Kayseri’de kurbanlık ve kesim ücretleri açıklandı, hastalık ve kesilen dişi inekler için uyarı yapıldı

Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Kayseri Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Ercan Aras, Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Mustafa Bayırbaş, Kayseri Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Akgün Ergül, kurbanlık ve kesim ücretlerini açıkladı, hastalık ve kesilen dişi inekler için uyarı yaptı.

Kayseri Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, erkek büyükbaş kurbanlık canlı kilogram fiyatının 270, dişi büyükbaş canlının 220, küçükbaş erkek toklu canlı kilogram fiyatının 250, koyun canlı kilogram fiyatının 220  Tl olarak belirlendiğine, büyükbaş  için hisse fiyatının 25-30 bin, küçükbaş adet fiyatının 10-20 bin TL olduğuna dikkat çekti.  Bağlamış, büyükbaş kesim ücretinin 5 bin, parçalama ücretinin 3 bin 500, küçükbaş kesim ücretinin 1000, parçalama ücretini 1000, kıyma çekim ücretinin ise kilogram başı 15 TL olarak açıkladı. .

Bağlamış,  belirlenmiş kesim alanlarında, özel kombinalarda ve kurbanlık satışı yapılan tesislerde kurban kesilebileceğini tekrarlayan Recep  Bağlamış, bu yılda 3 bin 500 ila 5 bin arasında büyük ve küçükbaş hayvan satışı yapılarak kesilmesini beklediklerini söyledi.

Kayseri Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Ercan Aras, Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Mustafa Bayırbaş, Kayseri Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Akgün Ergül de hem yanlış gördükleri, dişi ineklerin kesilmesinin önlenmesini, hayvancılığın korunması ve teşvik edilmesini, kırsalda kesilen kurbanlıkların atıklarınında açığa atılmaması uyarısında bulundu.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

“SANAYİDE YEŞİL DÖNÜŞÜM İÇİN BAKANLIK UZMANLARIMIZ İLE SANAYİCİLERİMİZİ BULUŞTURACAĞIZ” 

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ, İSO YEŞİL DÖNÜŞÜM ÖDÜL TÖRENİ’NDE KONUŞTU: “SANAYİDE …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420