Kayseri’de Gaziler günü

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayseri’de de 19 Eylül Gaziler Günü  Kutlandı. “Vatan size minnettardır” açıklamaları yapılırken Şehitlik ve Gaziler ve Şehitler Derneği ziyaret edildi.

Cumhuriyet meydanı Atatürk anıtı önünde 19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı’na Vali Gökmen Çiçek, il protokolü, Gaziler ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Çelenk sunumunda sonra saygı duruşu yapıldı, İstiklal marşı okundu.

Daha sonra İl protokolü, Kartal Şehitliği ve Asri Mezarlık Polis Şehitliğini ziyaret ederek, vatan sevdası ile bu aziz topraklar için göğsünü siper eden kahramanları ziyaret ederek, dua etti. Türkiye Muharip Gaziler Derneği ile Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz’u ziyaret etti.

BAŞKAN ODAKIR’DAN GAZİLER GÜNÜ AÇIKLAMASI

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Şeyhi Odakır, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamasında, “Bu topraklara vatan diyebiliyor, huzur ve güven içinde yaşabiliyorsak eğer aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz sayesindedir” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ‘Gazilik’ unvanı ve ‘Mareşallik’ rütbesinin verilişinin 101. yıl dönümünde, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla KESOB Başkanı Şeyhi Odakır bir açıklama yaptı.

“TÜRK MİLLETİ BAĞIMSIZLIĞINA DÜŞKÜNDÜR”

Başkan Şeyhi Odakır açıklamasında Türk milletinin bağımsızlığına, vatanına düşkün olduğuna vurgu yaparak, bu uğurda Türk milletinin canlarını seve seve verdiklerini halen de vermeye hazır olduklarını hatırlattı. Başkan Odakır, “Türk milleti tarih sahnesinde hep var olmuştur. Bağımsızlık denince, vatan denince akla ilk Türk milleti gelir. Nice kahramanlık destanı da bu uğurda yazılmıştır. Yaşadığımız toprakları kanlarıyla sulayan, bizlere bir vatan bırakıp emanet eden aziz şehitlerimizin, kahraman gazilerimizin hakkını ödememiz zor. Bu emanete canımız pahasına sahip çıkmak için elimizden ne gelirse yapmalıyız, yapmak da zorundayız. Böylesi anlamlı bir günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize ve ailelerine sağlıklı ve huzur dolu bir ömür diliyorum” açıklamalarında bulundu.

DEVELİ’DE  GAZİLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Gaziler Günü ilan edilerek gazilerimizin de anıldığı Gaziler Günü etkinliği Develi Cumhuriyet Meydanında yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program Kaymakamlık, Belediye ve Harp Malulleri ve Gaziler Derneği Develi temsilciliğinin Atatürk anıtına çelenk sunumuyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından programın ilk kısmı olan çelenk sunma programı sona erdi.

Programın ikinci kısmı olan gaziler ve şehit yakınları onuruna verilen yemek programında gazilikle ilgili duygu ve düşüncelerini dile getiren Develi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Temur’un konuşmasının ardından Develi Kaymakamı Mehmet Tunç da günün anlam ve önemini belirttiği konuşmasında “Göreve yeni başladığım Develimizde kapımız her zaman gazilerimize ve şehitlerimize açık olacaktır” dedi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri’ye yılın ilk karı yağdı, sel ve uyarı geldi, başkandan ilk kar paylaşımı

Bunaltıcı sıcaklardan sonra, soğuk ve yağışlı havalar etkili olmaya başladı. Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü’nün  gökgürültülü …

Kayseri Çevrelerinde Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağışlar Bekleniyor

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü / Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Kayseri Çevrelerinde Kuvvetli Gök Gürültülü …