Kurban bayramı haberleri ve mesajlar

ÖZHASEKİ’DEN BAYRAM TEBRİĞİ

Özhaseki “Allah’tan dileğimiz bütün gönül coğrafyamızın huzur içerisinde olduğu, zulümlerin ortadan kalktığı ve ülkemizde de en güzel günlerin yaşandığı huzur dolu bayramların yeniden gelmesidir”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Kurban Bayramı tebrik mesajı yayınladı.

Hemşehrilerinin ve vatandaşların bayramlarını tebrik eden Özhaseki, “Bayramlar bizim dinimizde, kültürümüzde özel bir yere sahiptir. Paylaşmanın, birlik olmanın ve büyüklerimizin ellerini öpüp, küçükleri sevmenin zirve yaptığı; bir araya gelmenin en güzel örneklerinin verildiği aylar. Tüm hemşehrilerimizin ve kardeşlerimizin Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Cenab-ı Allah’ın nice Kurban, Ramazan Bayramları’na ve Milli Bayramlarımıza huzurla, sağlıkla, ağız tadıyla ulaşmamızı nasip etsin.” diye konuştu.

“Türkiye sadece Türkiye’den ibaret değildir”

Özhaseki, dünyanın dört bir yanında kan akarken içten bir şekilde gülüp bayram kutlayamayacaklarını şu sözlerle ifade etti:

“Dünyanın dört bir tarafında ve gönül coğrafyamızda kan akarken, parçalanmışlıklar yaşanırken; yoksulluklar ve birtakım sıkıntılar sürerken bizim içten bir şekilde gülerek bayramları kutlamamız çok zor. O coğrafyalara karşı da sorumluluğumuzun olduğunu biliyoruz. Onun içindir ki Türkiye sadece Türkiye’den ibaret değildir. Biz, güçlü olmalıyız ki, kardeşlerimiz de kendi coğrafyalarında rahat etsinler. Biz, o coğrafyalara can verelim, inşallah onlara umut olalım diye düşünüyorum. Allah’tan dileğimiz bütün gönül coğrafyamızın huzur içerisinde olduğu, zulümlerin ortadan kalktığı ve ülkemizde de en güzel günlerin yaşandığı huzur dolu bayramların yeniden gelmesidir.”

Vali Şehmus Günaydın’ın Kurban Bayramı Mesajı

Huzurun, bereketin, hoşgörü ve kardeşliğin, paylaşmanın en yoğun şekilde yaşandığı müstesna günlerden birisi olan Mübarek Kurban Bayramı’na erişmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Bayramlarımız, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutan, toplumsal birliğimize katkı sağlayan, değerlerimizin hatırlandığı, güzelliklerin en üst seviyede yaşandığı, dargınlıkların bir kenara bırakıldığı günlerdir.

Milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşaması için büyük fedakârlıklarda bulunmuş çok kıymetli şehit ailelerimizi ve kahraman gazilerimizi böylesine anlamlı günlerde ve her zaman hatırlamak, ayrıca hasta ve yardıma ihtiyacı olanları hatırlamak ve onlara karşı görevlerimizi yerine getirmek büyük önem taşımaktadır.

Kayseri’miz sevinçte, tasada tek vücut olabilen, kardeşçe ve hoşgörüyle yaşayabilen bir toplumdur.  Kurban Bayramımızı huzur içerisinde geçirmemiz için her türlü tedbir alınmıştır. Emniyet ve jandarma teşkilatımız, sağlık ve itfaiye ekiplerimiz ile diğer ilgililer her zaman olduğu gibi bayram süresince de görevlerinin başında, sizlerin hizmetinde olacaklardır.

Bayram süresince de, Temizlik-Maske ve Mesafe kurallarına uymamız, aşı sıramız geldiğinde hemen aşımızı yaptırmamız Pandemi ile mücadelede bizlere büyük güç verecektir.

Bayram vesilesiyle aile ziyaretleri için trafiğe çıkacak olan vatandaşlarımızın, bayramlarının güzel bir şekilde geçmesi için trafikte yaşanacak olan yoğunluğu göz önünde bulundurarak, tedbirli davranmaları ve trafik kurallarına uymaları önem arz etmektedir.

Her günümüzün bayram sevinci içerisinde geçmesi, nice bayramların hep birlikte yaşanması dileğiyle, bayram süresince görevi başında olan tüm çalışanlarımıza başarılar diler, bütün şehit ailelerimizin ve gazilerimizin, Kayseri’li hemşehrilerimizin, ilimizde görev yapan tüm çalışma arkadaşlarımın, basın mensuplarımızın Mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik eder, bayramımızın ülkemize ve bütün İslam âlemine hayırlara vesile olması temennisiyle, sevgi ve saygılar sunarım.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN “KURBAN BAYRAMI” MESAJI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Büyükkılıç mesajında, Kurban Bayramı’nın Allah’a yakınlaşmak anlamında bir ibadet olduğunu ifade ederek, “Başta Kayserili hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum”dedi.

Başkan Büyükkılıç, Ramazan Bayramı’nın ardından Kurban Bayramı’na da kavuşmaktan dolayı Cenab-ı Allah’a şükrettiklerini ifade ederek, bayram mesajında şunları söyledi:

“Kurban, yakınlaşma anlamı taşır. Yani Allah’a yakınlaşma anlamında önemli bir ibadettir. Bizleri Allah’a yakınlaşmaya vesile olan bu önemli ibadeti aynı zamanda bayram ruhuna uygun ihya etmeyi Rabbimiz hepimize nasip etsin. İbadet ruhuyla ve bayram coşkusuyla geçireceğimiz Kurban Bayramı’nı Allah kazasız belasız da geçirmeyi nasip etsin.”

Mesajında ayrıca bayramların birlik ve beraberliğin de sembolü olduğuna değinen Başkan Büyükkılıç, “Birlik ve beraberliğimizin adeta sembolü olan bayramlarımızdan birini daha yaşıyoruz. Allah birliğimizden, beraberliğimizden bizi alı koymasın. En büyük nimetlerimizden biri olan birlik ve beraberlik olgumuzun, geçtiğimiz süreçte yaşadığımız 15 Temmuz gibi bir hıyanette, böyle bir vahşilikte ne denli önemli olduğunu bariz bir şekilde gördük. Birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden kenetlenerek ve bayramları da bu konuda fırsat bilerek yaşamalıyız. Bu vesile ile vatan için şehit düşen kahramanlarımızın aileleri ile gazilerimizin Kurban Bayramlarını da en içten dileklerimle kutluyorum” diye konuştu.

Büyükkılıç, mesajının sonunda ise vatandaşlardan, pandemideki tedbirlere ve trafik kurallarına riayet etmelerinin önemine dikkat çekerek,

BAŞKAN TOK’UN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak Türk İslam Aleminin bayramını kutladı.

Bayramların sevgilerin yoğrulduğu, sevinçlerin yoğunlaştığı, hürmet ve hatırlamanın daha bir ön plana çıktığı müstesna günler olduğu vurgulayan Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok: “Bayram demek kucaklaşma ve kavuşma demektir. Bayram demek anlaşma, buluşma ve toparlanma anlamına gelmektedir. Paylaşmanın fazileti, yardımlaşmanın güzelliği, zorda ve darda kalanlara el uzatmanın ahlaki mükellefiyeti bayramın gerçek anlam ve mesajında saklıdır. Kurban Bayramı’nın milletimize ve devletimize yeni bir soluk katması, yeni bir umut ve hedef birlikteliği sağlaması öncelikli temennimdir. Birlik ve bütünlük içerisinde olmakla her türlü sorun ve sıkıntıyı aşacağımıza yürekten inanmaktayım. Aziz milletimizin, yurt dışında yaşayan değerli vatandaşlarımızın ve Türk-İslam Aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı içtenlikle tebrik ediyorum. Bayram süresince tatil, akraba ve aile ziyaretinde bulunacak tüm vatandaşlarımızın sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymalarını tekrar hatırlatmak isterim. Hala koronavirüs aşılarını yaptırmamış hemşerilerimden de toplum sağlığını korumak için aşılarını yaptırmalarını rica ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle büyük milletimizin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Rabbim büyük milletimizin yüzünü güldürsün, yar ve yardımcısı olsun” dedi.

kurban kesiminin ehil kişilerce yapılmasının olumsuzlukları da engelleyeceğine işaret etti.

ÖZVATAN BELEDİYE BAŞKANI DEMİR’İN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Bayramların kavuşmanın, kaynaşmanın ve kucaklaşmanın tebliği olduğunu ifade eden Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir: “Kurban Bayramı’na kavuşmanın, üzerimize vacip bir görevi bir kez daha yerine getirmenin manevi değer ve hazzını milletçe yaşıyor ve yaşatıyoruz. Bayramlar milli ve manevi değerlerin pekişmesine, dini şuur ve duygunun gelişmesine, sevgi ve saygı ruhunun güçlenmesine vesile olan müstesna ve özel günlerdir. Kurban, Allah’a manen ve ruhen yakınlaşmanın eşsiz bir fırsatıdır. Bayram; kardeşliğin, dostluğun ve yakınlığın hiç değişmeyen adresidir. Gerginlikleri yumuşatmak, küslükleri bitirmek, küskünleri barıştırmak için bayramı bir kucaklaşma vesilesi olarak değerlendirmeliyiz. Bizi biz yapan, bizi köklerimize ve kimliğimize sımsıkı bağlayan bağlardan birisi de böylesine anlam dolu günlerdir. Bayramlar, bozulmak istenen kardeşliğimize, baltalanmak istenen huzurumuza sahip çıkmak için manevi bir imkandır. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde vatandaşlarımızın maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymalarını ve özellikle aşılarını yaptırmalarını vurgulamak istiyorum. Bu vesileyle Türk İslam aleminin ve Özvatanlı hemşerilerimin Kurban Bayramı’nı kutlar, vatanımıza, milletimize, tüm Türk İslam aleminin birlik ve beraberliğine vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim” ifadelerine yer verdi.

Rektör Karamustafa’dan “Kurban Bayramı” Mesajı

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, 20 Temmuz Salı gününden itibaren idrak edeceğimiz Kurban Bayramı vesilesiyle mesaj yayımladı.

Mesajında bayramların birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştirildiği, yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı müstesna günler olduğuna dikkat çeken Rektör Karamustafa, bereketli, huzurlu ve neşeli bir bayram diledi.

Rektör Karamustafa’nın mesajı şöyle:

“Bayram demek, huzur, bereket, sevinç ve paylaşmak demektir. Bu güzel günlerin herkese hayırlı olmasını dilerim. Üniversitemiz mensuplarının, Kayserili hemşerilerimizin, vatandaşlarımızın, tüm Türk ve İslam Âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutlar, bütün

evlere, gönüllere, huzur, bereket ve neşe getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ederim. Kurban Bayramımız mübarek olsun.”

KAZIM YÜCEL: BAYRAMINIZ ‘İYİ’ OLSUN

İyi Partili Kazım Yücel, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.  Yücel, “Bayramlar, küskünlülerin, dargınlıkların ve düşmanlıkların geride bırakıldığı özel günlerdir. İnşallah bu bayram kötülüklerin geride kaldığı ve İYİ’liklerin ön planda olduğu bir bayram olur” dedi

Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mutlulukların paylaşıldıkça arttığı, hüzünlerin de paylaşıldıkça azaldığını belirten Yücel, bu bayramda sevgi, kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularının en üst seviyelere çıkarılması gerektiğini vurguladı. Yücel, Bayram coşkusu ve paylaşma duygusunun toplumun tüm kesimlerine yansıması gerektiğini ifade etti.

Türk Milleti’nin birlik ve beraberlik içinde olması halinde ülkede huzur içinde yaşanabileceğini belirten Yücel,  bayramlar vesilesi ile Türk Milleti’nin kenetlendiğini vurguladı.

Pandemi sürecine de değinen Yücel, kuralların ihlal edilmemesi gerektiğini hatırlattı. “Sevdiklerimize bu bayramda sarılamayacağız” diyen Yücel, “Pandemi henüz bitmiş değil. Hepimiz sevdiklerimize sarılmak ve onlarla kucaklaşmak istiyoruz. Ama sevdiklerimize kavuşalım derken de telafisi mümkün olmayan durumları da ortaya çıkarmaktan uzak duralım. Sevdiğimize sarılayım derken onlara virüs bulaştırıp ve sonunda sevdiklerimizi yaşamdan kopartabiliriz. Hepimiz, sevdiklerimize doya doya sarılmak istiyoruz. O yüzden bu tehlike geçene kadar pandemi kurallarına mutlaka uyalım. Bayram neşemizi, hüzüne çevirmeyelim” dedi.

Bayram dolayısıyla yayınladığı mesajında şehitleri rahmetle anan, gazilere hayırlı yaşamlar dileyen Yücel, “İslam alemi bir bayrama daha kavuşuyor.Bayramlar İslam aleminin ve Türk Milleti’nin huzur içinde yaşamasına vesile olsun. Bayramlar insanlığa huzur ve mutluluk getirsin. Bayram vesilesi ile bütün insanlar İYİ olsun. Bayramımız İYİ olsun. Bu vesile ile kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanı için şehit düşenleri rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı ifade ediyorum. Türk Milleti ve İslam alemine de hayırlı bayramlar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

BAŞKAN DOĞAN’IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi Kocasinan İlçe Başkanı Hacı Ali Doğan, Kurban Bayramı mesajında tüm İslam Aleminin, Türk Milleti’nin ve Kayseri halkının bayramını kutladı.

Kurban Bayramı’nın birlik ve dayanışma bayramı olduğunu hatırlatan Milliyetçi Hareket Partisi Kocasinan İlçe Başkanı Hacı Ali Doğan: “Dargınlıkları ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak, dostluk ve hoşgörü duygularının güçlendiği, yardımlaşma ve dayanışma içinde bulunmamızı sağlayarak birlik ve beraberliğimize önemli katkılar sunan Kurban Bayramı’na bir kez daha kavuşmanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. Komşusu aç iken, tok olan bizden değildir anlayışı içinde paylaşacağımız kurbanlar ve yapacağımız yardımlar ile ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğumuzu hissettirecek, gündelik hayatın yoğunluğu içinde zaman ayırmakta belki zorlandığımız yakınlarımıza yapacağımız ziyaretler ile bayram sevincimizi yaşarken, akrabalık ve komşuluk bağlarımızı güçlendireceğiz. Bayram süresince yaşayacağımız hoşgörü, sevgi, kardeşlik dayanışma iklimi bizleri sımsıkı saracak ve insani ilişkilerimizi güçlendirerek kenetlenmemize vesile olacak, gönül zenginliğimizi bereketlendiren bayramda yaşadığımız tüm güzellikler gündelik yaşamımızın birer parçası olacaktır. Başta şehit ailelerimiz, kahraman gazilerimiz ve aileleri olmak üzere, aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor; sizlere, sevdiklerinize, bütün milletimize Allah’tan sağlık ve esenlikler diliyorum” ifadelerinde bulundu.

AKP İL BAŞKANI ŞABAN ÇOPUROĞLU’NUN MESAJI

Bizler farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak düşünen, sevgiyi ve hoşgörüyü tüm değerlerin üzerinde tutan köklü bir medeniyetin temsilcileriyiz. Geçmişimizden getirdiğimiz değerlerimizle geleceğimize umutla bakan bir milletiz. Pandemi sürecinde bu karmaşık ve zorlu süreçte dayanışmanın önemini bir kez daha anladık. Küslerin barıştığı, huzurun ve manevi değerlerin ön plana çıktığı dini bayramlarımız kültür hazinemizin önemli bir parçası olarak her daim yaşanacak ve yaşatılacaktır. Özellikle Kurban Bayramının, inandığımız mukaddes değerler için değerli varlıklarımızı feda edebilme kültürünü, elimizdeki zenginlikleri ihtiyaç sahipleri ile paylaşabilme erdemini ifade etmesi ile vicdanlarımızdaki yeri her zaman farklıdır.

Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammet (S.A.V)’ın buyurduğu gibi “Komşusu aç iken, tok yatan bizden değildir” anlayışı üzerine inşa edilmiş bir bayram olan Kurban Bayramı vesilesi ile yeryüzünde sevgi, barış ve kardeşlik duygularının daha da pekişmesini Yüce Allah’tan niyaz eder, nice bayramlara birlik ve beraberlik içinde kavuşmayı temenni ederim.

BASKAN YALÇIN’DAN BAYRAM MESAJI

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında bayramların bir gönül şöleni olduğuna dikkat çeken Başkan Yalçın, “Bayramlar, Müslümanların elindeki buketi, tüm insanlığa sunduğu özel zaman dilimleridir. Çünkü bayramlarda sevgi vardır, kardeşlik vardır, huzur vardır, paylaşım vardır. Bayramlar bir gönül, bir ruh şölenidir. Ben bu vesile ile başta Talaslı hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemizin ve tüm İslam coğrafyasının bayramını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

TEMİZLİK VE HİJYENE DİKKAT

Bayram boyunca temizlik ve hijyene dikkat edilmesini söyleyen Başkan Yalçın, “Gerek kurban keserken gerekse de bayramlaşırken temizlik, maske ve mesafe kuralına azami şekilde riayet edelim. Bununla birlikte kurban kesimini belediyemiz tarafından izin verilen yerlerde yapalım. Kurban atıkları ile çevre kirliliğine neden olmayalım. Bu şekilde daha temiz, daha hijyenik ve daha sağlıklı bir bayram geçireceğimizi göz ardı etmeyelim” dedi

BÜYÜKŞEHİR, KURBAN’DA TAM KADRO SAHADA

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, mezarlıklardan ulaşıma, kesim alanlarındaki tüm önlemlerden zabıta denetimlerine kadar Büyükşehir Belediyesi’nin Kurban Bayramı’na hazır olduğunu, vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmeleri için ekiplerin tam kadro sahada olacağını söyledi.

MEZARLIK İÇERİSİNDE YAŞLI VE ENGELLİ VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ ULAŞIM

Başkan Büyükkılıç, Asri (şehir) Mezarlık ile Erkilet Bülbülpınarı, Argıncık, Ambar ve Gesi-İldem mezarlıklarında vatandaşların huzur içerisinde ziyaretlerini gerçekleştirmelerinin sağlandığını belirterek, “Şehir Mezarlığı girişlerinde bulunan Büyükşehir’e ait araçlar engelli ve yaşlılara mezarlık içerisinde ücretsiz ulaşım imkânı sağlıyor. Arife günü başlayan bu hizmet, bayram boyunca devam edecek” dedi.

VATANDAŞLAR BU HİZMETTEN MEMNUN

Arife günü mezarlık ziyaretine gelen ve kavurucu sıcağın altında yürümekte zorluk çeken engelli ve yaşlı vatandaşlar, yapılan bu hizmetten dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini ilettiler. Ayrıca mezarlığa gelen vatandaşlara su ve lokum ikram edildi.

ULAŞIM A.Ş. SEFER TARİFELERİNİ DUYURDU

Büyükkılıç, bayram süresince şehir içinde dakik, konforlu ve güvenli bir şekilde yolcu taşıma gayretinde olacaklarını belirterek, “Ulaşım A.Ş. tarafından Kurban Bayramı günlerinde raylı sistem ve kent içi otobüs seferlerinde uygulanacak olan sefer tarifeleri ile kurban pazar yerlerine giden otobüs hat bilgileri de belli oldu. Seferler hakkında detaylı bilgiler, Ulaşım A.Ş.’ye ait kayseriulasim.com adlı internet sitesi, mobil uygulamalardan ve tüm sosyal medya platformlarından paylaşıldı” diye konuştu.

24 SAAT KESİNTİSİZ MESAİ

KASKİ Genel Müdürlüğü, Kayseri ve Civarı T.A.Ş. Genel Müdürlüğü ile Kayserigaz arıza ekiplerinin de vatandaşların su, elektrik ve doğalgaz şikâyetlerini gidermek için 24 saat kesintisiz mesai yapacaklarını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Vatandaşlar ilgili şikâyetlerini, istek ve taleplerini şehrin numarası Alo 153 İletişim Merkezi’ni ve Merkez Zabıta Amirliği’nin 232 29 60 no’lu telefonunu, KASKİ Genel Müdürlüğü’nün 185, Kayseri ve Civarı T.A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün 186 ile Kayserigaz’ın 187 no’lu telefonlarını arayabilecekler” dedi.

VETERİNERLER SAĞLIKLI KURBAN İÇİN HİZMETİNİZDE

Büyükkılıç, 58 kurban kesim alanı ve toplam 4 kurban satış alanında belirlenen noktalarda görevlendirilen veteriner hekimlerin, isteyen vatandaşların kurbanlık hayvanlarını, ücretsiz olarak kontrol edeceğini ifade etti.

ZABITA 7/24 NÖBETTE OLACAK

Başkan Büyükkılıç, zabıta ekiplerinin vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmeleri için 7/24 nöbette olacaklarını belirterek, “Vatandaşımıza hizmet vermek için, şehrimizin güvenliğini, huzurunu korumak için ve halkın sağlığını, esenliğini korumak için zabıta ekipleri tam kadro sahada olacak. Ekipler tarafından Kurban Bayramı süresince halkın sağlığını tehlikeye atacak, açık alanlarda et çekimi ve sucuk yapımına izin verilmeyecek. Kovid-19 Salgını için Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarını denetleyecek ve vatandaşlara uyarılarda bulunacak” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE GEÇİLMEZ’ SANAT SERGİSİ BAYRAMDA AÇIK

Tarihi Kayseri Kalesi’nde KAYMEK tarafından açılan ‘Türkiye Geçilmez’ Sanat Sergisi de Kurban Bayramı süresince Kayserililerin hizmetine sunulacağını vurgulayan Büyükkılıç, “26 el sanatı branşında icra edilen 41 eser ile birlikte ve yine KAYMEK tarafından düzenlenen Sanata Yansıyan 15 Temmuz El Sanatları ve Resim Yarışması’nda iki farklı kategoride dereceye giren 6 yarışmacının eserleri ile beraber toplam 47 eseri sergileniyor. Bayram süresince vatandaşlarımız bu özel sergimizi ziyaret edebilecek” şeklinde konuştu.

“BÜYÜKLERİMİZİ, ÇOCUKLARIMIZI VE MEZARLIKLARIMIZI İHMAL ETMEYELİM”

Başkan Büyükkılıç, tüm Kayserililerin Kurban Bayramı’nı tebrik ederek, “Şehitlerimizi rahmetle anıyorum, şehit yakınlarımızın ayrıca bayramlarını tebrik ediyorum. Gazilerimize Allah’tan şifalar diliyorum. Büyüklerimizi ihmal etmeyelim, çocuklarımızı ihmal etmeyelim, rahmetli olan mezarlıktaki yakınlarımızı, kardeşlerimizi mutlaka hatırlayalım. Kurban Bayramı dolayısı ile ihtiyaç sahiplerine gerekli destekleri verelim. Türk milletinin, İslam âleminin bayramını tebrik ediyorum, aynı zamanda bayramımızın insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum” dedi.

MELİKGAZİ’NİN MEZARLIK VE MESCİTLERİ GÜL KOKTU

Melikgazi Belediyesi farklı bir uygulama yaparak Arefe Günü’nde mezarlık ziyareti yapan vatandaşlara gül suyu ve lokum ikram ederek, maske dağıttı. Ayrıca ilçe genelindeki mezarlık ve mescitlerde gül suyu sıkılarak daha steril ve hoş kokulu mekanlar olması sağlandı.

Mezarlık ziyareti yapan vatandaşlara gül suyu ikram edildiğini ve birçok mezarlık ve mescitlerde gül suyu sıkıldığını söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Bugün arefe günü. Hemşerilerimizin arefesini tebrik ediyorum. Vatandaşlarımızın arefe günü ve bayram günü mezarlık ziyareti yapıp geçmişlerine bir Fatiha okuması için mezarlıkta gerekli temizlikleri, gerekli bakım onarım hizmetlerini yaptık. Şimdi de mezarlıkta arkadaşlarımız ziyaretçileri karşılıyorlar. Gül suyu, lokum ve su ikram ediyorlar. Ayrıca ekiplerimiz mezarlıklara, WC ve mescitlere güzel koku sıkarak hoş kokmasını sağlıyoruz. Arefenizi ve Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. İnşallah bu pandeminin bitmesiyle birlikte inşallah daha rahat ortamlarda bayram ziyaretleri ve bayramlaşmalar yapacağız. Cenab-ı Allah birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Huzur sağlık içerisinde nice bayramlara erişmeyi nasip etsin.” dedi.

KAYSERİ, BÜYÜKŞEHİR İLE KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla vatandaşların bayramlarını huzur içerisinde geçirebilmeleri ve herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmamaları için bir dizi tedbirler aldı.

Büyükşehir Belediyesi, her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi Kayserililerin hiçbir sorun ve sıkıntı yaşamamaları adına birçok çalışma gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından Kurban Bayramı süresince açık alanlarda et çekimi ve sucuk yapımına izin verilmeyecek.

Ekipler arife gününden itibaren Kovid-19 Salgını için Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarını denetleyecek ve vatandaşlara uyarılarda bulunacak. Kurban Bayramı boyunca ekipler vatandaşların hijyenik ve huzurlu bir şekilde kurban ibadetini gerçekleştirebilmeleri için 7/24 denetimlerine devam edecek. Vatandaşlar zabıtayı ilgilendiren konularla ilgili şikâyetlerini Büyükşehir Belediyesi’nin Alo 153 İletişim Merkezi ve Merkez Zabıta Amirliğinin 232 29 60 no’lu telefonuna iletebilecekler.

Diğer yandan KASKİ Genel Müdürlüğü, Kayseri ve Civarı T.A.Ş. Genel Müdürlüğü ile Kayserigaz arıza ekipleri de vatandaşların su, elektrik ve doğalgaz şikâyetlerini gidermek için 24 saat kesintisiz mesai yapacak. Su ile ilgili şikâyetler için vatandaşlar KASKİ Genel Müdürlüğü’nün 185, elektrik arızaları için Kayseri ve Civarı T.A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün 186 ile doğalgaz arızaları için Kayserigaz’ın 187 no’lu telefonlarını arayabilecekler.

KESİM YERLERİNDE VETERİNER HEKİM

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince kurban kesim yerlerinde veteriner hekim bulunduracak. Veteriner hekimler, isteyen vatandaşların kurbanlık hayvanlarını, ücretsiz olarak kontrol edecek.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayseri’de 58 kurban kesim alanı, toplam 4 kurban satış alanı belirlendi. Belirlenen noktalarda veteriner hekim görevlendirildi. Aynı zamanda belirlenen her kurban kesim noktası da kurbanlar vatandaşlara verilen randevularla belirlenen zaman aralığında gerçekleştirilecek olup herhangi bir yoğunluğa mahal verilmemesi içinde çalışmalar yapılacak. Kurban Bayramı süresince ilgili birimler tarafından denetimler devam edecek. Kurban kesim alanı ve satış yerleri ile ilgili olarak; İlçe Belediye Başkanlıklarınca şehrin muhtelif yerlerinde duyuruları yapılacak.

YAHYALI BELEDİYE BAŞKANI ESAT ÖZTÜRK’TEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Esat Öztürk mesajında; “Huzurun, bereketin, hoşgörü ve kardeşliğin, paylaşmanın en yoğun şekilde yaşandığı müstesna günlerden birisi olan Mübarek Kurban Bayramı’na erişmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bayramlarımız, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutan, toplumsal birliğimize katkı sağlayan, değerlerimizin hatırlandığı, güzelliklerin en üst seviyede yaşandığı, dargınlıkların bir kenara bırakıldığı günlerdir. Milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşaması için büyük fedakârlıklarda bulunmuş çok kıymetli şehit ailelerimizi ve kahraman gazilerimizi böylesine anlamlı günlerde ve her zaman hatırlamak, ayrıca hasta ve yardıma ihtiyacı olanları hatırlamak ve onlara karşı görevlerimizi yerine getirmek büyük önem taşımaktadır. Yahyalımız sevinçte, tasada tek vücut olabilen, kardeşçe ve hoşgörüyle yaşayabilen bir toplumdur. Kurban Bayramımızı huzur içerisinde geçirmemiz için belediyemiz tarafından her türlü tedbir alınmıştır. Bayram süresince de, Temizlik-Maske ve Mesafe kurallarına uymamız, aşı sıramız geldiğinde hemen aşımızı yaptırmamız pandemi ile mücadelede bizlere büyük güç verecektir. Bayram vesilesiyle aile ziyaretleri için trafiğe çıkacak olan vatandaşlarımızın, bayramlarının güzel bir şekilde geçmesi için trafikte yaşanacak olan yoğunluğu göz önünde bulundurarak, tedbirli davranmaları ve trafik kurallarına uymaları önem arz etmektedir. Her günümüzün bayram sevinci içerisinde geçmesi, nice bayramların hep birlikte yaşanması dileğiyle, bayram süresince görevi başında olan tüm çalışanlarımıza başarılar diler, bütün şehit ailelerimizin ve gazilerimizin, Yahyalılı hemşehrilerimizin, ilçemizde görev yapan tüm memurlarımızın mesai arkadaşlarımın Kurban Bayramı’nı tebrik eder, bayramımızın ülkemize ve bütün İslam âlemine hayırlara vesile olması temennisiyle, sevgi ve saygılar sunarım” ifadelerine yer verdi.

OTOBÜS SEFERLERİ KURBAN BAYRAMI’NA GÖRE DÜZENLENDİ

Bayram tatili süresince vatandaşların şehir içi ulaşımlarını hızlı ve rahat bir şekilde sağlamak üzere otobüs seferlerinde de düzenlemeler yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi vatandaşların şehir içi ulaşımlarını rahat bir şekilde sağlamaları için otobüs ve raylı sistem seferlerini aksatmadan sürdürecek. Yapılan düzenlemeye göre otobüsler bayramın 1’inci, 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü günü ve pazar günleri sürdürülen tarifeye göre çalışacak.

MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIR

Ayrıca Asri Mezarlık ile Erkilet Bülbülpınarı, Argıncık, Ambar ve Gesi-İldem mezarlıklarında ve şehitlikte bayram öncesi temizlik çalışmaları yapılırken, Şehir Mezarlığı girişlerinde Büyükşehir’e ait araçlar engelli ve yaşlılara hizmet edecek.

BÜYÜKŞEHİR İLE MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde Asri Mezarlık ile Erkilet Bülbülpınarı, Argıncık, Ambar ve Gesi-İldem mezarlıklarında ve şehitlikte bakım, onarım ve temizlik çalışmaları yaparak vatandaşların daha rahat ve huzurlu bir şekilde kabir ziyareti yapmalarını sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların kabir ziyaretlerini temiz ve düzenli ortamlarda gerçekleştirmesi için sadece bayramlarda değil, sürekli olarak mezarlıklarda bakım, onarım ve temizlik çalışmaları yapıyor. Bu kapsamda Kurban Bayramı’nda vatandaşların huzurlu bir şekilde ziyaretlerini yapmaları için mezarlıklarda bir dizi tedbirler alındı. Belediye ekipleri tarafından Kurban Bayramı’nda vatandaşların rahat bir şekilde ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki mezarlıklarda kapsamlı bir temizlik çalışması yapıldı. Mezarlıklarda bakım, onarım çalışmaları gerçekleşti.

BÜYÜKŞEHİR’E AİT ARAÇLAR ENGELLİ VE YAŞLILARA HİZMET EDECEK

Öte yandan Asri Mezarlık ile Erkilet Bülbülpınarı, Argıncık, Ambar ve Gesi-İldem mezarlıklarında ve şehitlikte bayram öncesi birçok çalışmalar yapılırken, Şehir Mezarlığı girişlerinde Büyükşehir’e ait araçlar engelli ve yaşlılara hizmet edecek.

Başkan Büyüksimitci’den Kurban Bayramı Mesajı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kurban Bayramı dolayısı ile açıklama yaparak, kurban bayramının ülkemiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için barış, huzur ve refaha vesile olmasını diledi.

KAYSO Başkanı Büyüksimitci açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Ülkemiz ve Milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, milli ve manevi duyguların zirveye ulaştığı, ihtiyaç sahiplerinin her zamankinden daha fazla hatırlandığı Kurban Bayramı’na hep birlikte kavuşmanın huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz”

Dünyanın çeşitli bölgelerinde savaş ve kargaşanın içinde zor şartlarda yaşayan Müslümanların ve bütün insanlığın huzura ve insanca yaşam şartlarına bir an önce kavuşması en büyük temennimizdir.

Bayram sürecinde birçok vatandaşımız yakınlarını görmek amacıyla yollarda olacaklar. Bayram sevinçlerinin acıya dönüşmemesi için, akraba ziyaretlerine ya da tatil beldelerine gidecek vatandaşlarımızı seyahatlerinde trafik kurallarına duyarlı olmaya davet ediyorum.

Yapılan ibadetlerin hayırlı, kesilen kurbanların kabul olması dileğiyle, başta üyelerimiz ve hemşerilerimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı tekrar tebrik eder, Cenab-ı Allah’tan bizleri birlik, beraberlik ve sağlık içerisinde daha nice bayramlara kavuşturmasını dilerim”

Kayseri OSB Başkanı Nursaçan, “SEVDİKLERİMİZLE BİR VE BERABER OLACAĞIZ”

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Mübarek Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak başta milletimiz olmak üzere tüm İslam aleminin bayramını kutladı. Bayramların huzur ve kardeşliği pekiştirdiğini ifade eden Başkan Nursaçan, birlik beraberlik içerisinde nice bayramlara erişilmesi temennisinde bulundu.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Türkiye Cumhuriyeti’nin çok önemli zorluklardan geçerek bugünlere geldiğini dile getirdi ve “Tıpkı devletler gibi bireylerin de hayatlarında sorunlar ve sıkıntılı dönemler oluyor. Toplum olarak bizlere düşen bu sorun ve sıkıntıları el birliği ile aşmak, milletimizin ve İslam aleminin her ferdinin çok daha iyi bir bayram geçirmesi için elimizden geleni yapmak olmalıdır” diye konuştu.

Bayramların; yardımlaşma, paylaşma, yakınlaşma gibi güzel duyguları beraberinde getirdiğini ve bayramların manevi ikliminde birlik beraberliğin güçlendiğini vurgulayan Başkan Tahir Nursaçan, Kurban Bayramı’nın getirdiği tüm güzelliklerden azami derecede faydalanmamız gerektiğini kaydetti. Pandemi nedeniyle geçen yıl ve bu yıl bayramları sevdiklerimizden ayrı geçirdiğimizi hatırlatan Başkan Tahir Nursaçan, “Covid 19’a karşı verdiğimiz mücadele ve aşılamanın yaygınlaşmasıyla pandeminin etkisi bir nebze de olsun azaldı. Umarız bu seyir önümüzdeki günlerde de devam eder ve bu musibet hayatımızdan tümüyle çıkıp gider. Bu bayramı ve her bayramı tıpkı önceki yıllarda yaptığımız gibi sevdiklerimizle birlikte doyasıya yaşamayı diliyoruz. Bu vesileyle başta Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tüm üyelerimiz, çalışanlarımız ve aileleri olmak üzere hemşehrilerimin, milletimizin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Rabbimden, bizleri sağlık ve huzur içerisinde nice bayramlarla ulaştırmasını diliyorum” diye konuştu.

BAŞKAN GÜLSOY’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımlayarak tüm islam aleminin bayramını kutladı.

Kurban Bayramı’nı bu yıl da koronavirüs salgını gölgesinde kutlayacağımızı belirten Başkan Gülsoy, “Her ne kadar aşılama hız kazansa da tam olarak istenen seviyeye ulaşmadı. Bu nedenle maske, mesafe, hijyen kuralını bu bayram da göz ardı etmeyelim.” dedi.

Bayramların birlik, beraberlik ve dostluk duygularının en üst seviyede yaşandığı müstesna günler olduğunu vurgulayan Başkan Gülsoy, mesajında şu ifadelere yer verdi

 “Bayramlara anlam katan insanın kendisidir. Bayramlar birlikteliğimizi arttıran manevi günlerdir. Bayram sevinç, mutluluk ve barış demektir. Geçmişten günümüze bayramlarımızı hep birlikte coşku içerisinde kutlayan bir millletiz. Pandemi nedeniyle gerek Ramazan gerekse de Kurban Bayramları’nda büyüklerimizi, komşularımızı, dostlarımızı ziyaret edemedik, büyüklerimizin ellerini iç rahatlığı ile öpemedik, sevdiklerimize doya doya sarılamadık. Güzel günler için pandemi önlemlerine uyalım. Bu sene Kurban Bayramı’na yoğun bir aşılama seferberliği ile giriyoruz. Umut ediyorum ki kısa zaman içerisinde pandemiyi yeneceğiz. Vatandaşlarımızdan önümüzdeki güzel günler için bu bayramda da temizlik, maske ve mesafe kurallarına azami ölçüde uymalarını rica ediyorum. Küçük ihmallerin kendimize, sevdiklerimize ve topluma zarar verdiğini unutmayalım. ” dedi.

BAYRAMDA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA KÜLTÜRÜMÜZE SARILALIM

Pandeminin olumsuz etkileri nedeniyle iş dünyası olarak buruk bir bayram sevinci yaşandığını belirten Başkan Gülsoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dini Bayramlar yardımlaşma ve dayanışma günleridir. Pandemi süreci iş dünyamıza zor bir dönem yaşattı. Kapanan işyerlerimiz, işsiz kalan vatandaşlarımız oldu. Bu bayramda yardımlaşma ve dayanışma kültürümüze çok daha sıkı sarılmamız gerekiyor. ihtiyaç sahiplerine uzatılacak bir el onları mutlu edecektir. Yardımlaşma Anadolu kültürünün mayasında var. Çevremizde bize ihtiyacı olan insanların varlığını hatırlayalım. Kurban ibadeti yerine getirirken hayvana eziyet görüntüleri vicdanlarımızı yaralıyor, dinimizin öngördüğü şekilde ibadetlerimizi yerine yetirelim. Bizim milletimiz birliktelikle her türlü zorluğu aşacak güçtedir. Pandemi tünelinin ucundaki ışık görülmüştür. Kurban Bayramı’nın bu karanlık tünelden çıkışın, ekonomide toparlanmanın, güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, barış, sevgi, sağlık ve mutluluk dolu bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum.”

YRP İL BAŞKANI ÖNDER NARİN: Üreticimiz kurban ediliyor

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin sahada faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Neredeyse hergün teşkilatları ile saha çalışması yapan Başkan Narin bu hafta sonu da Kurban satış pazarlarını ziyaret etti. Başkan Narin e ziyaretleri esnasında Teşkilatından Mehmet Akgün, Cengiz Gençtürk ve İsmail Metin Polat eşlik etti.

Ziyaretler sonrası değerlendirmelerde bulunan Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin “ Öncelikle ifade etmek isterim ki sahada yaptığımız tüm çalışmalarda görüyoruz ki önce vatandaşımız bizi Saadet Partisi ile karıştırıyor olumsuz tepki veriyor daha sonra Yeniden Refah Partisi olduğumuzu söyleyince bağrına basıyor. Bu ayrımı vatandaşımıza daha iyi anlatmamız lazım. Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın siyasi çizgisi şuan sadece Yeniden Refah Partisi dir. Bugün yapmış olduğumuz ziyaretlerde ise birçok izlenimde bulunduk. Üzülerek söylemeliyim ki daha öncede dile getirdiğimiz gibi malesef bayram etmesi gereken hayvan yetiştiricilerimiz kurban ediliyor. Kimlere kurban ediliyor derseniz yemciye , gübreciye , mezbacıya. 1 sene yada 2 sene sabah akşam emek verip , önünden yedirip altından çeken , hastalığı ile yemi ile , bakımı ile sürekli uğraşan emek veren üretici kazanmıyor. Bu hayvanı kesen , satan asıl parayı kazanıyor. Sürekli artan yem maliyetleri, ilaç ve bakım masrafları artık hayvan üreticisine kâr bırakmadığı gibi zararda ettiriyor. Zaten üretici ne zaman para kazanmaya başlasa bu seferde devlet ithalatı açıyor , et yada hayvan ithal ediyor. Hükümet yetkililerine sorsanız verdikleri destekler ile öğünürler ama üretici hiçte öyle söylemiyor. Bunları bizler anlatmaz dile getirmezsek vebal altında kalırız. Bunları anlatmamız bizim boynumuzun borcu. Kurban kesim yerleri ise ayrı bir sorun. Pazarlarda beklenen satış olmamış. Satıcılar çadırlarda ya da araçlarda yatıyor. Hijyen yok. Satış yerleri ulaşım açısından şehre uzak. Üretici hem Pazar yerine bedel ödüyor , hem taşıma için nakliye , hem de yem , su taşıması yapıyor. Bunları sattığı hayvana yansıtıyormu bilmiyorum. Satamadığı hayvanlar ise ayrı bir sorun oluşturacak. Üreticimizle olan sohbetlerimizde en dikkat çekici konulardan biri de vatandaş üreticiye ve üretime asıl destek verenin Erbakan olduğunu bundan sonra da destek verecek tek kişinin yine Erbakan olacağını biliyor olması. İnsanımız artık görüyor biliyor.  Herşeyin farkında. İnşallah yakın zamanda kopyayı bırakıp asıl olana dönecek. Kayseri de Et Balık kurumunu kapatıp üreticiyi ezdirenleri cezalandıracak ve onlara hakettiği değeri verecek olan Yeniden Refah Partisi ni seçecekler. Hiç durmadan Kayseri nin her tarafında çalışma yapan Teşkilatım başta olmak üzere tüm Kayserili hemşerilerimin ve bütün islam aleminin Kurban Bayramını kutluyor keseceğimiz ve bağışta bulunduğumuz kurbanlarımızı Allah kabul etsin diyorum. Lütfen bu bayramın bize vermek istediği mesajı doğru anlayalım ve doğru uygulayalım. Et bayramı değil paylaşma bayramıdır bu bayram. İhtiyaç sahiplerini unutmayalım. Keseceğimiz hayvanın sadece fiyatına değil kurban vasfı taşıyıp taşımadığına da bakalım. Kurban alırken pazarlık yapalım ama üreticiyi de mağdur etmeyelim. Tatile gidip gelecek olanların akraba , arkadaş ve dostlarını unutmadan kazasız belasız gidip gelmelerini ve dikkatli olmalarını temenni ediyor herkese Hayırlı Bayramlar diliyorum. Allah a emanet olunuz “ dedi

BAŞKAN PALANCIOĞLU’NUN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir açıklama yaparak tüm İslâm âleminin Kurban Bayramını tebrik etti.

Açıklamasında, “Yoğun aşılama seferberliği kapsamında kaydedilen başarı nedeniyle, kucaklaşarak ve sımsıkı sarılarak hep birlikte kutlayacağımız bayramları inşallah çok yakında yeniden yaşayacağız.” diyen Başkan Palancıoğlu şunları ifade etti:

Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle tebrik ediyorum. Uzun bir süreden sonra sokağa çıkma kısıtlamaları tamamlandı. Pandemi biraz azaldı, aşılarımızı olduk ve bayramlaşmalarımıza bu bayram itibariyle başlıyoruz. Cenabı Allah birlik, beraberlik ve huzur içerisinde nice bayramlara ulaşmayı nasip etsin. Tedbiri elden bırakmamak lazım; pandemi tamamen bitmiş değil. Dolayısıyla maske, mesafe ve temizlik kurallarına lütfen yine riayet edelim. Aşısı olmayanlara aşısını en kısa zamanda olmalarını tavsiye ediyorum. Ben kendimde aşılarımı oldum ve herhangi bir yan etkisi yok, bir sorun yaşamadım çok şükür. İnşallah sizler de aşılarınızı olduktan sonra salgından en kısa zamanda kurtulacağız. Yeniden eski günlerdeki gibi sarılarak, el ele güzel nice bayramlara ulaşmamız yakındır.  Bayram sevincini doyasıya yaşadığımız, huzurlu ve sağlıklı bir bayram diliyorum.”

“BAYRAMA HAZIRIZ!”

Talas Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilçe halkının huzurlu bir bayram geçirebilmesi için hazırlıklarını tamamladı. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da kurban satış ve kesim yerleri başta olmak üzere yapılan çalışmaları inceledi.

Talas Belediyesi tarafından Reşadiye Mahallesi Eski Stadyum alanında oluşturulan kurban satış ve kesim yerini gezen Başkan Yalçın burada yürütülen çalışmaları incelerken kurban satıcıları ve alışveriş yapmaya gelen vatandaşlarla da sohbet etti.

BAŞKAN ÖZTÜRK’TEN KURBAN PAZARI ZİYARETİ

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Kurban Bayramı Arefesinde ilçenin İsmet Mahallesi’nde bulunan kurban satış pazarını ziyaret etti.

Kurban Pazarına belediye birim müdürleri ve personelleriyle gelen Başkan Esat Öztürk, pazarda kurbanlık alım ve satımı yapan vatandaşların arefe ve bayramlarını kutladı, hayırlı alışverişler diledi ve onlara tatlı ikramında bulundu.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Esat Öztürk; “ İslam Aleminin, gönül coğrafyamızda yaşan kardeşlerimizin, Türki Cumhuriyetlerde yaşayan soydaşlarımızın ve hemşehrilerimin arefelerini ve bayramlarını kutluyorum. Bugün Kurban Pazarımızı gezdik. Yapmış olduğumuz belediye hizmetlerinden dolayı insanlarımızın mutlu olduğunu gördüm. Bizde bundan dolayı mutlu olduk. Ben Zabıta Müdürlüğümüze, Temizlik İşleri Müdürlüğümüze, Veteriner Hizmetlerimize ve personellerime yürekten teşekkür ediyorum. Buradan hemşehrilerime bir istekte bulunmak istiyorum. Pandemi henüz bitmiş değil. Lütfen bayramda maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edelim. Son günlerde ilçemizde vaka sayısı yok denecek kadar azaldı ama bunun devamını ancak kurallara uyarak sağlayabiliriz. Ayrıca hemşehrilerimiz kesilen kurbanlarımızın sakatatlarını gelişi güzel çöpe atmasınlar. Belediyemiz tarafından dağıtılan poşetlere koyarak atsınlar. Bunu yapmaları hem sağlığımız ve hem de ilçe temizliği açısından oldukça önemli. Ekiplerimiz bayram süresince çöpleri alacaklar. Turizm ilçesi Yahyalı’ya bu tür güzellikler yakışır. Bu yılda hayvan pazarımızda güzel hizmetler yaptık. Bundan sonraki yıllarda da hemşehrilerimize güzel hizmetlerimiz olacak.” diye konuştu.

DR. SEMA KARAOĞLU’NDAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kadın İş Birliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. “Bayramlar öfke, kin ve nefret duygularının bir kenara bırakıldığı ve hoşgörünün ve bağışlamanın öne çıktığı özel günlerin olduğunu hatırlatan Karaoğlu, hijyen konusunda da önemli uyarıda bulundu. Pandemi sürecinde temizliğin ne kadar önemli olduğuna bütün dünyanın şahit olduğunu vurgulayan Karaoğlu, kurban atıklarının sokaklara gelişi güzel atılmaması gerektiğini belirtti.
Kadın İş Birliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, yayınladığı mesaj ile İslam aleminin kurban bayramını kutladı.Karaoğlu, “Bayramlar yoksullara, mazlumlara ve kimsesizlere yakınlaştığımız, öfke, kin ve nefret duygularını bir kenara bıraktığımız, kardeşçe kucaklaşmanın, bağışlamanın ve bağışlanmanın öne çıktığı özel günlerdir” dedi.
Karaoğlu, “Millet olmanın en önemli özelliklerinden biri sevinçte ve hüzünde birlikte hareket edebilme, bütün bir toplumun aynı duyarlılığı hissedebilmesidir. Geçen her bayram bu birlikteliği, bütünlüğü, kardeşliği ve barışı daha da kuvvetlendirmektedir. Ülke olarak özellikle şu günlerde gereksinimimiz olan en önemli şeyde budur. Bu gün gölgesinde yaşadığımız, huzur bulduğumuz Türkiye Cumhuriyetinin bu günlere ne zorluklarla geldiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. O yüzden herkes ülkesine, vatanına ve insanına sahip çıkmak zorunda” dedi
Bayram dolayısıyla küskünlüklerin, dargınlıkların ve diğer anlaşmazlıların bir kenara bırakılması gerektiğini de belirten Karaoğlu, “Pandemi süreci bize hiç kimsenin ömrünün garanti olmadığını gösterdi. Herkes bu Dünya’nın fani olduğunu biliyordu ama canın bu kadar tatlı olduğunu fark etmiyordu. Bir virüs bize canımızın, yakınlarımızın, sevdiklerimizin ve insanların ne kadar hayatımızın bir parçası olduğunu hatırlattı. İnsanlar birbirine sarılmayı, birbirine samimi selam vermeyi özledi. Yine virüs hayatın akışı içindeki bazı şeylerin ne kadar da kıymetsiz olduğunu hatırlattı. O yüzden insanlar, birbiri ile olan küskünlüklerini bu bayramı vesile ederek bir kenara bırakmalı ve pandemi kuralları çerçevesinde kırgınlıklara son vermeli” dedi
Kurban ibadetinin de kabul olabilmesi için İslam dinine yakışır tavır içinde olmak gerektiğini belirten Karaoğlu, kurban atıklarının sokaklara gelişi güzel atılamaması gerektiğini vurguladı. Kurban atıklarının sokaklara atılması sonrası oluşacak her türlü olumsuzluğun toplum yaşantısına zarar verdiğini ifade eden Karaoğlu, vatandaşları bu konuda daha duyarlı olmaya çağırdı.
Dr. Sema Karaoğlu, “Kestiğiniz kurbanların kabul olacağı, evinizin kurban bayramının bereketi ile dolacağı daha nice bayramlar dilerken, bayramın milletimize, ülkemize, dünyaya ve tüm insanlığa barış ve kardeşlik getirmesini diliyorum. Bayram vesilesi ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanı uğruna can vermiş şehitlere rahmet diliyorum. Tekraren İslam aleminin Kurban Bayramı kutlu olsun” diyerek sözlerini tamamladı

BÜYÜKŞEHİR’DEN GÜVENLİ BAYRAM İÇİN YOLLARDA BAKIM ÇALIŞMASI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nda huzurlu ve güvenli bir ulaşım sağlaması için kırsal mahalle yollarında yürüttüğü bakım ve onarım çalışmalarına arife günü de devam etti.

İlçe yollarında konfor ve güvenliğinin artırılması için aralıksız çalışmalarını sürdüren Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kurban Bayramı öncesi bu çalışmalarına devam etti. Büyükşehir ekipleri kırsal mahalle yollarının daha konforlu ve uzun ömürlü olabilmesi için çalışmalarını fedakârca sürdürüyor.

Ekipler, bayram öncesi Arife günü Tomarza ilçesine bağlı Tatarköy, Avşarsöğütlü ve Melikviran yollarında çalışma yaparken, araç sürücülerinin de uzun yola çıkarken yaz aylarında ısınan zemin ve trafikte bayram yoğunluğunu da dikkate almaları tavsiyesinde bulundular.

“BAYRAM İÇİN İDDALI BİR HAZIRLIK YAPTIK”

İncelemelerin ardından değerlendirmede bulunan Başkan Yalçın, Kurban Bayramının önemine dikkat çekti. “Kurban bir ibadettir, ibadetlerin ise şölene dönüşmesi gerekir” diyen Başkan Yalçın, böyle önemli bir ibadetin karşılıklı anlayış, paylaşma ile şölene dönüşeceğini söyledi. Bu ibadetin en temiz ve hijyenik şekilde gerçekleşmesi gerektiğini ifade eden Başkan Yalçın, bu noktada da belediyenin devreye girerek temiz bir ortam için gerekli hazırlıkların yapıldığını kaydetti. Yapılan çalışmalardan dolayı vatandaşların çok fazla teşekkürünü aldıklarını belirten Başkan Yalçın, şunları söyledi: “Biz, Pazar yeri olarak yalnızca Reşadiye’deki kurban yerini hazırladık. Ama çok iddialı hazırladık, tertemiz bir şekilde. Burada kurban satıcılarımızı da dolaştık, hepsi bize bu hizmetten dolayı teşekkürlerini ilettiler. Allah, hayırlı Kurban Bayramı geçirmemizi nasip etsin, Kurban Bayramımız mübarek olsun diyorum.”

Kurban Bayramı öncesi yapılan diğer hazırlıkları değerlendiren Başkan Yalçın, Kurban satış ve kesim yerlerinden, ibadet hanelere, mezarlıklardan park ve bahçelere kadar tüm alanlarda gerekli çalışmaların tamamlandığı söyledi. Bayram denince akla ilk gelen yerlerin camiler ve mezarlıklar olduğunu ifade eden Başkan Yalçın, “Bizim kutsal mekanlarımızın da hazırlanması gerekiyordu, öncelikle camilerimizin tamamında yaptığımız çalışmayla hepsini temizledik, yıkadık ve dezenfekte edildi. Mezarlıklarımız da geçmişlerimizin ziyaret edildiği yer olarak tertip ve temizlik işleri devam etti. Biz bayrama hazırız! Nice bayramlarda buluşmak dileğiyle diyorum.”

“BELEDİYEMİZ HER İMKANI SAĞLIYOR”

Talas Belediyesi tarafından sunulan hizmetlerden dolayı memnuniyetlerini ifade eden kurban satıcıları Başkan Yalçın’a teşekkür etti.

“Hizmette sınır yok!” sözleriyle memnuniyetini dile getiren bir besici, “Belediye Allah için her şeyi yapıyor! Ara bölmelerden tutun banyomuza lavabomuza kadar her imkan sağlanıyor.” sözleriyle pazarda sunulan imkanları ifade ederken bir başka hayvan sahibi de yine pazardaki imkanlara dikkat çekerek “Pazarımız çok güzel, suyumuz, elektriğimiz var tüm imkanlar sağlanmış durumda. Herkesi buraya bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

İlçe dışından geldiğini belirten bir diğer hayvan satıcısı da Kurban Pazarını çok beğendini söyleyerek “Kesim yerlerimiz olsun, diğer imkanlarımız olsun her şey çok güzel. Pazarı çok beğendik. Yer olarak da çok güzel. İlaçlamalarımız da yapılıyor, gece gündüz hizmet devam ediyor.” ifadelerini sözlerine ekledi.

Toz ve toprakla uğraşmadan pazarda hijyenik bir ortamda bulunduklarına dikkat çeken bir diğer vatandaş da “Pazarımız diğer yerlere göre güzel. Hizmet olarak çok iyi, temizlikleri mükemmel sürekli olarak personeller yanımızda yardımcı oluyor.” dedi.

Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Ali Çelik

Cenab-ı Allah’a yaklaşmanın ve rahmetinden nasiplenmenin fırsatlarından birisi de hiç şüphesiz Kurban Bayramıdır.
Kurban Bayramı, aynı zamanda Müslümanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışmayı, kardeşlik ve dostluğu, birlik ve beraberliği artıran en önemli günlerden biridir.
Allahu Teala’nın “Onların ne etleri ne kanları asla Allah’a ulaşmaz. Ona ulaşacak olan sizin takvanızdır. Sizi doğru yola ilettiğinden dolayı Allah’ı yüceltmeniz için onları sizin yararınıza sundu. İyi olan kimseleri müjdele.” Emri gereği bu bayramda aslolan paylaşmak ihtiyaç sahiplerine yardım etmektir.
İdrak edeceğimiz bayramın Rabbimize yakınlaşmaya, birlik ve beraberliğimizin artmasına mazlum Türk yurtlarının hürriyetine vesile olmasını Cenabı haktan niyaz ediyorum.
Aziz şehitlerimizin aileleri başta olmak üzere, Türk Milletinin ve  İslam âleminin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum.

Bayramların yeni çikolata trendi: Meyveli Drajeler

Pandemi sebebiyle uzun zamandır kutlayamadığımız bayramlara nihayet bu Kurban Bayramı ile kavuşuyoruz. Online olarak kutlamaya alıştığımız bayramlarla birlikte misafirlerimize ikram ettiğimiz çikolatalarda da yeni trendler oluşuyor. Son zamanların en yeni çikolata trendi ise Freeze Drying teknolojisiyle içerisinde gerçek meyvelerin gizlendiği meyveli drajeler!

Pandemi sebebiyle kutlanamayan son üç bayramın ardından aşılama çalışmalarının hızlandırılması ile eski bayram özlemlerini bu Kurban Bayramı sona erdiriyor. Bayram kutlamalarının en lezzetli detayını ise hiç şüphesiz bayram çikolataları oluşturuyor. Şekerliklerin yeni çikolata trendinde ise dondurulmuş gerçek meyvelerle kaplanan meyveli drajeler yer alıyor.

Yurt dışındaki örneklerinin ardından Türkiye’de de üretilmeye başlanan bu lezzetli ürün bayram şekerliklerinde yerini almaya hazırlanıyor. Freeze Drying yöntemiyle kurutulan meyveler doğallığını koruyor, besin değerleri ve formunu kaybetmiyor.

Günlük antioksidan miktarını karşılıyor

Dondurulan böğürtlen, çilek, frambuaz, portakal, muz ve birçok farklı meyve çikolata ile bir araya getirilerek sağlıklı atıştırmalıklara dönüşürken bir drajedeki 12 kalorilik besin değeriyle çikolata ve meyveden alınabilecek günlük antioksidan ihtiyacını karşılıyor.

Bayram misafirliklerinde hem ikram hem de hediye olarak yer alan meyveli drajeler günlük tüketimde de farklı lezzet deneyimleri yaşatıyor.

İyi çikolatayı el yapımı üretimle sunuyoruz

Meyveli drajelerin üretim süreçleriyle ilgili olarak Patiswiss Handmade Chocolates CEO’su Elif Aslı Yıldız, “Freeze Drying tekniği oldukça önemli ve meyvelere farklı bir lezzet tonu sunan bir teknik. Bir besini dondurarak değerini minimum %94 oranında korumak bu teknolojiyi uzay teknolojisi sınıfına taşıyor. Patiswiss olarak meyveleri bu besin değerlerinde tutarak en iyi çikolataları el yapımı bir üretimle hazırlıyoruz. Türkiye’de bu teknolojiyi kullanarak draje üreten ilk çikolata üreticisi olarak böğürtlen, çilek, frambuaz, portakal, muz gibi meyveleri bu teknik ile dondurup gerçek çikolata ile birleştiriyoruz. Ülkemizdeki çikolata tüketicileri meyvenin çikolata ile olan uyumunu çok seviyor. Biz Patiswiss olarak taze meyveleri doğallığını koruyarak donduruyor ve bu uyumu tüketmekten keyif alan çikolataseverlerle buluşturuyoruz. Meyveli drajelerin Kurban Bayramı’nda şekerliklerde yerini almaya başlaması bizim de bu alandaki teknolojiyi daha fazla kullanmamıza ve her geçen gün yeni dondurulmuş gerçek meyveleri çikolatayla bir araya getirmemize imkan tanıyor. Bayram şekerliklerinde misafirlerine farklı bir çikolata deneyimi yaşatmak isteyen herkese meyveli drajeleri öneriyoruz.” dedi.

MELİKGAZİ’DE HER KURBAN KESİM YERİNDE VETERİNER HEKİM GÖREVLENDİRİLDİ

“Kaçan Kurbanlara Özel Ekip Kuruldu”

Melikgazi Belediyesi, vatandaşların kurban ibadetlerini sağlıklı bir ortamda yerine getirebilmesi için kurban satış ve kesim yerlerinde tüm hazırlıkları tamamladı. Ayrıca Kurban Bayramında kaçan kurbanlıklar için özel ekip kuruldu.

Vatandaşlar kurban ibadetlerini yerine getirmek için gönül rahatlığı ile kurbanlıklarını alıp belirtilen noktalarda veteriner hekimler denetiminde kesimini yapabilecek.

Vatandaşların kurban ibadetlerini rahat ve konforlu bir şekilde yerine getirmelerini sağlamak için yoğun bir şekilde çalışmaların devam ettiğini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu,  “Melikgazi Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi vatandaşlar ile besicilerin sağlıklı bir ortamda alışveriş yapabilmesi için 100 bin metrekare alan üzerine kurulan kurban pazarı yerinde özel önlemler alınarak kuruldu ve içerisinde kesimhane de bulunuyor. Vatandaşlarımızın ibadetlerini daha güvenilir ve hijyenik bir ortamda yapabilmeleri için kurbanlık satış ve kesim yerlerini belirledik. İlçedeki 22 ayrı kapalı pazarı kurban kesimi için hazırlanıyor. Vatandaşlar gönül rahatlığı ile kurban pazarından kurbanlıklarını alıp belirtilen yerlerde kesimini yapabilecek. Tek isteğimiz vatandaşlarımızın Kurban ibadetini yerine getirirken rahat bir biçimde, sıhhi ortamda bu işi yapabilmeleri. Kesim yerlerinde görevli olacak 27 veteriner hekim belirlendi. Her kesim yerinde bir veteriner hekim, Mimarsinan kurban satış yerindeki kurban kesim yerinde ise 4 veteriner hekim görev yapacak. Vatandaşımızın huzuru için elimizden gelen tüm imkanları seferber ediyoruz. Mübarek Kurban Bayramını şimdiden kutluyoruz. Nice sağlıklı, mutlu bayramlarımız olsun.” dedi.

Kurban Bayramı Kaçan Kurbanlıklar İçin Özel Ekip Kuruldu

Melikgazi Belediyesi, Kurban Bayramı boyunca, ilaçlama, dezenfeksiyon, kaçan kurbanlık, hastalıklı kurban etlerinin imha ve veteriner işleriyle ilgili hizmet verecek.  Kaçak hayvan ihbarı ve diğer istekler  için 252 1300 nolu telefon aranabilir.

MELİKGAZİ’DE MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIR

Melikgazi Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi ilçe genelindeki mezarlıkların bakım ve onarımını yaparak bayrama hazır hale getirdi.

Melikgazi Belediyesi ekiplerince temizlenerek, daha güzel bir görünüme kavuşturulan mezarlıkları Kurban Bayramı’na hazırlayan belediye ekipleri, mezarlıklarda kuruyan otlar, dikenler, atılan çöp ve katı atıkları temizlendi.

Mezarlıkların bakım çalışmasını her bayram öncesi gerçekleştirdiklerini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Vatandaşların bayram öncesi ve bayram süresince en yoğun olarak ziyaret ettiği mekânlar arasında mezarlıklar yer alıyor. Kurban Bayramı’nın yaklaşması ile halkımızın mezarlık ziyaretlerini daha temiz ve daha ferah bir ortamda gerçekleştirmeleri için temizlik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Arife günü ve bayram süresince vatandaşlarımızın, vefat eden yakınlarının mezarlarını ziyaretlerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tüm tedbirleri alıyoruz. Ekiplerimiz mezarlıklarda çevre düzenlemelerinin yanı sıra kırılan ve deforme olan alanlarda gerekli çalışmaları da yaptılar, ziyarete hazır hale getirdiler. Emeği geçen mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim. Lütfen tedbirlere uyarak mezarlık ziyaretleri yapalım. Tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramlarını şimdiden tebrik ediyorum” diye konuştu.

MELİKGAZİ’DE HER KURBAN KESİM YERİNDE VETERİNER HEKİM GÖREVLENDİRİLDİ
“Kaçan Kurbanlara Özel Ekip Kuruldu”
Melikgazi Belediyesi, vatandaşların kurban ibadetlerini sağlıklı bir ortamda yerine getirebilmesi için kurban satış ve kesim yerlerinde tüm hazırlıkları tamamladı. Ayrıca Kurban Bayramında kaçan kurbanlıklar için özel ekip kuruldu.
Vatandaşlar kurban ibadetlerini yerine getirmek için gönül rahatlığı ile kurbanlıklarını alıp belirtilen noktalarda veteriner hekimler denetiminde kesimini yapabilecek.
Vatandaşların kurban ibadetlerini rahat ve konforlu bir şekilde yerine getirmelerini sağlamak için yoğun bir şekilde çalışmaların devam ettiğini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazi Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi vatandaşlar ile besicilerin sağlıklı bir ortamda alışveriş yapabilmesi için 100 bin metrekare alan üzerine kurulan kurban pazarı yerinde özel önlemler alınarak kuruldu ve içerisinde kesimhane de bulunuyor. Vatandaşlarımızın ibadetlerini daha güvenilir ve hijyenik bir ortamda yapabilmeleri için kurbanlık satış ve kesim yerlerini belirledik. İlçedeki 22 ayrı kapalı pazarı kurban kesimi için hazırlanıyor. Vatandaşlar gönül rahatlığı ile kurban pazarından kurbanlıklarını alıp belirtilen yerlerde kesimini yapabilecek. Tek isteğimiz vatandaşlarımızın Kurban ibadetini yerine getirirken rahat bir biçimde, sıhhi ortamda bu işi yapabilmeleri. Kesim yerlerinde görevli olacak 27 veteriner hekim belirlendi. Her kesim yerinde bir veteriner hekim, Mimarsinan kurban satış yerindeki kurban kesim yerinde ise 4 veteriner hekim görev yapacak. Vatandaşımızın huzuru için elimizden gelen tüm imkanları seferber ediyoruz. Mübarek Kurban Bayramını şimdiden kutluyoruz. Nice sağlıklı, mutlu bayramlarımız olsun.” dedi.
Kurban Bayramı Kaçan Kurbanlıklar İçin Özel Ekip Kuruldu
Melikgazi Belediyesi, Kurban Bayramı boyunca, ilaçlama, dezenfeksiyon, kaçan kurbanlık, hastalıklı kurban etlerinin imha ve veteriner işleriyle ilgili hizmet verecek. Kaçak hayvan ihbarı ve diğer istekler için 252 1300 nolu telefon aranabilir.

BAŞKAN PALANCIOĞLU, KURBAN PAZARINI GEZDİ, PAZARLIK YAPTI

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Mimarsinan Mahallesinde kurulan yeni kurban satış yerini gezerek, esnaf ile sohbet etti, vatandaşların alışverişine ortak olarak pazarlık yaptı.

Pazar yerinde bulunan esnaf ve vatandaşa hayırlı alışverişler temennisinde bulunan Başkan Dr. Palancıoğlu şunları söyledi:

“Melikgazi’mizde yeni kurduğumuz Mimarsinan hayvan pazarındayız. Herkesi buraya bekliyoruz. Bugün Arefe. İnşallah yarın kurbanlarımızı keseceğiz nasip olursa. Sizler için güzel bir pazar yeri yaptık. Güzel bir satış ve kesim yeri oldu. Kurbanlıkların fiyatları da çok. Burada hem küçükbaş hem büyükbaş var. Hepsi burada mevcut. Tam 100 bin metrekare alanda her türlü imkânımız var. Burada kesimde yapacaksınız. Dolayısıyla vatandaşlarımızı bu fırsatı kaçırmasınlar, kurban alacak vatandaşlarımızı buraya davet ediyoruz. Mimarsinan Organize Sanayi’nin hemen arkasında pazarımız. Dolayısıyla ulaşımı çok kolay. İnşallah bundan sonra önümüzdeki 30-40 yıl burada kurban pazarı kurulacak. Şimdiden Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum.”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Bakanlık’tan ‘elektrik kesintisi’ açıklaması

Enerji ve Tabi Kaynaklar bakanlığı, Kayseri’nin yanı sıra Türkiye’nin büyük bölümünü etkileyen elektrik kesintisi ile …