“Kelebekler Her Yerde” 

Dominikli Mirabal Kız Kardeşler’in anısına ithaf edilen 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele ve Dayanışma gününe hazırlanırken Minerva Josefina Tavárez Mirabal (Minou Mirabal) kadınların konuğu olacak…

 “Kelebekler Her Yerde” 

Dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Türkiye’de de yıllardır kadınlar her sene 25 Kasım’da Mirabal Kız Kardeşleri de hiç unutmadan şiddete karşı seslerini yükseltiyor. Bu sene Türkiye’de o ses, bir Mirabal kızının sesiyle birlikte duyulacak. 

Minou Türkiye’ye, 25 Kasım haftası etkinlikleri kapsamında Ankara, İzmir ve İstanbul olmak üzere üç şehirde yapılacak zengin ve anlamlı bir programın çok kıymetli misafiri olarak geliyor. Türkiye’ye daha önce de parlamenter olarak resmi ziyaretlerde bulunan Minou Mirabal, bu sefer ilk kez kadın örgütleri ve öğrencilerle buluşacak. 

Dominik Cumhuriyeti Büyükelçiliği ile birlikte Uçan Süpürge Vakfı’nın sekretaryasını yürüttüğü, 15-20 Kasım tarihleri arasında İstanbul, Ankara ve İzmir’de gerçekleşecek etkinliklere sivil toplumun tüm bileşenleri, özellikle gençler ve kadınlar davetli. 

Minou’nun birbirini destekleyen ve güçlendiren farklı kimlikleri var. Program bu çeşitliliği gözeterek hazırlandı. Üç ilin her birinde farklı temalarda gerçekleşecek etkinliklere ek olarak Eşik Platformu’nun düzenleyeceği çevrimiçi söyleşi ile Türkiye’nin, belki de dünyanın dört bir yanından kadınlar bir araya gelecek.

Minou o kadar çok ve o kadar önemli işler yapmış ki, tümünü bu basın dosyasına sığdırmak zor. Elimizden geldiğince bazı metinleri ve görselleri bir araya getirdik. Basın dosyamızda tümüne ulaşabilirsiniz.

Büyük bir heyecanla gerçekleştirdiğimiz programa destek veren herkese öncelikle, Türkiye geliş-dönüş ulaşım giderini üstlenen Dünya Kadın Yürüyüşü’ ne, yurt içi organizasyonlarda destek veren AB  Sivil Düşün Programı’na, İstanbul programının hayata geçmesini sağlayan Kadın Adayları Destekleme Derneği’ne (Ka-der) ve Şişli Belediyesi’ne, İzmir programını üstlenen Ege Kadın Buluşması Platformu’na, Konak Belediyesi’ne, Yaşar Üniversitesi’ne ve İzmir Ticaret Odasına, Ankara programına katkı veren Türkiye Barolar Birliği’ne,  Minou Mirabal’i Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınlarla buluşturacak çevrimiçi söyleşiyi düzenleyen ve programın oluşturulmasına emek koyan Eşitlik İçin Kadın Platformu’na (EŞİK) ve Dominik Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ndeki sorumluluğunun ötesinde sürece emek veren Lalia Gonzales’e teşekkür ederiz.

Programın kamuoyuna duyurulması ve illerdeki etkinliklere katılımınız çok önemli, kadına yönelik ataerkil şiddetin cinskırım boyutuna vardığı ülkemizde tüm kadınlara sesimizi ulaştırmak istiyoruz. 

#EşitÖzgürŞiddetsizYaşamı kurana dek hayatlarımızdan, haklarımızdan ve mücadelemizden vazgeçmiyoruz! 

#KelebeklerHerYerde #MirabalKardaşler #MinouMirabal

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Ramazan da katkı sağlayan vakıf temsilcileri ile bir araya geldi

Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü hayır hizmetler şubesi, Ramazan ayında iftar programına katkı sağlayan mülhak vakıflarla, …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420