Osman Ulubaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun Temeli Atılıyor, Yalçın’ıon kütüphaneler günü

KÖŞK MAHALLESİ’NİN İLKOKUL VE ORTAOKUL İHTİYACI GİDERİLİYOR

 Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, Köşk Mahallesi’nde Melikgazi Belediyesi, Kayseri Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hayırsever Osman Ulubaş’ın iş birliği ile hayata geçirilecek olan Osman Ulubaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun temel çalışmalarını yerinde inceledi.

Osman Ulubaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun Temeli Atılıyor

09 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’te okulun temel atma töreninin gerçekleştirileceğini söyleyen Başkan Mustafa Palancıoğlu, “Köşk Mahallemizde Osman Ulubaş Anaokulu, Lisesi ve Spor Salonu var. Bu okulun hemen yanına bu bölgede ihtiyaç duyulan ilkokul ve ortaokul olmak üzere 2 adet okulun daha temelini atıyoruz. Cumartesi günü Valiliğimiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Büyükşehir Belediyemiz, Melikgazi Belediyemiz ve Hayırseverimiz Osman Ulubaş’ın iş birliği ile hayata geçireceğimiz okullarımızın temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Yeni okullarımız ile bölgede büyük bir ihtiyacı karşılamış olacağız. Allah Osman Amca’ya güç verdikçe, yeni hayırlar yapmaya devam edecek inşallah. Hayırlı olsun. 09 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’te düzenleyeceğimiz temel atma törenine tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz.” dedi.

Hayırsever Osman Ulubaş ise, “Vatanımız ve milletimiz için hayırlı bir okul olmasını dilerim. Sizlerin vasıtasıyla buradan hayırlı çocuklar çıkacak inşallah. Okulumuzun hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

BAŞKAN YALÇIN’IN KÜTÜPHANELER GÜNÜ

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, gününün önemli bir kısmını kütüphanelere ayırdı. İlk olarak yapımı tamamlanan ve birkaç gün içerisinde açılışı yapılacak olan Karamercan Kütüphanesi’nde gelinen son noktayı yerinde gören Başkan Yalçın, ardından da Abdülhamid Han Semt Kütüphanesi ve Hafize-Ahmet Güldal Semt Kütüphanesi’ni gezerek burada çalışan gençlerle sohbet etti.

Eğitim, kitap ve kütüphanelere verdiği önemle dikkat çeken Başkan Yalçın, mesaisine nüfus yoğunluğu bakımından Türkiye’nin en büyük yedinci mahallesi olan Mevlana’da yapımı tamamlanan Karamercan Kütüphanesi’nde incelemeyle başladı.

Birkaç gün sonra hizmete girecek olan Karamercan Kütüphanesi’ni hayırsever Mehmet Karamercan, belediye ile firma yetkilileriyle gezen Başkan Yalçın, ilkokuldan üniversiteye kadar geniş bir alanda çalışma ortamı sunan merkezin Mevlana Mahallesi başta olmak üzere Talas ve Kayseri’ye hayırlı olmasını diledi.

Başkan Yalçın, ardından yine Mevlana Mahallesinde daha önce ilçeye kazandırılan Abdülhamid Han Kütüphanesi ile Hafize-Ahmet Güldal Semt Kütüphanesine geçti.

Burada kütüphanelerden yararlanan gençlerle araştırmacılarla buluşan Başkan Yalçın, kendilerine kolaylıklar ve başarılar diledi.

“EN MUTLU OLDUĞUM YERLER KÜTÜPHANELER”

Kısa bir değerlendirmede bulunan Başkan Yalçın, Talas’a yeni bir kütüphane daha kazandırmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Açılışına birkaç gün kala Karamercan Kütüphanesi’nde incelemelerde bulunduk. Mevlana Mahallemize ve Talas’a hayırlı olsun. Talas’a bu güzel eseri kazandıran hayırseverimiz Mehmet Karamercan’a teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. En mutlu olduğum yerler kütüphaneler. Sessizlik, kitaplar, çalışan öğrenciler, benim için ayrı değerler. İşte bütün bunları Abdülhamid Han Semt Kütüphanesi ile Hafize-Ahmet Güldal Semt Kütüphanesi’nde bir kez daha doya doya yaşadım. Çalışan gençlerimizle sohbet ederek başarılar ve kolaylıklar diledim. İyi ki kütüphaneler var.” dedi.

Kütüphanelerden istifade eden gençler de Başkan Yalçın’a kazandırılan bu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Erciyes Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi Arasında  İş Birliği Protokolü İmzalandı

Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü ile Gazi Üniversitesi Rektörlüğü arasında “Sağlık Bilimleri Lisansüstü Eğitim İş Birliği Protokolü” …