KGC’yi ziyaret eden ERÜ’de “2023 Yılı Akademi Ödülleri Töreni, AGÜ, Yenilikçi Üniversiteler Sıralaması’nda Dünya 18’incisi, Kapadokya Üniversitesi 2024 Sınıfı Mezunları, Euronova büyük yatırım aldı

ERÜ’de “2023 Yılı Akademi Ödülleri Töreni” Düzenlendi

 Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörlüğü ve Araştırma Dekanlığı tarafından “2023 Yılı Akademi Ödülleri Töreni” düzenlendi.  Tören kapsamında 2023 yılında akademik çalışmaları ile çeşitli başarılar elde eden akademisyenlere belge takdiminde bulunuldu.

Turizm Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene; Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Hakan Poyrazoğlu ve Prof. Dr. Hakan Aydın, Araştırma Dekanı Prof. Dr. Gökmen Zararsız, fakülte dekanları, merkez müdürleri ve akademisyenler katıldı.

Törenin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, ödül alan akademisyenleri tebrik etti.

Amaçlarının şehre, ülkeye ve tüm insanlığa katkı sağlayan değerli çıktılar sunmak olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Altun, araştırmacılara her zaman destekte bulunmak içi çalışmalar yürüttüklerinin altını çizdi.

Araştırma Dekanı Prof. Dr. Gökmen Zararsız da konuşmasında araştırma dekanlığının kuruluşundan bu yana araştırmacıların her zaman yanlarında olduklarını belirterek, araştırmacılara verdikleri destekten dolayı Rektör Prof. Dr. Altun’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Atıf Ödülleri, Yüksek Lisans ve Doktora Tez Ödülleri, Sürdürülebilirlik Ödülleri, Eğitim-Öğretim Ödülleri, Sanat ve Tasarım Ödülü ile Araştırma Performans Ödülleri kapsamında 2023 yılındaki akademik çalışmaları ile başarı elde eden akademisyenlere belge takdiminde bulunuldu.

Tören, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

AGÜ, Yenilikçi Üniversiteler Sıralaması’nda Dünya 18’incisi

Abdullah Gül Üniversitesi, WURI 2024 Dünya Yenilikçi Üniversiteler Sıralaması’nda 18. sırada yer alarak, genel sıralamaya Türkiye’den giren tek üniversite oldu

AGÜ, alt kategorilerde ise Marmara, Koç ve Sabancı üniversiteleri ile birlikte Türkiye’yi uluslararası arenada temsil eden dört üniversite arasında yer aldı

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), dünya çapında yenilikçi eğitimde öncü bir kurum olarak yükselişini sürdürüyor. WURI 2024 Dünya Yenilikçi Üniversiteler Sıralaması’nda 18. sıraya yerleşen ve listeye Türkiye’den giren tek üniversite olan AGÜ, akademik mükemmellik ve topluma katkıda bulunma konusundaki kararlılığını bir kez daha kanıtladı. AGÜ, alt kategorilerde ise Marmara, Koç ve Sabancı üniversiteleri ile birlikte Türkiye’yi uluslararası arenada temsil eden dört üniversite arasında yer aldı.

Hansa Üniversiteler Birliği tarafından üniversitelerin topluma gerçek katkılarını değerlendirmek amacıyla hazırlanan WURI Dünya Yenilikçi Üniversiteler Sıralaması 2024 sonuçları, İsviçre’nin Lugano kentindeki Franklin Üniversitesi’nde düzenlenen, Rektör Prof. Dr. Cengiz Yılmaz’ın katıldığı törende açıklandı.

AGÜ, bu yılki sıralamada Cambridge, Oxford, Yale, Johns Hopkins ve Columbia gibi dünyanın en köklü üniversitelerini geride bırakarak, yenilikçi eğitimdeki liderliğini pekiştirdi.

Öğrenci Desteği ve Katılımı ile Sosyal Sorumluluk alt kategorilerinde 5. sırada yer alan AGÜ, Liderlik alt kategorisinde de 8. sırayı elde ederek, öğrencilerine sunduğu destek ve topluma olan katkısını gözler önüne serdi.

Alt kategorilerde AGÜ’nün yanısıra Marmara, Koç ve Sabancı üniversiteleri de sıralamaya girerek Türkiye’yi yükseköğretimde uluslararası alanda temsil eden 4 üniversite olarak başarı gösterdi.

“Bu başarı üniversitemizin yenilikçi eğitim anlayışı ve topluma sağladığı katkıların bir göstergesidir” diyen Rektör Prof. Dr. Cengiz Yılmaz, AGÜ’nün bu başarısının üniversitenin eğitimde inovasyonu ve sosyal sorumluluğu ön planda tutarak, dünya çapında tanınan ve saygı duyulan bir kurum olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini göstermekte olduğunu söyledi.

AGÜ’nün genel listeye Türkiye’den giren tek üniversite olmasından da ayrıca memnun olduklarını ifade eden Rektör Yılmaz, “Bu başarı, aynı zamanda üniversitenin geleceğe yönelik vizyonunu ve dünya çapında eğitimde bir marka olma yolundaki kararlı adımlarını da simgeliyor” dedi.

Rektör Prof. Dr. Altun, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ni Ziyaret Etti

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanlığına yeniden seçilen Metin Kösedağ’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, Rektör Danışmanı ve İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Sena Kösedağ ile birlikte KGC Başkanlığına yeniden seçilen Metin Kösedağ’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan KGC Başkanı Metin Kösedağ ziyaretlerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Fatih Altun’a teşekkür ederek, ERÜ ile birlikte KGC’nin her zaman koordineli çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, başkanlık görevlerinde yeniden seçilen Metin Kösedağ ve Yönetim Kuruluna başarılar diledi.

Rektör Prof. Dr. Altun, şunları kaydetti: “Erciyes Üniversitesi olarak, şehrimizin dinamikleri olan paydaşlarımız ile beraber hareket etmekten yanayız. Bilimsel faaliyetlerimizde aldığımız başarıların duyurulmasında sağ olsun, Kayseri Basını her zaman bizlerin yanında. Biz bu desteği de güçlü olarak hissediyoruz. Bu bağımızın da daha da güçlenmesinden yanayız. Üniversite olarak toplumdan uzak değil, toplum ile her zaman beraber hareket etmek isteyen, ülkesine ve şehrine her zaman katkı sağlayan bir üniversiteyiz.”

Kapadokya Üniversitesi 2024 Sınıfı Mezunlarını Hayata Uğurladı

Kapadokya Üniversitesi 2023-2024 akademik yılı mezuniyet töreni, Ürgüp Fabrika Yerleşkesinde yapıldı.

Programlarını başarıyla bitirmiş 2498 öğrencinin şed kuşanarak mezuniyet coşkusu yaşadığı törene; Ürgüp Kaymakamı Cüneyt Caner, Ürgüp Belediye Başkanı Ali Ertuğrul Bul, Kapadokya Alan Başkan Yardımcısı Yunus Başar, Nevşehir Kültür ve Turizm İl Müdürü Arda Heb, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdür Muhsin Özdemir, Nevşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Özgür Memiş, Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir katılarak öğrencilerin mezuniyet coşkusuna ortak oldu.

Mütevelli Heyet Başkanı Funda F. Aktan: “Alev Hanım’ın deyişiyle; Gencecik bir insanın tek bir saniyesini bile angaryaya dolayıp zayi etmesine razı değiliz!”

Törene katılan Mütevelli Heyet Başkanı Funda F. Aktan, ilk defa bir mezuniyet törenimizi Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı Alev Alatlı’nın yokluğunda gerçekleştirdiğimizi, ama yolumuza onun da isteyeceği gibi azimle devam etme kararlılığında olduğumuzu ifade etti. Mezunlara seslenen Aktan, “Alev Hanım’ın deyişiyle; Gencecik bir insanın tek bir saniyesini bile angaryaya dolayıp zayi etmesine razı değiliz! Türkiye’nin asgari iki yüz elli yıldır karşı karşıya olduğunu düşündüğümüz liyakat sorununun çözümünde önceliğin eğitimde olması gerektiğine inanıyoruz ve bu yolda çalışmaya devam edeceğiz. Sevgili mezunlarımız, Kapadokya Üniversitesi size sadece akademik bilgi vermekle kalmadı. Aynı zamanda hayat boyu kullanabileceğiniz önemli yaşam dersleri de verdi. Liyakatın, ahlâkın, dürüstlüğün, yenilikçiliğin önemini öğretti, çevreye ve topluma duyarlı bireyler olmanızın önünü açtı. Burada edindiğiniz değerlerle geleceğin önderleri olacağınıza, her birinizin mezuniyet sonrasında büyük başarılara imza atacağına canı gönülden inanıyorum.” diyerek sözlerine devam etti.

Çocukların başarılarının aynı zamanda ailelerin de başarıları olduğunu belirten Aktan ailelere seslenerek, “Onların her anında yanlarında oldunuz, bugüne ulaşmalarını sağladınız. Sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın başarıları sizin de eserinizdir” dedi. Son olarak 2024 sınıfı mezunlarına seslenen Aktan, “Yolunuzu akılla çizin, ahlâklı ve adaletli olun. Unutmayın, ahlâk aklı olanı korur şerir olmaktan. Adabı başınızın üstünde tutun. Adap usuldür, yöntemdir; Akıl, Ahlâk, Adalet üçlüsünün yöntemidir. Her şeyden önemlisi aşktır istektir yolu çizen, unutmayın. Sizler Kapadokya Üniversitesinin birer elçilerisiniz. KÜN her zaman yanınızda olacak, siz de KÜN’ü ihmal etmeyin. Gelecekteki tüm çabalarınızda başarılar diliyor, yolunuzun açık olmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar: “Hepinizi Kapadokya Üniversitesi ailesinin birer ferdi olarak yürekten kutluyorum. Gelecekteki başarılarınızın takipçisi olacağız. Sizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız.”

Davetli protokolü, hocalarımızı, öğrencilerimizi ve aileleri selamlayarak sözlerine başlayan Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, “Bu yıl mezuniyet törenimizde bir yandan sizlerin ve bizlerin yaşadığı sevinç ama bir yandan da gönlümüzde kurucumuz Alev Alatlı Hocamızın aramızda olamamasının vermiş olduğu hüzün var” dedi.  2 Şubat 2024 tarihinde sonsuzluğa uğurladığımız Alev Alatlı’nın bu üniversite ve diğer tüm eserleri yaşadıkça amel defterinin kapanmayacağını belirtti. Karasar, “Mekânı cennet olsun.  Alev Hocamız bu mezuniyetlerde inanılmaz bir sevinçle ve neşeyle dolardı. Sizleri gördüğü anda modu tamamen değişirdi. İnsanlığın ve ülkemizin geleceği için umutları yeşerir ve sizlerle eğlendirdi” dedi.

Bugünün, bilgiye, keşfetmeye ve kendimizi geliştirmeye adanmış yılların bir meyvesi olduğunu belirten Karasar, mezunlarımıza seslenerek, “Sizler burada geçirdiğiniz süre boyunca yalnızca akademik çalışmalar yapmakla kalmadınız, yalnızca bilginizi arttırmadınız, aynı zamanda akıl, ahlâk, adalet, adap çerçevesinde kendinizi yetiştirdiniz. Önemli tecrübeler edindiniz, kurduğunuz dostluklar biliyorum ki ömür boyu sürecek” dedi. Akademik ve idari kadromuza teşekkür eden Karasar, “Sizler mezunlarımızın bugünlere gelmesinde en büyük emek sahibisiniz. Büyük gayret sarf ettiniz. Onlara sadece bilgi, beceri kazandırmakla kalmadınız aynı zamanda doğruyu, adaleti ve etik değerlerimizi öğrettiniz. Her zaman tekrarlamakta fayda gördüm. Akıl, ahlak, adalet ve adap mottomuzdan hiçbir zaman ayrı olmadınız. Sizlere bu özverili çalışmalarınız için hassaten teşekkür ederim” dedi. Mesleki ve teknik eğitimde izinden gittiğimiz Ahi Evran’ın sözlerini hatırlatan Karasar, “Hak ile sabır dileyip, bize gelen bizdendir. Akıl ve ahlâk ile çalışıp, bizi geçen bizdendir. Sizden her zaman arzumuz bizleri geçmeniz, bizleri fersah fersah geçmenizdir” dedi.

Mezunlara seslenerek Alev Alatlı’nın vasiyeti niteliğindeki sözlerini aktaran Karasar, “Değerli arkadaşlar, aziz ülkemize gelince, ille de bir şeye benzetecekseniz, her dalından sürgün atan salkım saçak bir böğürtlen çalısına benzeteceksiniz Türkiye’yi. Bir sürgünü çiçeğe dururken diğerinin kurumakta, ötekinin meyve vermekte olduğunu görün. Yani umutsuzluğa, depresyona asla kapılmayın. Görmüş olduğunuz bir hata, bir eksiklik, bir kusur sizi umutsuzluğa itmesin. Tek bir sürgüne takılıp kalmayın. Bütüne bakmayı adet edinin” dedi.

2024 mezuniyet töreninin hepimiz için unutulmaz ve güzel bir anı olarak kalmasını dilediğini ifade eden Karasar, “Hepinizi Kapadokya Üniversitesi ailesinin birer ferdi olarak yürekten kutluyorum. Gelecekteki başarılarınızın takipçisi olacağız. Sizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Lütfen mezunlar derneğimize üye olun ve bizimle bağlarınızı kesmeyin. Yolunuz açık, başarılarınız daim. Allah yardımcınız olsun.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

2024 sınıfı birincisi Turist Rehberliği (Uzaktan Öğretim) Bölümü öğrencisi Osman Cihan Sert’in 2024 mezunları adına yaptığı konuşmanın ardından bölüm birincisi olan öğrencilere ödülleri takdim edildi. Açılış programının ardından mezun olan öğrencilerin şed kuşatma törenine geçildi.

Her mezuniyette kep fırlatılmaz. Bazı özel mezuniyetlerde şed kuşanılır.

Şed kuşatma geleneği; kökenleri 13. yüzyıla dayanan ve gençlerin iyi bir şekilde yetişerek meslek edinmelerini, üretken birer birey olarak topluma yararlı olmalarını amaçlayan Ahîlik teşkilatında kişinin aldığı eğitimin artık sona erdiğini ve mesleğini yapabilecek birikime sahip hâle geldiğini ilan etmek için yapılan törenin adıdır. Ahîlik teşkilatının felsefesini göze, kulağa, kalbe ve ruha hitap edecek biçimde şekillendiren; eğitici ve öğretici özellikleri olan bu törenler, kalfalıktan ustalığa geçişi temsil eder.

SABANCI ÜNİVERSİTESİ GİRİŞİMİ EURONOVA, OTOMOTİV DÜNYASININ LİDERLERİNDEN BÜYÜK YATIRIM ALDI

Sabancı Üniversitesi Inovent ortaklığı ile Malzeme Bilimi ve Nanomühendislik programı öğretim üyesi Burcu Saner Okan tarafından kurulan Euronova İleri Nesil Sürdürülebilir Plastik Malzemeler Şirketi, kendi alanında büyük bir yatırım alarak bir ilke imza attı.

Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı, girişimci ve melek yatırımcı Ahu Serter liderliğinde, Euronova’ya hisse karşılığında yapılan yatırım turuna ayrıca Farplas CEO’su Emin Ataç ve Farplas İcra Kurulu Üyesi Tolga Yalgı da doğrudan katılım gösterdi.

İmza Töreni Düzenlendi

2024 yılında kurulan Euronova’nın aldığı yatırım ile ilgili olarak Sabancı Üniversitesi’nde Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici, Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Serter katılımıyla bir tören düzenlendi. Törende Inovasyon ve Girişimcilik Direktörü Ziya Alpay da yapılan yatırımla ilgili olarak bilgi verdi. Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici ve Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Serter de gerçekleşen yatırım hakkındaki görüşlerini davetlilere ve akademisyenlere aktardı.

İmza törenine katılanlar arasında ayrıca Farplas CEO’su Emin Ataç ve Farplas İcra Kurulu Üyesi Tolga Yalgı, Sabancı Üniversitesi Genel Sekreteri Ali Çalışkan ile birlikte Sabancı Üniversitesi Inovent Malzeme Bilimi ve Nanomühendislik programı öğretim üyesi Burcu Saner Okan da yer aldı.

İmza töreniyle ilgili olarak Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı “Sabancı Üniversitesi olarak her zaman birlikte yaratmak ve geliştirmenin gücüne inandık. Üniversitemizde hayata geçirdiğimiz özel sektör, kamu ve akademiden oluşan bu başarı üçgenine ve bunun topluma çok katkı sağladığına inanıyorum. Bugünkü çalışma da bunun başarılı örneklerinden biridir.” dedi. Güler Sabancı sözlerini şöyle sürdürdü;

“Ben bu iş birliğinin bir başlangıç olduğuna inanıyorum. Araştırmaya çok önem veren bir üniversite olarak kuruluşumuzda birçok şey hayal ettik. Bunlardan ilki bir dünya üniversitesi olmaktı. Hepinizin katkılarıyla dünya sıralamalarında yukarı doğru yol alıyoruz. İkincisi de sürdürülebilir olması adına eski mezunlarımızın öğretim üyesi olarak gelmesi. Dolayısıyla bilgilerin varlığı, sürekliliği için de bu çok önemlidir. Finansal sürdürülebilirlik için de en önemli örneklerden biri bu çalışma oldu. Çok genç bir üniversiteyiz. Üniversitemizin geleceği için sizlere çok iş ve sorumluluklar düşüyor. Ben bu projeyi destekledikleri için Fark Holding’e ve Fark Labs’e, ayrıca emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün burada olmak da beni çok mutlu etti, yolunuz açık olsun diyorum.”

Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici de törende yaptığı konuşmasında “Sabancı Üniversitesi olarak üniversite sanayi iş birliklerini çok önemsiyoruz. Öğrencilerimiz, öğretim üyelerimiz ve tüm üniversite bünyesinden çıkacak girişimleri, yenilikçi çalışmaları ve araştırmaları destekliyoruz. Bu anlamda aldığımız sonuçlar da üniversitemizin konuya gösterdiği önemi vurguluyor. Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesindeki tam zamanlı öğretim üyelerimizin yüzde 17’si aktif girişimci ve kendi şirketlerini kurdular. Bu, Türkiye geneline göre çok yüksek ve başarılı bir oran. Türkiye’nin lider ve dünyanın önde gelen araştırma üniversitelerinden biri olarak her yıl TÜBİTAK Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’nde zirvedeki yerimizi korumak üzere çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu çalışmalarımız çerçevesinde geçtiğimiz yıl Türkiye’deki tüm üniversiteler arasında ilk defa inovasyon ofisini kurduk. Sadece bu konuyla ilgilenen bir Chief Innovation Officer’a sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Bu ofisimizin başarılı çalışmalarıyla sanayi iş birliklerimizi sürdürecek ve girişimlere verdiğimiz desteklere devam edeceğiz. Bugün de bu çalışmaların bir çıktısı olarak kurulan ortak girişim Euronova’nın imza törenindeyiz. Bu yeni oluşumun tüm topluma ve paydaşlara faydalı olacağına inanıyor, başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Serter konuşmasında, “Sabancı Üniversitesi Inovent ve Fark Holding arasındaki iş birliği, sanayi-üniversite ilişkisine en iyi örneklerden biridir. Bu iş birliği, 2012 yılında Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi Özge Akbulut’un kurduğu Surgitate yatırımı ile başlamış olup, artarak ve başarıyla devam etmektedir. Euronova’ya yaptığımız yatırım, sürdürülebilirlik ve inovasyon taahhüdümüzün bir göstergesidir. Euronova’nın malzeme teknolojileri doğayı korurken endüstriye değer katıyor. Bu ortaklık, daha sürdürülebilir bir gelecek için önemli bir adımdır.” dedi.

Törene katılan Fark Holding CEO’su Ömer Burhanoğlu bu iş birliğinin her iki taraf için de çok önemli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Euronova’ya yaptığımız bu yatırım, Fark Holding’in stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda atılmış önemli bir adımdır. Bu iş birliği, sadece çevresel etkileri azaltmakla kalmayacak, aynı zamanda global pazarda rekabet gücümüzü artıracaktır. Euronova’nın teknolojik yenilikleri, sektördeki liderliğimizi pekiştirecek ve sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunacaktır.”

Euronova kurucusu ve Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Burcu Saner Okan tören de yapmış olduğu konuşmasında “Sabancı Üniversitesi İnovasyon ve Girişimcilik ekibinin yatırım sürecinde doğru bir iş planı ile yatırımcıya gidilmesinde çok büyük katkıları olmuştur. Üniversite-Sanayi iş birliğinin her zaman ön planda tutulduğu üniversitemizde, TÜBİTAK’dan sağlanan hibeler ile araştırma projesi olarak başlayan fikirler bugün Fark Labs’ın vizyonu ile birleşerek endüstriyel dönüşüme güzel bir örnek olmuştur.’’ dedi.

Sabancı Üniversitesine malzeme alanında yatırım getiren Euronova İleri Nesil Sürdürülebilir Plastik Malzemeler Şirketi, aldığı bu yatırım desteği ile geleceğe yönelik umut verici projelere imza atmayı hedefliyor. Sürdürülebilirlik ve yenilikçi malzeme üretimi konusundaki çalışmaları ile sektörde fark yaratmayı amaçlayan Euronova, çevresel etkileri azaltarak daha sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalarına devam edecek.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Çalışkan, ERÜ’de 15 Temmuz üzerine Konferans Verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında “15 Temmuz …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427