KAZIM YÜCEL: PINARBAŞI’NA BİR OSB KAZANDIRACAĞIZ, YURDER ŞAHİN ZİYAGÖKALP VE ARGINCIK PAZAR ZİYARETİ, GÖKER GÖZÜTOK’TAN HAK EDİŞ ÖDEMEME TEPKİSİ

PINARBAŞI HAK ETTİĞİ HİZMETE KAVUŞACAK.METİN BAŞKAN İLE EL ELE VERİP PINARBAŞI’NI KALKINDIRACAĞIZ

İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel, Pınarbaşı ilçesinde seçmenlerle buluştu. Vatandaşlarla tek tek tokalaşan Yücel,” Pınarbaşı ilçemiz ulusal ve uluslararası yol güzergahının üzerinde yer almasına rağmen istenilen seviyeye ulaşamadı. Biz Pınarbaşı’na bir OSB kazandırarak işe başlayacağız. Metin Kılıçarslan Başkanım ile el ele verip Pınarbaşı’nı bir Akdeniz bir Ege ilçeleri gibi geliştireceğiz ve büyüteceğiz” dedi.

İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel, ilçe gezilerine Pınarbaşı ile devam etti. Kazım Yücel’e İyi Parti İl Başkanı Tansu Şener, Pınarbaşı Başkan Adayı Metin Kılıçarslan ve partililer eşlik etti. İyi Parti heyeti, Pınarbaşı ilçesini adım adım gezdi ve vatandaşlar ile esnafla bol bol sohbet etti.

Kazım Yücel’e dert yanan Pınarbaşılılar, ” Pınarbaşımız hala köy görüntüsünü sürdürüyor. Yol üzerinde olmasına rağmen hizmetler gelmiyor. Kayseri’nin bütün ilçelerine doğalgaz ulaşmasına rağmen Sarız ve Pınarbaşı bu imkanlardan mahrum bırakıldı. Geçtiğimiz günlerde vatandaşın gazını almak için göstermelik doğalgaz temelini attılar. Hiçbir çalışma yok. Ne zaman geleceği de belli değil. Artık ilçede insanlar kalmıyor. Tarım bitti, hayvancılık yok oldu, Hastane eğitim bunlar da yetersiz. İş sahaları yok. İnsanlar mecburen doğdukları toprakları terkediyor” dediler.

Vatandaşları ve esnafı dinleyen İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel de, “Hemşerilerimizin ifade ettiği gibi Pınarbaşı aslında Kayseri’nin en  avantajlı ilçeleri arasında yer alıyor. Ulaşım problemi yok. Pınarbaşı hem uluslararası yol, yani İran, Azerbaycan Türk Cumhuriyetleri gibi tekerli taşımacılığın yapıldığı güzergah üzerinde hem de ulusal manada taşımacılığın yapıldığı güzergah üzerinde. Ama Pınarbaşımız maalesef bunlardan yeterince pay alamıyor.Yapılması gereken çok iş var.  Yıl boyunca milyonlarca aracın geçtiği Pınarbaşı ilçemizde mutlaka ama mutlaka sosyal tesisler olması gerekiyor. İnsanların huzur ve güven içinde mola verdikleri bir tesis yapılması gerekiyor. Yine  sanayisinin büyütülmesi ve modern bile hale getirilmesi şart. Hem  Güneydoğu’dan hem de Doğu’dan gelen araçlar ile yurt dışından gelen araçlar buradan geçiyor. Onların sıkıntılarının giderileceği modern oto sanayi sitesinin geliştirilmesi lazım. Tarımsal faaliyetlerin gerilediğini de şahit olduk. Artık ekip dikilmeyen o kadar toprak var ki bunları harekete geçirmemiz lazım. Yine hayvancılık faaliyetlerinin gelişmesi ve çeşitlenmesi gerekir. Var olan barajlardan mahallelerimizin hızlı bir şekilde yararlanması ve sulu tarıma geçilmesi lazım. Yeni bir terminal, yeni tesisler, sosyal donatılar gördüğümüz bazı örnekler. Pınarbaşılı kardeşlerim topraklarını terk etmek istemiyor. Doğdukları yerde doymak istiyorlar. Onlar için buraya bir Organize Sanayi Bölgesi planlanmalı. Verilecek teşviklerle ve desteklerle müteşebbislerimizi buraya çekeceğiz. Hem Sarızımız hem de Pınarbaşımız bu proje ile ayağa kalkacak. Pınarbaşılı kardeşim hem tarlasında hem ahırında hem de sanayisinde üretime katkı sunacak. Böylece toprağını terk etmeyecek ve  ata topraklarını yaşatmış olacak. Bununla da yeterli kalmayacağız, sağlık alanında eksiklikler giderilecek, eğitimde şartlar daha da artırılacak, spor tesisleri, kültürel faaliyetlerin yapılacağı tesisler vs. Pınarbaşımızın sıkıntılarını biliyoruz. Bunlara da çözümlerimiz var. Vatandaşlarımız da bize güveniyor. Allah nasip ederse 1 Nisan’dan sonra her ilçemiz gibi Pınarbaşı ilçemiz de hak ettiği hizmete bizimle kavuşacak. Pınarbaşımız bir Ege ilçesi bir Akdeniz ilçesi gibi gelişecek ve büyüyecek. Pınarbaşımıza mutlaka doğalgaz ulaşacak. Vatandaş kışın da evini terk etmeyecek. Metin Kılıçarslan başkanım ile Pınarbaşını hizmete kavuşturacağız” dedi.

YURDER ŞAHİN ZİYAGÖKALP PAZAR ZİYARETİ

İyi Parti Kocasinan Belediye Başkanı Adayı Yurder Şahin seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor.  Yurder Şahin  bugünde Ziyagökalp Pazar Ziyaret etti, tezgahın başına geçip vatandaşlara satış yaptı, ticari ürünlerden  ikram etti, vatandaşları, esnafı dinledi. Yurder Şahin,  göreve geldiğinde  Kocasinan’ın hak ettiği hizmetleri alacağı iddiasını tekrarladı.

YURDER ŞAHİN ARGINCIK PAZARINDA KONUŞTU; PAZARLAR YANGIN YERİ

İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Yurder Şahin’ın bugünkü durağı Argıncık Semt pazarı oldu. Argıncık semt pazarında hem vatandaşlarla hemde esnaflarla bir araya gelen İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Yurder Şahin ”tüm olumsuzlukların çözümü inşallah bizde” dedi.

YURDER ŞAHİN:”ARGINCIK PERİŞAN

İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Nazlı Özsoy Şahin, ilçe teşkilatı ve   meclis üye adayları ile birlikte Argıncık semt pazarında vatandaşaların sorunlarını dinleyen Şahin burada yaptığı açıklamada ”Argıncık perişan, 40 yıldır hizmet almayan bir yer. Tüm verilen vaatler ve sözlere rağmen hizmette geç kalınan bir yer. Emeklimiz perişan, esnafımız perişan. Çiftçimiz perişan. Demek ki; bugün bu yönetim biçimi iflas etmiştir. Artık bu topluma daha fazla zarar vermeden lütfen bırakıp gitsinler. Bu toplumun dertlerine ilaç olamıyorlarsa buna biz ilaç olacağız. Biz buraya talibiz. Görevimizi layıkı ile yapacağız.

”BİZ BÜTÜN KOCASİNANLILARA HİZMET VERECEĞİZ”

Yurder Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü;  Pazar yerinde her şey ateş pahası. Vatandaş gıdaya ulaşamıyor.Balığın kilosu 60 TL pazarcı satamıyor vatandaş alamıyorum diyor. Vatandaş 60 TL ye balık alamazken 600 TL ye nasıl et alacak? Bunu bu ülkeyi yönetenler malesef görmüyor.Sokaktaki vatandaşın halinden anlamıyorlar. Sokaktaki vatandaşlardan uzaklaşmışlar. Toplumun içerisine çıkamıyorlar. Belediyenin tüm imkanlarını kullanıyorlar dedi.

”BELEDİYENİN TÜM İMKANLARINI KULLANIYORLAR”

İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Yurder Şahin belediyeler malesef tüm imkanlarını seçim için kullandıklarını kendilerinin ise alın terlerini kendi bütçelerini kendilerinin hazırladıklarını ifade ederek çözüm üretmek için buradayız.Belediyenin tüm imkanlarını kullanarak hava atılmaz.  İnşallah 31 Martta vatandaşlarımız bu belediyelere gerekli cevabı verecektir dedi.

İYİ PARTİLİ GÖKER GÖZÜTOK’TAN TALAS BELEDİYESİ’NE HAK EDİŞ ÖDEMEME TEPKİSİİYİ PARTİLİ GÖKER GÖZÜTOK’TAN TALAS BELEDİYESİ’NE: GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ GÖNÜLLERİ ÜZMEK DEĞİLDİRİYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Göker Gözütok, Talas Belediyesi’nin ihale yoluyla iş yapan firmalara 3 aydır hak ediş vermediğini belirterek, firma sahiplerinin mağdur edildiğini söyledi. Gözütok, “Gönül Belediyeciliği dediğiniz gönülleri üzmek değildir. Aksine gönüllere dokunmaktır. Sizin ödemediğiniz hak edişleri ödeme görevi de, mağduriyetleri bitirmekte bize düşecek” dedi.İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Göker Gözütok, Talas Belediyesi’nin ihale yoluyla belediyeye iş yapan firmalara 3 aydır ödenek veremediğine dikkat çekti. Firmaların hak ediş almadıkları için büyük mağduriyet yaşadıklarını belirten Göker Gözütok, “Her geçen gün derinleşen ekonomik kriz ortamına bağlı artan enflasyon oranlarıyla birlikte olumsuz yönde etkilenen firmalar 3 aydır hak ediş alamıyor. Hak ediş alamadıkları her ay daha da zarar eden firmaların mağduriyeti neden görmezden gelinir? Bu firmalar her ay zamlı olarak malzeme alımı yapıyorlar. Bırakın 3 ayı 1 ay hak ediş alamadıkları takdirde geriye giden firmaları batırmak mı istiyorsunuz? Bu firma sahiplerinin haklarını neden vermiyorsunuz.   Onlara neden rahatlatıcı bir açıklama yapmıyorsunuz? 3 aydır alamadıkları hak edişlerini ne zaman ödemeyi düşünüyorsunuz? 31 Mart’ta seçim var ilçeye bakıyorum her yerde seçim materyalleriniz var. Bunların ödemesine gelince para harcıyorsunuz ama emeğiyle para kazanan firma yetkililerine hak ettikleri paralarını ödemiyorsunuz! Seçim çalışmaları için harcamalarınızı nereden yapıyorsunuz diye şimdi size sorsam ikna edici bir cevap veremeyeceksiniz! Makamınızda olmanız gerekirken seçim çalışmaları için mesai saatleri içinde makamınızı terk ediyorsunuz! İmzalamanız gereken evraklar bekliyor, hizmet alımı için belediyeye gelen vatandaş size ulaşamıyor! Bunlar hak gaspı değil de nedir? Gönül Belediyeciliği dediğiniz gönülleri üzmek değildir. Aksine gönüllere dokunmaktır. Sizin ödemediğiniz hak edişleri ödeme görevi de, mağduriyetleri bitirmekte bize düşecek” dedi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

BAKİ COŞKUN İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNE İADE EDİLDİ

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun oldu. 31 Mart seçimlerinde Melikgazi Belediye Başkan Adayı …