Kayseri ile 58 ilde Cumartesi-Pazar sokaklar yasaklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısından sonra tüm  uyarılara karşın artan vakaların ardından yeni tedbirleri, yeni risk haritası üzerinden açıkladı. Yeni  haritaya göre Kayseri ile birlikte 58 il kırmızı kategoriye geçti. Bu vaka artışından sonra  Kayseri dahil Türkiye’de 58 ilde Cumartesi-Pazar kısıtlaması geri geldi.Erdoğan şunları söyledi.

Çok yüksek riskli grubu teşkil eden  kırmızı kategorideki illerimizin sayısı, maalesef, nüfusumuzun yüzde 80’ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır.

Türkiye’nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması. 21.00 ve 5.00 saatleri arasında haftanın her günü devam edecektir.

Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması, artık cumartesi ve pazar olarak sürdürülecektir.

Buna karşılık, lokanta ve kafe gibi işletmeler, renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye’de, yüzde 50 kapasite ve belirlenen diğer kurallara uygun şekilde çalışabilecektir.

Kapanma saati sonrası ve sokağa çıkma günlerindeki paket servis 0 hizmeti, mevcut haliyle devam edecektir.

Ramazan ayında ise hep birlikte biraz fedakârlık yapacağız.

Bu mübarek ay boyunca ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız.

Sadece Ramazan ayı boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmeler

hizmetlerim paket servisle sınırlandıracaklardır.

Yine Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilemeyecektir.

Bu uygulamadan etkilenecek lokanta ve kafe işletmecilerine mevcut desteklere ilave olarak bazı katkılar sağlayacağız.

Nisan ve mayıs aylarında, normalleşme ve ücretsiz izin uygulaması kapsamında sigorta primi desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarımızın da prim yüklerini üstlenecek, ayrıca bunlara kişi başı 1.500 lira nakdi ödeme yapacağız.

Vatandaşlarımızdan, bayramla birlikte her alanda özgürlüğümüzü gönlümüzce yaşayacağımız bir Türkiye fotoğrafına kavuşmak için, bu süreci dikkatle ve hassasiyetl

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

TZOB’den, Üretici market fiyatlarında Mart ayı…

-TZOB Genel Başkanı Bayraktar: -“Mart ayında üretici ve market fiyat farkı 5 kata ulaştı” -“Markette …