Milletvekili Hülya Nergis Kayseri’den gelen Ziraat Odaları Başkanları ile görüştü

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis ‘’görüşmeler neticesinde varılan nokta konusunda bir açıklama yaptı. Milletvekili Nergis açıklamasında;

Türkiye’deki bütün Ziraat Odası Başkanlarının kendi bölge vekilleri ile görüşme çalışmaları kapsamında kendisini ziyaret eden, Kayseri Kocasinan, Melikgazi, Akkışla, Develi, İncesu, Felahiye, Tomarza, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Bünyan, Yeşilhisar Ziraat Odası Başkanları ile makamında görüşerek, bölgede yaşanan sorunlar hakkında bilgi alışverişinde bulunmuşlar, mevcutta elimizde yürütülen projelerin tamamlanması ve genel sorunlar ile alakalı talepleri görüşülmüştür.

Daha önceki ziyaretlerinde,  Oda Başkanlarımızın görüşmelerde dile getirdiği,  İlimizdeki çiftçilerimizin yaşadıkları rekolte düşüklüğü, doğal afetlerden etkilenme ve ekonomik sebeplerle oluşan mağduriyetler gibi konularda sürekli çözüm arayışında bulunmuş olan Vekilimiz,  bu kapsamda bölge Vekillerimiz ile birlikte Tarım Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa Aksu, Tarım Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ve Hazine ve Maliye Bakan Yardımcımız Sayın Nurettin Nebati nezdinde görüşmeler yapmış, bölgedeki çiftçilerimizin sorunlarını gündeme getirerek, çözüm arayışı için gayret sarf etmiştir.

Son günlerde de (03.01.2020) DSİ Genel Müdürlüğünde devam etmekte olan sulama projeleri ile alakalı görüşmelerini de Sayın Nergis sosyal medyada paylaşmıştır.

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak’ın yaptığı açıklamalarla,  beklenen müjde çiftçilerimize ulaşmıştır.  Tarımsal Kredilerdeki faiz indirimi müjdesi gelmiştir. Ziraat Bankasında %9’a kadar düşen kredilerdeki faiz desteği oranı değiştirilmiş ve resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Hayvancılıkta kullandırılan kredi limitleri arttırılmış. Doğal afetlerden etkilenen veya ekonomik sebeplerden dolayı kredi geri ödemelerinde sorun yaşayan tüm tarımsal faaliyetleri devam eden üreticilerimize yapılandırma imkanı getirilmiştir.

Çiftçilerimizin Ziraat Bankasından kullandıkları kredilerin tümü için,  %9 faiz oranı ile 5 yıla kadar uzun vadeli olarak yeniden yapılandırabilecek.  Böylelikle çiftçilerimizin önünün açılabileceği bir süreç sağlanmış olacaktır.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Çopuroğlu’ndan Tok’a tebrik

AKP Kayseri il başkanı Şaban Çopuroğlu, Cumhur ittifakı ortağı MHP’nin Kayseri il kongresine tek aday …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.