Miraç Kandili ve mesajları…

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN “MİRAÇ KANDİLİ” MESAJI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayserililer başta olmak üzere tüm İslam âleminin Miraç Kandili’ni tebrik etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Büyükkılıç mesajında, “Hemşehrilerimiz başta olmak üzere, aziz milletimiz ve gönül coğrafyamız olan tüm İslam âleminin Leyle-i Miracını, bu mübarek miraç gecesini tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Büyükkılıç, miraç mucizesinin gerçekleştiği bu manevi gecenin Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’te yaşanan asrın felaketinin yıl dönümüne tesadüf ettiğini belirterek, “Türkiye’nin yüreğinde derin yaralar açan, asrın en büyük deprem felaketinin üzerinden tam bir yıl geçti. Bu büyük felaket, depremzede kardeşlerimiz başta olmak üzere milletimizin kalbinde tarifi mümkün olmayan acılar bıraktı. 6 Şubat depremlerinde hayatını kaydeden vatandaşlarımıza bu mübarek günde Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarını kaybeden kardeşlerimizin üzüntüsünü paylaştığımızı ifade etmek istiyorum. Rabbim ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın, Miraç Kandili feyz ve bereketi ile birliğimizi, beraberliğimizi, 6 Şubat sürecinde gösterdiğimiz dayanışmayı daim kılsın diye dua ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Şehit ve gazileri de minnetle anan Büyükkılıç, “Cennet vatanın her karış toprağını kanlarıyla sulayan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Şehit ve gazi ailelerimizin mübarek miraç gecesini ayrıca tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Büyükkılıç mesajının sonunda Miraç Kandili’nin insanlık adına hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, şunları söyledi:

“Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yükseldiği miraç hadisesinin yıl dönümünü en güzel şekilde idrak edeceğiz inşallah. Cenab-ı Allah’tan Miraç Kandili’nin ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlara, güzelliklere ve berekete vesile olmasını niyaz ediyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun, zulüm gören mazlum ve mağdur kardeşlerimizin de yanında olduğumuzu belirtiyor, zulmün karşısında olduğumuzu ifade ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşehrilerim olmak üzere, ülkemizin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandili’ni bir kez daha en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.”

AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm’den Miraç Kandili Mesajı AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Başta hemşehrilerim olmak üzere, milletimizin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandili’ni en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.” dedi.AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:“Miraç Kandili’ne kavuşmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Kandilimiz, kalplerimizi temizlemek, manevi yolculuğumuza daha fazla odaklanmak ve iyilikleri artırmaya vesile olsun. Bu mübarek gecede, yapacağımız duaların yüce Rabbimizin katında kabul görmesini niyaz ediyoruz. Bu vesilesiyle başta hemşehrilerim olmak üzere, milletimizin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandili’ni en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.”

KTO BAŞKANI GÜLSOY’DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Miraç Kandili dolaysıyla bir mesaj yayımladı. Tüm İslam aleminin Miraç gecesini tebrik eden Başkan Gülsoy, Rabbimizin sonsuz hikmetiyle dolu olan bu gecenin tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini diledi.

Miraç gecesinin, Hz. Muhammed (S.A.V)’in bütün insanlığı temsilen, Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabulü anlamına geldiğini belirten Başkan Gülsoy, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Üç ayların başlangıcında idrak ettiğimiz Regaip Kandilinin ardından feyiz ve bereketin arttığı bir başka mübarek gece olan Miraç Kandiline erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz

Miraç Kandili; Peygamber Efendimiz (S.A.V.) gece Allah’ın emriyle Cebrail (A.S.) vasıtasıyla Mekke’deki Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da yedi kat semayı aşıp yüce âlemlerin Rabbi olan Allah’ın huzuruna yükselmesi olayıdır.

Miraç yükseliştir, Miraç bir hedeftir.

Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu güzel gece Peygamber Efendimizin (SAV) kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya gayret göstermeli, birlik ve beraberliğe daha çok önem vererek hatalarımızı telafi yoluna gitmeliyiz. Mucizelerle dolu bu mübarek gecede içtenlikle yapılan her dua yüce Rabbimin huzuruna kabul edilmemizin en güzel yollarından biridir.

Asrın felaketi yaşadığımız depremlerin birinci yılında kardeşliğimizi, dayanışmamızı, maneviyatımızı en üst seviyeye çıkararak, Ramazan ayının müjdelendiği bu mübarek kandil gününü en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekmektedir.

Bu mübarek günlerde bol bol dua edelim. Ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım. Kalplerimizi bulandıran haset, kin ve düşmanlık gibi kötü duygulardan temizleyelim.

Bu vesileyle pek çok önemli olayı bünyesinde barındıran bu kutlu gecenin, tüm insanlığa rahmet, sağlık ve huzur getirmesini niyaz ediyor, bütün üyelerimizin, hemşehrilerimizin ve İslam aleminin mübarek Miraç Kandilini en içten duygularımla tebrik ediyorum.”

BAŞKAN YALÇIN’DAN 6 ŞUBAT VE MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 6 Şubat depreminin yaralarını sarmak için devlet-millet-belediye işbirliğiyle büyük gayret sarf ettiklerini söyledi.

6 Şubat depreminin yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Başkan Yalçın, ilk günden itibaren deprem bölgesinde olduklarına işaret ederek, “Cenab-ı Allah, bir daha böyle acılar yaşatmasın. Ülke olarak gerçekten çok büyük bir felaketle karşı karşıya kaldık. Binlerce vatandaşımızı kaybettik, yüreğimiz yandı. Ancak yaraları sarma hususunda da canla başla gayret gösterdik. İlk günden itibaren bütün imkanlarımızla deprem bölgesinde olduğumuz gibi Talas’ta da ihtiyaç duyulan tüm konularda üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getirdik. Elbistan’da 310 konutluk Talas Kent Yaşam Alanını hizmete sunduk. Depremde hayatına kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına kaybedenlere tekrar başsağlığı ve sabırlar temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

YIL DÖNÜMÜNDE CAMİ AÇILIŞI VE KANDİL PROGRAMI

6 Şubat’ın aynı zamanda Miraç Kandili olduğuna dikkat çeken Başkan Yalçın “Tüm İslam aleminin kandilini tebrik ediyorum. Bu vesile ile belediye-hayırsever işbirliğiyle Mevlana Mahallesinde yapımını tamamladığımız Abdullah Bağçeci Camii’nin açılışını yapacağız. Akşam namazıyla birlikte başlayacak olan programda Mustafa Akgün hocamızın sohbeti olacak. Ayrıca depremde hayatını kaybedenler için mevlit okutacağız ve kandili idrak edeceğiz. Tüm hemşehrilerimizi 6 Şubat Salı akşamı Abdullah Bağçeci Camii’ne davet ediyorum. Bu vesile ile de camiin yapımını gerçekleştiren hayırseverimize teşekkür ediyorum. Allah hayrını kabul etsin” şeklinde mesajını tamamladı.

Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Miraç Kandili mesajı…

Başkan Yalçın: Miraç Gecesi, 6 Şubat Depremlerinde Yitirdiğimiz Kardeşlerimiz İçin Dua Zamanıdır

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Yalçın mesajında, “Bunda tam 1 yıl önce, 11 ilimizi etkileyen 6 Şubat’ta depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve Gazze’de İsrail zulmü sonucu şehit olan Müslümanlara Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Peygamberimizin Miraç’a yükseldiği böylesine müstesna bir zamanda, depremde hayatını kaybeden kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için dua etmeli, milletimiz birlik ve beraberliği, devletimizin bekası için Yüce Allah’a niyazda bulunmalıyız” dedi.

Başkan Yalçın, “Üç aylar içerisinde idrak edeceğimiz mübarek gecelerden olan Miraç Kandiline ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Miraç gecesinde insanoğlu, kendi iç dünyasında yaptığı yolculukla nefsini kötülüklerden arındırarak Allah’a yönelme konusunda önemli bir adım atmaktadır. Çevresinde kimsesiz ve yoksul kimselerin yardımına koşan, Allah’ın rızasına uygun olarak ülkesi ve milleti için faydalı işlerin yapılmasına katkıda bulunan insanlar, sağlam toplumların en büyük yapıtaşlarıdır.” ifadelerini kullandı.

Başkan Yalçın mesajını şöyle sürdürdü:

“Miraç Gecesi’nin kalplerimizde oluşturacağı manevi iklimin huzur ve sükûn ortamında, dualarımızla da olsa deprem felaketinden etkilenen her bir kardeşimizin, Gazze’de İsrail zulmü altında ezilen Filistinli Müslümanların yüreğine dokunabilmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Mevlâ’m; tüm dünyevî tasaların yersiz olduğunu bir kez daha idrak ettiğimiz şu dönemde, birbirimizin umudu ve yaşama sevinci olabilmeyi; dayanışma ve kardeşlik şuuruyla geçen hayatlar sürebilmeyi her birimize nasip etsin. Bu duygularla; Miraç Gecesi’nin, insanlığın huzur ve mutluluğuna vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan diliyorum. Deprem felaketinde yitirdiğimiz tüm canlarımıza rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı, yaralanmaları nedeniyle halen tedavi gören vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ediyorum. Kayserili sanayicilerimizin, hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve Alem-i İslâm’ın Miraç Kandilini tebrik ediyorum.”

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar, mesajında  “Peygamber Efendimiz’in, Yaradan’ın huzuruna yükseldiği gece olan Miraç Kandili’nin tüm İslam Alemi’ne hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Recep ayının 27’inci gecesine denk gelen Miraç Gecesi’nin insanlık için bir nevi kurtuluş olduğuna dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, bu mübarek geceyi iyi değerlendirmek gerektiğini vurguladı. Yapılan ibadetlerin yanı sıra edilen duaların da büyük önem taşıdığını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “İçerisinde bulunduğumuz dönemde, İslam Alemi için birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır. Ülke olarak yaşadığımız deprem felaketi ile büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Bu kandil gecesinde dualarımız, yüreğimiz, gönlümüz depremzede kardeşlerimizle. Bu vesileyle dualarımızı; yalnız şahsımız için değil, ailemiz, şehrimiz, ülkemiz, İslam Alemi ve tüm insanlık için etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır, yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyorum. Rabbim, bir daha böyle acılar yaşatmasın. Miraç Kandili’ nin bütün insanlığa rahmet, sağlık ve huzur getirmesini diler, aziz milletimizin ve bütün İslam aleminin Miraç Kandili’ni kutlarım” ifadelerini kullandı.

DEVELİ BELEDİYE BAŞKANI MEHMET CABBAR’IN MESAJI

Kullukta ve insani değerlerde en yüce mertebelere yükselişi simgeleyen Miraç Gecesinin, kalplerimize ferahlık ve hayatımıza huzur getirmesi dileği ile aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin Miraç Gecesini tebrik ediyor; bu mukaddes gecenin, Mescid-i Aksa bilincini, özlemini ve gayretini artırarak, miracın mabedinin selametine, işgal ve zulmün bertaraf edilmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ek ödeme 6-7 Şubat’ta

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin sabırsızlıkla beklediği ek ödeme tarihleri belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik …