Kayseri ve çevresinde, kuvvetli rüzgâr, fırtına, kar ve yağmur uyarısı

Meteoroloji Kayseri 7. Bölge Müdürlüğü / Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi bugün için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu. Bu konuda yapılan uyarıda ‘Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat ve Sivas çevreleri, Güneyli Yönlerden Kuvvetli Rüzgâr ve Fırtına. Kuvvetli rüzgar, yer yer fırtına (60-90 km/sa), yüksek kesimlerde kısa süreli tam fırtına ( 100 km/saat). Çatı Uçması – Ağaç veya Direklerin Devrilmesi – Ulaşımda Aksamalar, Oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması’ denildi.

Meteorolojiden ikinci yapılan uyarıda ise ‘ Bugün akşam saatlerinden itibaren Kayseri ve Sivas çevrelerinde beklenen yağışların kuvvetli yağmur ile başlayıp, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Kuvvetli yağmur; zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışı, Ulaşımda Aksamalar –Sel- Su Baskını, Kırşehir, Yozgat ve Nevşehir çevrelerinde beklenen yağışların kuvvetli yağmur ile başlayıp zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Kuvvetli yağmur; zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışı, Ulaşımda Aksamalar –Sel- Su Baskını, Oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması’ denildi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Hava sıcaklıkları düşüyor, buzlanma ile zirai don bekleniyor!

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi, ‘Hava sıcaklıkları düşüyor, buzlanma ile zirai …