YKS adaylarına ücretsiz ulaşım, NNYÜ Rektörü Özsoylu, Hacılar ve Melikgazi belediye başkanları YKS’ya girecek öğrencilere başarı diledi

BÜYÜKŞEHİR’DEN YKS ÖĞRENCİLERİNE “ÜCRETSİZ ULAŞIM”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 8-9 Haziran günlerinde farklı oturumlarda düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) adaylar için toplu ulaşımın ücretsiz olacağını açıkladı.

Eğitimin ve öğrencilerin dostu bir anlayış ile gençlerin her daim yanında olan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumartesi ve Pazar günü Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek öğrencilerin sınav giriş kâğıtlarını göstererek otobüs ve tramvaydan ücretsiz yararlanabileceği müjdesini verdi.

Üniversite hayali kuran başta öğrenciler olmak üzere tüm adayların her zaman destekçisi olduklarını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, gençlerin yanında olmaya ve onlara her zaman destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.

YKS’ye girecek adaylar için toplu ulaşımın ücretsiz olacağını ifade eden Büyükkılıç, şunları söyledi:

“Geleceğimizin teminatı gençlerimizin bu zorlu maratonunda üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz. 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Sınavı’na girecek öğrenciler, sınav giriş kâğıtlarını göstererek otobüs ve tramvaylardan ücretsiz yararlanabileceklerdir. Raylı sistem ve otobüs seferlerinde ek seferler yapılacaktır.”

Başkan Büyükkılıç, “Tüm öğrencilerimize şimdiden sınavlarında başarılar diliyorum. Rabbim zihin açıklığı versin” dedi

İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin KARAKÖSE’nin adaylara mesajı
Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı, tüm Türkiye’de aynı anda  8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecektir. 8 Haziran 2024 tarihinde uygulanacak olan 2024-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 9 Haziran 2024 tarihinde uygulanacak olan 2024-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile 2024-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç oturum halinde  uygulanacaktır.  İlimizde sınava girecek toplam 56.480 aday olup, bunlardan 23.939 aday 12. sınıf öğrencisidir.
Sağlıklı ve mutlu bir gelecek için her zaman öğrencilerimizin yanında olduğumuzu ifade ediyorum. Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek olan tüm öğrencilerimize, hayallerindeki hedeflerine ulaşması temenni ediyorum.
Değerli öğrencilerimizin Zihinleri açık, Başarı daim olsun.

NNYÜ REKTÖRÜ ÖZSOYLU, YKS’DE ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Fazıl Özsoylu, hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilere başarılar diledi.

NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Fazıl Özsoylu, 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacak YKS öncesi bir mesaj yayımladı. Rektör Özsoylu, mesajında YKS’nin Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere 3 oturumda gerçekleştirileceğini hatırlatarak, “Geleceğimizin teminatı gençlerimize geleceklerini inşa etmek, hayallerindeki hedefe ulaşabilmek, Üniversiteli olmak için yoğun emek harcayarak, uzun soluklu bir eğitim-öğretim sürecinin sonunda katılacakları YKS’de üstün başarılar diliyorum. Üniversiteler eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, bilim ve teknolojinin yanı sıra sosyal ve kültürel açıdan da gençlerin hayatında önemli bir yer tutmaktadır. Öğrencilere sağlıklı, güvenli, konforlu bir ortamda sosyal, kültür, sanat, spor, barınma, beslenme imkanı sağlayan modern kampüsü ile Üniversitemizde 14 lisans, 1 ön lisans programında eğitim- öğretime devam edilmektedir. Ayrıca bu yıl Ağız ve Diş Sağlığı, Bilgisayar Programcılığı ve Anestezi ön lisans programlarına öğrenci alınması planlanmaktadır” dedi.

Rektör Özsoylu, öğrencilerin yetiştirilmesinde emeği geçen tüm öğretmen ve velilere de teşekkür ederek Üniversite tercih döneminde bölümler, kontenjanlar, burslar ve indirimler gibi konularda bilgi almak, kampüs, yurt ve laboratuvar gibi alanları görmek isteyen öğrenci ve aileleri Üniversitelerine davet etti.

Başkan Özdoğan, YKS’ye Girecek Gençlere Başarı Diledi

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde gençlere başarı dileklerinde bulundu.

Hafta sonu da gerçekleştirilecek olan yükseköğretim kurumları sınavı öncesi tüm gençlere başarı dileyen Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, sınavın gençlerin geleceği için büyük bir adım olduğunu vurgulayarak, “Gençlerimizin bu önemli sınavda ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarına inanıyorum. Onların azmi ve çalışkanlığı, ülkemizin geleceğine olan inancımızı daha da pekiştiriyor. Tüm öğrencilerimize sınavlarında başarılar diliyorum” dedi.

Öğrencilere ve ailelerine seslenen Özdoğan, sınav stresiyle başa çıkmanın önemine de dikkat çekti: “Sınav öncesi ve sırasında sakin kalmak, odaklanmak ve en iyi performansı göstermek için dinlenmek çok önemli. Ailelerimizin de bu süreçte çocuklarına destek olmaları, moral vermeleri büyük bir değer taşıyor.”

Özdoğan, Hacılar Belediyesi olarak eğitim alanında her zaman gençlerin yanında olduklarını ve desteklerini sürdüreceklerini belirterek, “Eğitim, toplumumuzun kalkınması için en temel unsurlardan biridir. Gençlerimizin eğitim hayatlarında başarılı olmaları için belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” diye ekledi.

YKS’ye girecek tüm öğrencilere başarılar dileyen Başkan Bilal Özdoğan, sınavın herkes için hayırlı sonuçlar getirmesini temenni etti.

BAŞKAN PALANCIOĞLU YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ 

Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, belediyenin önemli hizmetlerinden biri olan Akıl Küpü Kütüphanesinde, 8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na hazırlanan öğrencileri ziyaret ederek onlara başarılar diledi.

Öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Başkan Palancıoğlu, gençlere YKS ve gelecek hayatlarıyla ilgili iyi dileklerini iletti.

Melikgazi Belediyesi, ülkeye birçok alanda katkı sağlayacak, önemli değerleri gelecek nesillere aktaracak, donanımlı, kültürlü ve üreten nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda hayata geçirilen Akıl Küpü Kütüphaneleri, gençlere konforlu ve kaliteli bir ortamda ders çalışma, sosyalleşme, gelişme olanağı sağlıyor. Grup çalışma ofisleri, özel çalışma ofisleri, kafeteryası ve sunduğu birçok özellikle gençler rahat ve konforlu bir ortamda ders çalışıp, kitap okuyor. Birçok mahallede hizmete giren Akıl Küpü Kütüphanelerinin 40 binin üzerinde üyesi bulunuyor.

8-9 Haziran’da üniversite sınavına girecek olan gençler de Akıl Küpü Kütüphanelerinde hazırlıklarına devam ediyor. Gençleri bu yoğun tempoda ziyaret edip, onlara sınavda başarılar dileyerek yakından ilgilenen Başkan Palancıoğlu, “Akıl Küpü kütüphanelerimiz çok sevildi. Sayıları 15’e ulaşan Akıl Küpü Kütüphanelerimizde öğrencilerimize en iyi şekilde hizmet veriyoruz. Buralarda, neredeyse tamamına yakını üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerimiz ders çalışıyor. Onlara başarılar diliyoruz. Çünkü bu hafta sonu üniversite sınavı olacak. Onlar bizim geleceğimiz. Onların hayata en iyi şekilde hazırlanması, en iyi şekilde eğitim almaları ülkemiz ve bizim için son derece önemli. Özellikle velilerimizden ve vatandaşlarımızdan da hafta sonu okul çevrelerinde sessiz olmalarını, sınava giren kardeşlerimize destek vermelerini rica ediyorum. Akıl Küpü Kütüphanelerine tüm öğrencilerimizi, gençlerimizi bekliyoruz.” dedi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

ERÜ’ye Engelsiz Üniversite Ödülü, ölen Prof. Dr. Tamer Güneş İçin Tören, JGK Çetin ve öğrencilerden Kapadokya Üniversitesini Ziyaret, SUNUM’a proje desteği

ERÜ’de Vefat Eden Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tamer Güneş İçin Tören Düzenledi Geçirdiği rahatsızlık sonucu …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420