Kelle Tava ve Kelle Paça, Vazgeçilmez Şifa Kaynağı 

Kayseri’nin en eski kelle tava salonlarından olan Saray Kelle Tava ve Paça Salonu, Camikebir Mahallesi Kelleciler Sokağında 1985 yılından beri şifa dağıtmaya devem ediyor.

Levent İlter ve Ahmet Özütürk’ün işletmeciliğini yaptığı Saray Kelle Tava ve Paça Salonu’nda; fırında kelle, kelle paça ve Kayseri tava misafirlerine hergün hazırlanıp servis ediliyor.

Saray Kelle Tava ve Paça Salonu Ustası Nihat Yıldırım, her gün 12 saatini bulan hummalı bir çalışmanın ardından taş fırında, odun ateşinde, özel tavalarda pişirilerek hazırlanan kelleleri sabahın erken saatinde misafirleri için servise hazır hale getirmeye gayret ettiğini söyledi.

Haftanın 7 günü çok erken saatlerde başlayan çalışmalarının akşam saatlerine kadar tempolu bir şekilde devam ettiğini belirten Yıldırım, yaz-kış kelle ve paça satışları azalmadan devam ettiğini ve Saray kelle tava salonunun ailelerin tercih ettiği mekanların başında geldiğini vurguladı.

Saray Kelle Tava ve Paça Salonu İşletme Müdürü Mehmet Laçin’de yaklaşık 80 kişi kapasiteli Saray Kelle Tava ve Paça Salonunda kelle paça servisinin 25 TL, yarım kelle tavanın 30 TL, tam kelle tavanın 60 TL ve kavanozda ilik suyunun ise 20 TL den misafirlerine servis edildiğini sözlerine ekledi.

 

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

KORSAN TAŞIMACILIK VE FAHİŞ FİYATA 23 MİLYON 453 BİN LİRA CEZA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı tatili öncesi ve tatil süresince Bakanlık olarak …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420