Kazada ölen iki öğrencimizi gözyaşları ile memleketlerine uğurladık

Erciyes Kayak Merkezi dönüş yolunda yaşanılan elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden Erciyes Üniversitesi (ERÜ) öğrencileri fakültelerinde düzenlenen tören sonrası memleketlerine uğurlandı.

Erciyes Kayak Merkezi’nden dönüşte Hacılar ilçesi Aşağı Mahalle Erenler Caddesi’nde midibüsün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden ERÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri Kürşad Samed Özçine ve Hilal Sıkar fakülte bahçesinde düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandılar.

Düzenlenen törene, Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Rektör Yardımcıları, Genel Sekreter, Fakülte Dekanları, Genel Sekreter Yardımcıları ile çok sayıda öğretim üyesi, idari personel, öğrenciler ile vefat eden  Kürşad Samed Özçine ve Hilal Sıkar’ın yakınları katıldı.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, törende yaptığı konuşmada Kürşad Samed Özçine ve Hilal Sıkar’ın yakınlarına başsağlığı diledi.

Rektör Çalış, Uçak Gövde ve Motor Bakımı bölümünde iki sınıfa Kürşad ve Hilal’in isimlerinin verilerek Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nde her zaman yaşatılacağını belirterek, “Bugün çok hüzünlü bir gün yaşamaktayız. Kürşad’ımızı ve Hilal’imizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşamaktayız. Sözün bittiği yerdeyiz. Hilal ve Kürşad her zaman kalbimizde yaşayacak. Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Gövde ve Motor Bakımı bölümünüzde iki sınıfımıza Kürşad’ımızın ve Hilal’imizin adını vererek isimlerini fakültemizde yaşatacağız. Elimizden başkada gelen bir şey yok maalesef. Ailelerimize sabırlar diliyorum. Yaralı olarak tedavi gören öğrencilerimiz ise acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun” dedi.

Kur’an-ı Kerim okunması ve duanın ardından Kürşad Samed Özçine’nin cenazesi memleketi Kütahya’ya,  Hilal Sıkar’ın cenazesi ise memleketi Hatay’a gönderildi. Ölen iki  öğrencimize Allahtan rahmet, yaralılara  acil şifa, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dilerim.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Karne günü törenler, mesajlar ve açıklamalar

VALİ ŞEHMUS GÜNAYDIN VE BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ MİNİKLERE KARNE DAĞITTI Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ile …