nedeniyle esnafın vergi, SGK borcu silinsin ret. Ev kadınlarının emeklilik hakkı kazanması sağlansın ret. Üniversiteye giden öğrencilerin KYK borçları silinsin ret. Sözleşmeli öğretmen uygulaması derhal kaldırılsın ret. 65 yaş üstüne aylık 155 lira yakacak yardımı verilsin ret. Kadına karşı işlenen şiddet suçlarında cezalar artırılsın ret. Covid-19 sağlık çalışanları için meslek hastalığı sayılsın ret. Düşük maaşla çalışandan vergi alınmasın ret. Zordaki çiftçilere mazot desteği verilsin ret. Yurt çıkmayan öğrenciye burs sağlansın ret. Elektrik faturalarından TRT payı kalksın ret.  Zirai amaçlı motorindeki vergi kaldırılsın ret’ denildiğini tekrarladı, şunları söyledi.

“Asgari ücretli vatandaşlarımız yaşam mücadelesi verirken, ay sonunu getiremezken “Her asgari ücretlinin evinin önünde arabası var” diyen halktan uzak, gerçeklerden bi haber olan bir AKP milletvekilinin, mecliste ret oyu verirken, vatandaşa “karşı zaferini” vatandaşın hayallerini, umutlarını, beklentilerini karalarken kendi gibi düşünen ve kendi gibi konuşanlarla birlikte coşkuyla, elleri patlarcasına alkışlıyor. O yüzden vatandaşın değil, her seçim döneminde kendi geleceklerinin derdine düşenlerin, vatandaşın derdinin peşine düşenleri “alkışlamaması” onları “karalamaya” çalışması gayet doğal değil mi? Çünkü bu birbirlerini alkışladıkları, vatandaşın derdini yıllardır dışladıkları tablonun sorumlusu onlar! Bu yüzden ülkemizde kol gezen vicdansızlığa, yoksulluğa, işsizliğe, adaletsizliğe ve yozlaşmaya neden olanları kınıyor ve milletçe alkışlıyoruz.”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Yargı reformuna dikkat çeken Bakan Gül: Yargı Türk milleti adına karar veriyor

Kayseri ve çevresindeki illerin  Başsavcı, hakim, savcı, Adalet komisyonu başkanları, Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) Başkanı, …