Mikrobölgeleme Çalışmaları, DSİ Katlı Kavşak Projesi, Kültepe’de 76. yıl kazıları, Sanat Akademisi Yaz Kursları, Öğrencilerin Sergisi, “Kentsel Dönüşüm” Zirvesi, Güneşli’de inceleme, Melikgazi’de Yatırım Değerlendirmesi,

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN MİKROBÖLGELEME ÇALIŞMALARINA YAKIN TAKİP

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı iş birliğinde yürütülen deprem afetine yönelik faaliyetler kapsamında mikrobölgeleme çalışmalarına katıldı.

Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri Daire Başkanlığı koordinasyonunda, Melikgazi ilçesi Anbar Mahallesi’nde çalışma yapan Deprem Araştırma Sondaj Ekibi’ni ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi, araştırmacılardan bilgiler aldı.

Kahramanmaraş depremleri sonrasında Kayseri’deki deprem ve afet çalışmalarına önem veren ve bu doğrultuda Afet İşleri Daire Başkanlığı’nı Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, dirençli kent vizyonu doğrultusunda büyük önem arz eden ve yeni dönemde vadettiği mikro bölgeleme çalışmalarına start verirken, çalışmaları da yerinde inceledi.

“Büyükşehir Belediyemizin Yapmış Olduğu Önemli Bir Çalışmaya Tanıklık Ediyoruz”

İnceleme esnasında açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç, Kayseri için önemli bir çalışmaya tanıklık ettiklerini ifade ederek, şunları aktardı:

“Çevre Şehircilik Bakanlığımızla iş birliği halinde Kayseri Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu önemli bir çalışmaya tanıklık ediyoruz. Hep söylediğimiz deprem sonrası daha bir duyarlılık oluşturarak mikrobölgeleme yöntemi ile zemin çalışmaları ile ilgili ağırlıklı şekliyle Melikgazi, Kocasinan, Talas, Hacılar’ımız olmak üzere şehir merkezinde bu çalışmaları yapmak suretiyle şehrimizle ilgili hazırlıklarımızı yapacağız. Bu konuda zeminle ilgili bilgilendirme böylece sağlanmış olacak.”

“Şehrimizin Bizi Seven, Güvenen İnsanlarına Layık Olmaya Çalışıyoruz”

Konuşmasında yüklenici firmaya teşekkür eden Büyükkılıç, çalışmalar ile kendilerini seçen ve kendilerine güvenen Kayserili hemşehrilerine layık olmaya çalıştıklarına vurgu yaparak, “Gerçekten bu işte uzmanlaşmış bir ekip. Tam nokta atışı. Tabi Afet İşleri Daire Başkanlığımız, şehrimizdeki dirençli şehirler mantığı içerisindeki yaklaşımı ile afet dönemlerine yönelik hazırlıklarını sürdürüyor. İlla bir afetin olması, felaketin olması beklenemez. Kul bazında önlem alma, gerekli çalışmaları yapma amacıyla şehrimizin bizi seven, güvenen insanlarına layık olmaya çalışıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diliyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Büyükkılıç Numuneleri Tek Tek İnceleyerek Bilgi Aldı

Mikrobölgeleme çalışmalarını inceleyen Büyükkılıç, elde edilen örnekleri tek tek inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Çalışmanın son derece önemli olduğuna işaret eden Başkan Büyükkılıç, çalışmaların hassasiyetle yürütüldüğünü de ifade etti.

Büyükkılıç Çalışmayı ‘Önemli, Anlamlı’ Olarak Niteleyerek Raporun Kamuoyuyla Paylaşılacağını Bildirdi

Büyükkılıç, mikrobölgeleme verilerin anlamlı ve önemli olduğuna işaret ederek, “Daha sonra tabi bunun raporlaması ile birlikte de kamuoyunun bilgilendirilmesi sağlanacak” ifadelerinde bulundu ve özellikle Çevre, Şehircilik ve İlkim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye de ekibiyle birlikte teşekkürlerini iletti.

Büyükkılıç’a, inceleme esnasında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman, daire başkanları ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

Yaklaşık 200 Noktada Çalışmalar Tamamlandı. Çalışmalar 5 Etap Şeklinde Tamamlanacak

20000 hektar yani 2 milyon metrekare alan, 375m×375m’lik karelajlar ile karelere bölündü. Melikgazi ve Kocasinan’da toplam 1590 nokta tespit edildi. Bu 1590 noktanın yaklaşık 200’ünde çalışma tamamlandı. Zemin cinsine göre 10m/20m ve 30 metrelik derinlikte sondajlar yapılıyor. Eş zamanlı olarak jeofizik yapılırken, çalışmanın 3 ayda tamamlanması bekleniyor. 1’inci etap ve 2’nci etap çalışmalar Melikgazi ve Kocasinan bölgesinde başlayan çalışmalar, 3’üncü etap Talas, 4’üncü etap Hacılar ve 5’inci etap Ağırnas-Gesi bölgesinde olmak üzere toplam 5 etapta tamamlanacak.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından Kayseri’nin zemininin röntgeni çekilmiş ve Kayseri’nin depremselliği, olası depremin büyüklüğü hakkında daha detaylı ve kapsamlı bir çalışmaya imza atılmış olacak.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN “DSİ KATLI KAVŞAK PROJESİ” İÇİN İLK ADIM ATILDI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Haziran Ayı toplantısında, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yeni dönem projelerinden Osman Kavuncu Bulvarı DSİ Katlı Kavşak yapım işi için İller Bankası ile iş birliği talebi meclis üyelerince görüşülerek karara bağlandı.

Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı Haziran Ayı Meclis Toplantısı Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda 87 gündem maddesi görüşülürken gündem maddeleri arasında yer alan, Osman Kavuncu Bulvarı üzerinde bulunan ve trafik yoğunluğu yaşanan DSİ-Yeni Sanayi kavşağında yapılması planlanan katlı kavşak projesi ile ilgili madde de meclis üyelerince görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Kentin muhtelif bölgelerinde yeni ana arterler açarak vatandaşların ulaşım konforunu sürekli arttıran Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan da mevcut ana yolların trafik yoğunluğu yaşanan önemli kavşak noktalarında katlı kavşak projelerine imza atıyor.

Yeni 5 Yıl Projeleri Arasında

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, Başkan Büyükkılıç’ın yeni 5 yıl projeleri arasında yer alan, Osman Kavuncu Bulvarı üzerinde bulunan ve trafik yoğunluğu yaşanan DSİ-Yeni Sanayi kavşağında trafik sorununu ortadan kaldıracak katlı kavşak projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Planlanan katlı kavşak projesi çerçevesinde İller Bankası ile gerekli işlemleri yürütmeye yetki verilmesi talebi ile ilgili madde Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı Haziran Ayı Meclis Toplantısı’nda meclis üyelerince görüşüldü.

DSİ Katlı Kavşağı projesinin de trafik yoğunluğunu azaltacak önemli bir proje olacağını ifade eden Başkan Büyükkılıç, ilgili gündem maddesini oylamaya sunmadan önce yaptığı açıklamada, “Malumunuz DSİ katlı kavşağıyla ilgili bir çalışma yapacağız. Onunla ilgili iller bankasından bir talebimiz söz konusu” dedi.

Proje ile ilgili meclisi bilgilendiren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcı Hamdi Elcuman ise “Klasik battı çıktı olacak. Onun öncesinde bir kavşağımız var otogarın önünde, aynı o model. Böylece Anbar tarafından gelen birisi kesintisiz olarak Kartal Kavşağı’na kadar gelmiş olacak” diye konuştu.

Büyükkılıç, projenin dikkat gerektiren, zahmetli bir yatırım olacağına dikkat çekerek, “Orada tramvayımız da var biliyorsunuz. Biraz dikkatli ve zahmetli bir yatırım ama orada bir trafik yoğunluğu oluşuyor” ifadelerini kullandı.

DSİ-Yeni Sanayi kavşağında yapılması planlanan katlı kavşak projesi için İller Bankası ile gerekli işlemleri yürütme bağlamında yetki verilmesi talebi, meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SANAT AKADEMİSİ YAZ KURSLARI KAYITLARI SÜRÜYOR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat Akademisi Yaz Kursları kayıtları sürüyor. 3 Haziran Pazartesi günü başlayan ve vatandaşlardan yoğun ilgi gören Büyükşehir Belediyesi Sanat Akademisi Yaz Kursları kayıtları 14 Haziran Cuma günü sona eriyor.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın sanata ve sanatçıya değer vererek kente değer katma vizyonu doğrultusunda çeşitli kültür sanat etkinlikleri ve zengin içerikli kurslar düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde vatandaşlara kurs hizmeti sunan Sanat Akademisi ile çocuklar ve yetişkinler olmak üzere her kesimden vatandaşın yeteneklerini keşfetmesine imkân tanımaya devam ediyor.

Bu kapsamda, Sanat Akademisi Yaz Kursları için kayıtları 3 Haziran Pazartesi günü başlatan Büyükşehir Belediyesi, çeşitli enstrüman, resim ve tiyatro kursları ile sanatseverlere zengin içerikli kurslar vermeye hazırlanıyor.

Kayıtlar İçin Son Tarih 14 Haziran Cuma

Kayserililerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Büyükşehir Belediyesi Sanat Akademisi Yaz Kursları kayıtları için son tarih 14 Haziran Cuma günü olarak belirlenirken, kurslar kapsamında çocuklar 9-15 yaş ve yetişkinler 16 yaş üzeri olmak üzere iki kategoride eğitimler planlandı.

Sanat Akademisi Yaz Kursları’nda çocuklar 9-15 yaş kategorisinde bağlama, gitar, keman, ney, piyano, resim, tiyatro, yan flüt; yetişkinler 16 yaş ver üzeri kategorisinde bağlama, bateri, gitar, halk oyunları, keman, ney, piyano, resim, tiyatro, ud ve yan flüt braşlarında eğitimlerle kültür sanat hizmeti sunuluyor.

Kursa kayıtlar, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Merkez Konservatuarı Erenköy Mahallesi Talas Bulvarı NO: 48 adresinden, 1 fotoğraf, 1 kimlik fotokopisi teslim edilerek ve 300 TL kayıt ücreti ödenerek yapılabilecek.

Ayrıca sanatseverler Sanat Akademisi Yaz Kursları hakkında detaylı bilgiye 0 352 232 20 40 ve 0 352 666 38 01 numaralı telefonlar üzerinden ulaşabilecek.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, KÜLTEPE’DE 76’NCI YIL KAZI ÇALIŞMA SEZONUNU BAŞLATTI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 7 bin yıla yaklaşan tarihi ile 75 yılı aşkın zamandır süren Kültepe kazılarında yeni kazı çalışması sezonunun başlangıcında ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Büyükkılıç, ziyarette kazı çalışmalarının 76’ncı yılında eline kazma ve fırçayı alıp, kazı çalışması da yaparak, yeni kazı sezonunu başlattı.

Kayseri’de belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra tarihe ışık tutan arkeolojik kazılara da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte desteklerini sürdüren Başkan Büyükkılıç yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, Kültepe Kaniş-Karum Höyüğü’ndeki çalışmaların gerçekleştirilmesine imkân tanıyor. Bu kapsamda Kültepe Kaniş-Karum’da yeni kazı çalışması sezonunda Kazı Başkanı Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu ile buluşan ve çalışmalar hakkında bilgiler alan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kazılarda iş birliklerinin devam ettiğini dile getirdi.

“Bu Mirasımıza da Sahip Çıkma Yönünde İrade Göstereceğiz”

Kültepe kazı çalışmaları sezonu başlangıcında konuşan Büyükkılıç, söz konusu bu mirasa sahip çıkma yönünde irade göstereceklerine işaret ederek, şunları aktardı:

“Kültür Bakanlığımızla değişik kazılarla ilgili iş birliğimiz devam ediyor. Bunlardan yine en önemlilerinden birisi UNESCO’nun burada tabi ki listesine girmiş olan Kültepe kazıları. Bu bölgedeki hocamızın da vurguladığı gibi 75 yıldır yapılan çalışmalar, yine dönem itibariyle, sezon itibariyle devam ediyor. İnşallah buradan çıkan ürünleri de hem ülkemizden hem yurt dışından olanları da temin etmek suretiyle müzemizde sergilenmesini sağlayacağız. Ticaretin, ekonominin, sosyal içerikli çalışmaların, yasalarının yazıldığı dönemleri, insanlık tarihine kazandıracağız. Bu mirasımıza da sahip çıkma yönünde irade göstereceğiz. Emeği geçenlere, başta Fikri hocam olmak üzere teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Kültür Bakanlığımızın burada vermiş olduğu fırsata ve tabi ki desteğe de ayrıca teşekkür ediyoruz.”

“Başkan Beyin Sayesinde Bu Sene Kazılara Başlamış Durumdayız”

75 yıldır devam eden Kültepe kazılarının 76’ncı yılına başladıklarını ifade eden Kültepe Kaniş-Karum Höyüğü Kazı Başkanı Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu ise Başkan Büyükkılıç sayesinde bu sene kazı çalışmalarına başlamış olduklarını kaydederek, “Kültepe kazılarının 76’ncı sezonuna geldik. Bu sene kazılara henüz başlamış durumdayız ve başkan beyin sayesinde, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin sayesinde ilk çalışmalarımızı yapıyoruz. Sanıyorum yine yılsonuna kadar buradayız” dedi.

“Çalışmalar, Kayseri’nin Değil, Tüm Anadolu’nun Değil, Tüm Ortadoğu’nun Tarihine Işık Tutan Kazılar”

Gerçekleştirdikleri çalışmaların tüm Yakın Doğu’nun, Ortadoğu’nun tarihine ışık tutan nitelikte olduğuna değinen Kulakoğlu, şunları söyledi:

“Yaptığımız çalışmalar aslında gerçekten Kayseri’nin değil, tüm Anadolu’nun değil, tüm Yakın Doğu’nun, Ortadoğu’nun tarihine ışık tutan kazılar, çalışmalar bunlar ve bizim bu yıl ki hedefimiz de yine, bizim arkamızda gördüğümüz büyük anıtsal saray yapıları var. Yani günümüzden 5 bin yıl öncesine tarihlenen saray yapıları var. Onları araştırmak ve bu araştırma sırasında tabi ki daha erken tabakalara da gitmeyi planlıyoruz. Yani Kültepe’nin ve Kayseri’nin tarihini daha erkene çekmeye çalışıyoruz. Ve tabi ki bu konuda bize destek veren başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere Büyükşehir Belediyesi’ne, sayın başkanın şahsında çok teşekkürlerimi sunuyorum.”

Başkan Büyükkılıç, Kazı Çalışması Yaptı

Kültepe Kaniş-Karum Höyüğü Kazı Çalışmaları Sezonu başlangıcında Başkan Büyükkılıç, eline kazma ve fırçayı alarak kazı çalışması gerçekleştirdi. Toprak altında kalmış tarih hazinesi bir kalıntıyı ortaya çıkaran Büyükkılıç, çalışmalarda ekip üyeleri ile sohbet ederek, onlara başarılar ve kolaylıklar diledi.

Başkan Büyükkılıç’a ziyaretinde, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman ve Ali Hasdal ile daire başkanları da eşlik etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ÖĞRENCİLERİN SERGİSİNİ AÇTI, ESNAF VE VATANDAŞLARLA SAMİMİ SOHBET ETTİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Tomarza Şehit Jandarma Üsteğmen Efkan Cengiz Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı Yıl Sonu Sergisi’nin açılışına katıldı. Başkan Büyükkılıç, sergi açılışının ardından esnaf ve vatandaşlarla da bir araya geldi.

Kent merkezi ve kırsal ilçelerde sık sık esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek onların talep ve önerilerini de dinlemeye özen gösteren Başkan Büyükkılıç, ziyaretlerini sürdürüyor.

Bu kapsamda, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Park Alışveriş Merkezi’ni ziyaret etti.

Tomarza Şehit Jandarma Üsteğmen Efkan Cengiz Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı Yıl Sonu Sergisi açılışına katılan Başkan Büyükkılıç, “Tomarza Belediye Başkanımız Osman Koç ile birlikte Tomarza Şehit Jandarma Üsteğmen Efkan Cengiz Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu 2023-2024 Yıl Sonu Sergisi açılışına katılarak, öğrencilerimizin yetenek ve emekleriyle hazırladıkları birbirinden güzel eserleri Kayseripark AVM’de sanatseverlerimizle buluşturmanın mutluluğunu yaşadık. Bu anlamlı sergide emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyor, onların başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Öte yandan esnafla sıcak ve samimi sohbet eden Başkan Büyükkılıç, AVM esnafına hayırlı ve bereketli işler temennisinde bulundu.

Kayseri Park Alışveriş Merkezi’nde alışveriş yapan vatandaşların ilgi ve sevgisiyle karşılaşan Büyükkılıç, onlarla da sohbet ederek, hatıra fotoğrafları çektirmeyi ihmal etmedi.

Esnaf ve vatandaşlar da Başkan Büyükkılıç’a ilgi, alakası ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.

BAKAN ÖZHASEKİ VE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN BÜYÜKŞEHİR’DE “KENTSEL DÖNÜŞÜM” ZİRVESİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret ederek, kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Girişi önünde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’yi çiçeklerle karşıladı.

Bakan Özhaseki ile belediye girişinde bir süre sohbet eden ve hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Büyükkılıç, Özhaseki’yi Büyükşehir Belediyesi başkanlık makamında ağırladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Başkan Büyükkılıç’a ziyaretinde Emlak Konut Genel Müdürü Cengiz Erdem, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanı Hakkı Alp, ilgili bürokratlar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman, KASKİ Genel Müdürü Yavuz Çağan ve daire başkanları da hazır bulundu.

Ziyarette, kentte yapılan, yapımı devam eden ve yapılacak kentsel dönüşüm projeleri ilgili değerlendirme ve istişareler yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ankara’da Kayseri’nin âdeta sesi olan Bakan Özhaseki’ye desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Başkan Büyükkılıç, “Şehrimizin geleceği için önemli adımlar atmaya devam ediyoruz. Kayseri’mizde hayata geçireceğimiz kentsel dönüşüm projelerini değerlendirdik. Şehrimize yapılan ve yapılacak olan projelerimiz şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, ev sahipliğinden dolayı Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ederek, tüm Kayserililere de selam ve sevgilerini iletti.

Bakan Özhaseki de hafta sonu mesaisinde Kayseri’de olduklarını belirterek, kentte hayata geçirecekleri kentsel dönüşüm projelerini değerlendirdiklerini ifade etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “DÜZENLİ, PLANLI, DOĞAYLA İÇ İÇE OLAN BİR SEMT ORTAYA ÇIKACAK”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kocasinan İlçesi Güneşli Mahallesi’nde bulunan 750 parselin yer aldığı yerleşim alanına açılan bölgede altyapı ve yol yapım çalışmalarını inceledi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ihalelerle satışa sunulan ve vatandaşların doğayla iç içe bir yaşama kavuşmasına imkân sunan Güneşli Mahallesi’ndeki yeni yerleşim alanında altyapı çalışmaları ve yol yapım çalışmaları sürüyor.

Bu kapsamda, Başkan Büyükkılıç, çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Büyükkılıç’a incelemelerinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman ve Ali Hasdal, daire başkanları ile yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

Güneşli Mahallesi’nde yerleşime açılan 750 parselin bulunduğu bölgedeki çalışmaları incelemesi esnasında açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç, “Hatırlanacağı üzere Güneşli bölgesinde bağ ve sayfiye alanlarıyla ilgili yapmış olduğumuz planlama ve sonrasında da bu bölgedeki vatandaşlarımızın hizmetine sunma amacıyla yasal çerçevede satışlar yapılmıştı. Burasıyla ilgili olarak vatandaşlarımızın yapılaşmaya başladığını görmekten keyif alıyoruz. Ayrıca burasının altyapı çalışmalarını, kanal, su çalışmalarını tamamlamış durumdayız. Yollarla ilgili çalışmaların yarısı tamamlandı, diğer kalan kısmı da tamamlandıktan sonra asfalt çalışması da hayata geçirilecek” şeklinde konuştu.

“Çalışmalarımız Hızla Devam Ediyor”

Büyükkılıç, çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederek, “Amacımız insanların, gerek pandemi sonrası gerekse deprem sonrası daha ekonomik daha sağlıklı hem de güven içerisinde yaşayacağı bir ortam sağlamak, altyapısıyla düzenli, planlı bir ortamda doğayla iç içe olmasını sağlamak. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Temmuz Ayında İhaleye Çıkarılacak Olan Parsellerle İlgili Davet

Güneşli Mahallesi’ndeki yeni yerleşim alanına ilginin yoğun olduğunu kaydeden Başkan Büyükkılıç, yeni parsellerin Temmuz ayında ihale ile satışa sunulacağını duyurdu.

Büyükkılıç, bölgede çok düzenli, planlı altyapısı olan, doğayla iç içe olan bir semt ortaya çıkacağını belirterek, “Bundan sonraki süreçte kalan parsellerimizin de değerlendirilmesi konusunda vatandaşlarımızın büyük bir ilgiyle sorduğunu görüyorum. İnşallah bu bölgede çok düzenli, planlı, altyapısı olan, doğayla iç içe olan bir semt ortaya çıkacak. Şehrimize yakınlığı ve en önemlisi Erciyes’imiz; manzarası harika, bölgesi harika, buradaki gönül insanları harika. Benim de bir yuvam olsun diyenleri de Temmuz ayında ihaleye çıkarılacak olan parsellerimizle buluşmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç, incelemelerinin ardından Büyükşehir Belediyesi bürokratları, personeli ve yüklenici firma yetkili ve çalışanları ile birlikte Erciyes Dağı arka planında günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN MELİKGAZİ’DE YATIRIM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu ve Murat Cahid Cıngı, Melikgazi, Kocasinan ve Talas belediye başkanları birlikte Melikgazi Belediyesi’nde yatırım ve koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nde başlattığı ve ilçe belediyelerinde sürdürdüğü istişare toplantılarına Melikgazi ile devam etti.

Tüm ilçe belediye başkanları ile birlik, beraberlik, dayanışma içerisinde çalışmalarını sürdürün Başkan Büyükkılıç, bu kapsamda Melikgazi Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu ve Murat Cahid Cıngı, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile birlikte Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun ev sahipliğinde toplantı gerçekleştirdi.

Büyükkılıç, ilçelerde yapılacak yatırımlarla ilgili bir koordinasyon toplantısı gerçekleştirip, istişare ve değerlendirmelerde bulunduklarını belirterek, “Kayseri’mizi daha ileriye taşımak için gerçekleştirdiğimiz toplantımızın hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Haftaya istişare ile başlayan Başkan Büyükkılıç, “Her şey Kayseri için, her şey şehrimizin müreffeh yarınları için diyerek hizmetlerimize, yatırımlarımıza devam ediyoruz. Hem ilçelerimiz hem Büyükşehir’imiz olarak vatandaşlarımıza hizmet etmeye gayret ediyoruz” diye konuştu.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Talas, Bünyan, Kocasinan,Melikgazi, MBB belediye haberleri

TALAS’TA STRATEJİK PLANLAMA İÇİN ANKET Şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla hizmet üreten Talas Belediyesi, …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420