Kayseri’nin Doğal Cenneti Baharı Müjdeliyor

Kayseri’nin yanı başında yer alan Hürmetçi Sazlığı Sulak alanı 2004’ten beri “Ulusal Öneme Sahip” bir yaşam kaynağı olarak kabul ediliyor. Organize Sanayi Bölgesi’nin yanı başında bulunan biyoçeşitlilik harikası alan, şehir merkezine sadece 5 km uzaklıkta.

Baharın gelişiyle birlikte, Hürmetçi Sazlığı canlanıyor. Kuş cıvıltıları ve camızların huzurlu adımları, ziyaretçilere doğa ile iç içe unutulmaz anlar yaşatıyor. Fotoğrafçılar için bir tablo gibi serilen bu manzara, her yıl binlerce doğa severi ağırlıyor.

Mandacılığın hâkim olduğu bu bölge, manda yoğurdu ve kaymağıyla da meşhur. Sulak alanın sunduğu doğal filtreleme sistemi sayesinde, yer altı suları besleniyor ve canlılar için yaşamsal bir alan oluşturuyor.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Kızılay Talas Şubesi, burs alan öğrencilerle buluştu

Türk Kızılayı Talas Şubesi,  Hayırseverlerin katkılarıyla Burs alan Öğrencilerle bir araya geldi. Şube başkanı Ünal …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420