Kayseri POMEM mezuniyet töreni

Vali Gökmen Çiçek 27.Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Mezuniyet Törenine Katıldı

Vali Gökmen Çiçek, 27.Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Mezuniyet Törenine Katıldı.

Törene, Vali  Gökmen Çiçek’in yanı sıra Garnizon Komutanı Vekili Hv.İs.Alb. Şenol Çoşkun Horos, İl Jandarma Komutanı Tuğg.Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Polis Okulu Müdürü Nihat Duygu, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları ve aileler katıldı.

Törende konuşan Vali Çiçek; “Benim nezdimde bu bir mezuniyet ve diploma takdim töreni değildir. Sizler bugün, bu alandaki 544 ışıldayan nefer, bayrak ve devlet için kutsal bir vazifeye bismillah diyerek başlamak üzere yollara düşeceğiniz son gündesiniz. Ve inanın bulunduğum yerden sizlere bakınca, yüzlerinizdeki heyecanı, gözlerinizdeki o görev inancını ve ışığı görünce, tek kelimelik bir ifade ile sizlerle gurur duyduğumu söylemek istiyorum.” diye konuştu.

Konuşmasının devamında Vali Çiçek; “Bugünden sonra sizler, sizden önce vazifesi başında şehit olmuş meslektaşlarınızı temsil ediyorsunuz. Onların her koşulda “ Vatan sağ olsun!” demiş olan ailelerini temsil ediyorsunuz. Geride bıraktıkları anne babaların bir evladı da siz oluyorsunuz ve tüm şehit olan evlatlarımızı temsil ediyorsunuz. Yine geride kalan gözü yaşlı çocuklarının tıpkı babaları gibi aynı kutsal üniformayı giyen abileri, amcaları olarak, şehitlerimizin evlatlarını temsil ediyorsunuz. En nihayetinde göğsünüzdeki ay yıldızlı al bayrak ile şanlı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni temsil ediyorsunuz.” dedi.

Tören, dönem birincisinin yaş kütüğüne plaket çakması ve 544 Polis Okulu Öğrencisinin yemin etmesinin ardından sona erdi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

‘Kökünü kurutma operasyonu’: 213 gözaltı, 243 kilo uyuşturucu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır merkezli, İstanbul, Bursa, Batman, Şanlıurfa, Van, Muş, Bitlis, Erzurum, Eskişehir, …