Modoko’yu öğrenciler yeniden tasarlayacak

Türkiye’nin en büyük açık hava mobilyacılar çarşısı MODOKO, T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğü ile işbirliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında ilk olarak T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre tasarımı öğrencileri MODOKO’nun dış mekanlarını yeniden tasarlayacak.  Üniversite-Sanayi iş birliği kapsamında da mobilya sektörünün ihtiyacı olan nitelikli işgücü konusuna çözüm sunulacak.

Yarım asrı geride bırakan, 350 mağazaya ev sahipliği yapan, doğrudan 5 bin dolaylı yoldan da 35 bin kişiye istihdam sağlayan MODOKO, T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğü ile işbirliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında ilk olarak T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre tasarımı öğrencileri MODOKO’nun dış mekanlarını yeniden tasarlayacak. İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal ile MODOKO Başkanı Koray Çalışkan’ın ortak planladığı proje kapsamında, T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencilerinin düzenlenecek bir yarışmayla iş hayatına atılmadan deneyim kazanmaları hedeflenmektedir. Projenin ikinci ayağını ise “E ticaret” ve “Dış ticaret” konuları ile ilgili çalışmalar oluşturuyor. Bu çerçevede, ilgili alanlarda yapılacak çalışmalara imza atılması için bir ön protokol de imzalandı. Üniversite-Sanayii iş birliği kapsamında ülke çapında hedeflenen amaçlardan biri olan nitelikli işgücünün desteklenmesinde MODOKO’nun, çalışma hayatına yeni adım atacak öğrencileri teşvik etmek ve teorik bilgilerini uygulamaya aktarmalarına olanak sağlamak amacıyla T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi ile yeni ortak projeler geliştirecek. Konuyla ilgili açıklama yapan MODOKO Başkanı Koray Çalışkan, “Mobilya sektörü olarak iç mimar, tasarımcı ve zanaatkara büyük ihtiyacımız var. Ne yazık ki üniversiteli gençlerimizin mobilya sektörüne ilgisi az. Oysa sektör olarak gençler için ilk günden itibaren iyi maaşlarla ve terfilerle çalışma hayatlarında yer alma fırsatı sunuyoruz. Aynı zamanda yapacağımız bu yarışma kapsamında gençlerimizin gözünden MODOKO’nun değerlendirilip yarım asır sonra yeni çehresine kavuşması konusu bizleri ayrıca heyecanlandırıyor” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

“Eğitimle Sağlıklı Gelecek” projesine katılan öğrencilerin yüzde 98’i sağlık konusunda daha bilinçli

“Eğitimle Sağlıklı Gelecek” projesine katılan öğrencilerin yüzde 98’inin sağlık konusunda daha bilinçli olduğu görüldü” Genç …