Özdağ: Acaba Cumhuriyetin Hala Bir Tane Savcısı Var Mı?

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ düzenlediği basın toplanışında önemli açıklamalarda bulundu.‘’2004 yılından bu yana Yunanistan’ın bilfiil işgal altında tuttuğu ve AKP iktidarlarının suskunlukla karşıladığı 20 ada ve 2 kayalık hakkındaki gerçekler şöyledir: Birilerin ‘kaya parçası’ diyerek küçümsediği bu 20 ada ve 2 kayalık, Türk egemenliği altındaki vatan toprağıdır. Ve her biri “Deniz Yetki alanlarımız içindedir.’ Bu arada, kaya parçası denen ve halen Yunan işgali altındaki bu adalardan Hurşit Adası İstanbul’daki Büyükada’nın beş misli, Eşek Adası üç misli, Bulamaç Adası ise Büyükada büyüklüğündedir.’’ dedi.

‘’AKP hükümeti ‘İstikşafı’ görüşmeler ile milletimizi uyutmaya devam ederken, Yunan Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı, 31 Aralık 2008 günü, Türk hava sahasını ihlal ederek, Aydın ilimize bağlı ve halen Yunan işgali altındaki, Bulamaç Adası’na helikopterle inmiştir. Kısa süre sonra, Yunanistan Cumhurbaşkanı Papulyas, 06 Ocak 2009’da yine Aydın il sınırları içinde bulunan Eşek Adası’na gelerek, Yunan askerini ziyaret etmiş ve Yunan Sancağını selamlamıştır. Normal şartlarda Savaş Sebebi sayılan bu işgaller, kamuoyundan gizlenmiş, hatta Genelkurmay Başkanlığı, kendi internet sitesinde duyurduğu hava sahası ihlalini, sitesinden kaldırmak zorunda kalmıştır.‘’ ifadesinde bulundu.

Peki, Bu Siteden Haberi Kaldırtan Kim?

‘’Türk Genel Kurmay Başkanlığı hava sahası ihlali diye önce sitesinde duyuruyor sonra bir el müdahale ediyor ve bunu Genelkurmay’a kaldırtıyor. Peki, bu siteden haberi kaldırtan kim? O dönem Tümgeneral olan Şirin Ünal. 3 dönem AKP milletvekili. Ödüllendirildi yani. Yunan işgalini Türk halkından gizlediği için 3 dönem AKP milletvekilliği ile ödüllendirildi. Şimdi Erdoğan görüyoruz ki Türk halkına seçimlere yaklaşırken bir gelecek vaadi bulunabilecek durumda değil, ekonomik düzeltmeyi gerçekleştirebilecek durumda değil, 13 milyon sığınmacı ve kaçağın ülkelerine dönmesini sağlayacak durumda değil, kamu güvenliğini sağlayabilecek durumda değil. Tekrar dış tahrik üzerinden kamuoyunu manipüle etme çabaları içerisinde, ‘bir gece ansızın gelebilirim’ masalları söylüyor. Bir; Sen 2004’ten beri bu adaları işgal edilmesine neden sessiz kaldın. İki; eğer Türk Silahlı Kuvvetleri bu işgal edilen adaları geri alacaksa, bu olağanüstü gizlilikle yapılması gereken bir milli sır niteliğindedir. Şarkı sözleriyle bunu duyurursan düşmanın buna göre tedbir almasını sağlarsın. Yollayacağın çocuklar Türk çocukları. Devleti bir terör ve casusluk örgütüne teslim ettin, 15 Temmuz gecesi Türk ordusu ve Türk halkı yüzlerce şehit vererek devleti bir terör ve casusluk örgütün elinden geri aldı. Evet, onları öldüren FETÖ terör örgütüydü ama onların ölümüne giden yolu sen açtın. PKK’yla müzakerelere oturdun. Güneydoğu Anadolu’da ilçeleri PKK’ya teslim ettin ondan, sonra o ilçeleri PKK terör örgütünün elinden almak için jandarmanın, polisin ve ordunun en seçkin çocuklarından 700 tanesini şehit verdik; o ilçeleri geri aldık. Evet, onları PKK terör örgütü şehit etti ama onların şehit olması için ortamı sen sağladın. Senin yaptığın her hatayı Türk ordusu ve Türk milleti kanı ve canıyla ödüyor. Şimdi adaları verdin, sessiz kaldın. Bunun üstünü örttün. Seçim öncesi adaların birkaç tanesini alıp başarı hikâyesi yazmak istiyorsun; onu da anlıyoruz ama bunu duyurup düşmana uyarıp yeni Türk çocuklarının şehit olmasının önünü açma. Devlet yönetimi sorumluluk ister. 20 yıldan beri bu sorumluluğun zerresini kazanamadın. ‘’ dedi.Acaba Cumhuriyetin Hala Bir Tane Savcısı Var Mı?

‘’Biz de Zafer Partisi olarak suç duyurusunda bulunacağız. Bu suç duyurusunda bulunurken de kendimize soracağız, “Acaba cumhuriyetin hala bir tane savcısı var mı? Bu yiğit savcı çıkıp bu konuda soruşturma başlatabilecek mi?” diye sordu.

BİZ ESCOBAR DEDİK SİZ KİMİ ANLADINIZ?Zafer Partisi Fatih İlçe Başkanlığı, “Yerli ve Milli Escobar” yazılı hazırlanan pankartı Fatih’teki Kızılelma Caddesi’ne asmıştı. Emniyet, o pankartla ilgili harekete geçerek Zafer Partisi İstanbul İl Başkanı Mustafa Can’ı ‘Devlet büyüklerine hakaret’ gerekçesiyle ifadeye çağırdı. Pankartın görselinde yer alan kafa olay yarattı bir isim akıllara geldi. Pankartta yer alan fotoğrafın devamında ünlü oyuncu Bruce Wıllıs olduğu bilinemedi. Sosyal medya paylaşım sitesi Twitter üzerinden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın yaptığı paylaşımda, Özdağ: “BİZ ESCOBAR DEDİK SİZ KİMİ ANLADINIZ?” “Sarhoş Kremlin’in önünde “kahrolsun diktatör” diye bağırıyormuş. Polis adamı Stalin’e götürmüş. Stalin “yoldaş ne demek istedin” diye sormuş. Adam “Ben Hitler’i kastediyordum” deyince Stalin polise dönüp “yoldaş, peki sen ne demek istedin?” Biz Escobar dedik, siz kimi anladınız?” ifadelerini kullandı.İstanbul İl Başkanı Mustafa Can ifade vermek için Sirkeci Polis Merkezi’ne gitti. Mustafa Can’ın ifade vermeye girerken söylediği sözler dikkat çekti. Can: ‘’Devletimiz davet ederse, davete icabet gerekir.’’ dedi. Zafer Partililer Polis Merkezi önünde İl Başkanını bekledi.İfade verdikten sonra çıkan Mustafa Can açıklamada bulundu.‘’Asılmış olan bir pankarttan dolayı yüzlerce arkadaşım ile birlikte buradaydım. Benim de tanık olarak bilgimi aldılar. Zorlu bir sürece giriyoruz. Bunu görüyoruz. Basit bir pankart yüzünden yüzlerce insanı buralarda saatlerdir bekletiyorlar. Zor bir döneme giriyoruz. Yükselen bir partimiz var. Bunlarla sürekli karışılacağız ben eminim zafer inananların olacak. Genel başkan yardımcılarına, buradaki ilçe teşkilat başkanına, il başkan yardımcıma, bu saatte beni yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ederim’’ dedi.

ESCOBAR PANKARTI’NA POLİS BASKINI

Zafer Partisi Genel Merkezi’ne asılan “Yerli ve Milli Escobar” pankartının indirilmesi için polis Zafer Partisi Genel Merkezi’ne zorla girdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla hareket eden bazı polis memurları hukuksuz şekilde pankartı indirme girişiminde bulunması üzerine Zafer Partisi Genel Sekreteri Cezmi Polat, Genel Başkan Yardımcıları Seyit Yücel, Av. Murat Yıldız, Dr. Fikret Bayır, Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Şükrü Sina Gürel’in devreye girmesiyle partiden çıkmak zorunda kaldı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ ise Genel Merkez önünde yaptığı açıklamada, “Zafer Partisi’nin uyuşturucu ile mücadelede farkındalık yaratmak için hazırlattığı pankartın üzerindeki kafa Amerikalı bir aktöre aittir. Bu pankartın devlet büyüklerine hakaret suçlaması ile toplatılmak istenmesinin akılla izahı yoktur. Pankartın kaldırılmasına karar veren savcı, bu pankartta hangi devlet büyüğünün kast edildiğini düşünüyor?” diye konuştu.

Zafer Partisi Genel Merkezi’ne Sabaha Karşı Pankart Baskını

Zafer Partisi Genel Merkezi’ne sabaha karşı 03.30 sularında 5 minibüs, 100’den fazla polisle gelip bina önünde önlem aldı. Ardından genel merkezin önüne yaklaştırılan vinç yardımıyla, üzerinde “Yerli ve Milli Escobar” yazılı pankart, kamu görevlisine hakaret gerekçesiyle, karar tebliğ edilmemesine rağmen söküldü. İlerleyen saatte “Yerli ve Milli Escobar” yazılı başka bir pankart bir kez daha genel merkez binasına asıldı.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

İYİ Partiden ‘Kadın Yükselmezse Alçalır Vatan’’ çalıştayı

Türkiye’de ilk defa geniş bir katılımla, 81 il için kadınların farklılaşan sorunlarını ortaya çıkarmak, ortaklaşan …

ATAŞ: FETÖ’DEN BOŞALAN YERLERE BAŞKA CEMAATLERDEN, TARİKATLARDAN, VAKIFLARDAN KİŞİLERİN GETİRİLDİĞİ İDDİALARI VAR!

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ: EMNİYET’TE, FETÖ’DEN BOŞALAN YERLERE BAŞKA CEMAATLERDEN, TARİKATLARDAN, VAKIFLARDAN KİŞİLER Mİ …