NNYÜ Diş hekimliği Fakültesinde üst seviye virüs tedbiri

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi’nde yeni normalleşme sürecinde hijyen kuralları ve diğer tedbirler en üst seviyede tutularak hastalara tedavi hizmeti sunuluyor.

NNYÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamada, yeni normalleşme sürecinde NNYÜ Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesinde sunulan ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde Sağlık Bakanlığı’nca yayınlanan rehberlere uygun olarak tedbirlerin en üst seviyede uygulandığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Diş Hekimliği Fakültesi Hastanemizde, yayınlanan Sağlık Bakanlığı rehberlerine uygun olarak, tüm personellerimize verilen eğitimler güncellenerek sürdürülmüş ve kayıt altına alınmıştır. Ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin tamamı için kendi randevu sistemimiz üzerinden randevu verilmektedir.

Hastanemizde aerosol içeren işlemlerde kullanılmak üzere hem pencereler yolu ile doğal hem de HEPA filtreli hijyenik klima sistemi ile havalandırılmış özel kapalı odalarda hizmet verilmekte olup; klinik içerisindeki ünitler ise bulaşma riskini önlemek için birbirlerinden oldukça uzak mesafelerde konumlandırılmıştır.  Kliniklerimizde hem özel oda hem de hekim başına düşen ünit sayısının fazlalığından dolayı hastalarımız her zaman dezenfekte edilmiş ve anında kullanıma hazır ünitlerde tedavi görmektedirler. Hasta ile yakın temasta olan tüm personelimize gerekli kişisel koruyucu ekipman temin edilmiş ve işlemler sırasında bunların kullanımı da denetlenmektedir. Hastanemiz içindeki tüm genel alanlarda, asansörlerde, tuvaletler ve polikliniklerde sosyal mesafe kuralına uygun geçiş işaretlemeleri yapılmış ve her bir kliniğe ait bekleme salonundaki koltuklar arası mesafe en az bir metre olacak şekilde ayarlanmıştır. Sadece kliniklerimize gelen hastalarımızın değil tüm çalışanlarımızın da düzenli olarak ateş ölçümleri, sağlık durumu kontrolleri ve bunlarla ilgili denetimler hastane yönetimi tarafından yapılmaktadır.

Açıldığı günden bu yana dezenfeksiyon ve sterilizasyona önem veren Diş Hekimliği Fakültesi Hastanemiz yeni normalleşme sürecinde de hijyenik ortamları ile hastalarımıza tedavi hizmeti sunmaya hazırdır.”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

“Bulaşmanın Önünü Keserek Hayat Kurtaran Kahramanlar Arasında Yer Almalıyız”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, salgına karşı verilen mücadelenin ortak iyilik için verilen mücadele olduğunu …