JASAT KAYSERİ’DE 513 OLAYI AYDINLATTI

JASAT KAYSERİ’DE 513 OLAYI AYDINLATT

Davut GÜLEÇ

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı, Suç Araştırma Kısım Amirliği( JASAT) tarafından 2021 yılı faaliyetleri kapsamında, birçok olayı aydınlattı. Bunların arasında küçükbaş ve büyükbaş hayvan hırsızları dahil 513 faili meçhul hırsızlık olayının şüphelilerini yakaladı.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan bilgilendirmede, 2021 yılında yaşanan asayiş olayları ve yapılan çalışmalarla ilgili şu açıklama yapıldı;

“Kasten öldürme, trafik kazası sonucu taksirle öldürme, kasten yaralama olmak üzere toplam (16) olaya müdahale edilmiş olup, bu olaylarda yakalanan (22) şüpheliden (11)’i tutuklanmış, (8)’i adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştır.

Başta “Evden hırsızlık” olayları olmak üzere, “Bağ, bahçe ve tarladan, iş yerinden, oto hırsızlığı ve otodan hırsızlık, kamu kurum ve kuruluşlarından, inşaattan, haberleşme enerji ve nakil kablosu, motosiklet ve bisiklet hırsızlıkları ile büyükbaş ve küçükbaş hayvan hırsızlıkları” gibi (513) faili meçhul olay Jandarma Dedektifleri JASAT tarafından aydınlatılmıştır.

Aydınlatılan olaylarda yakalanan şüpheliler ile adli makamlarca çeşitli suçlardan hakkında yakalama kararı bulunan (176) şahıstan, (93)’ü tutuklanmış, (83)’ü adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştır.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgemizin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak yürütülen faaliyetler, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ettirilecektir.”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri dahil 8 ilde ‘veri avı’ operasyonu: 12 gözaltı

Aralarında Kayseri’nin de bulunduğu  8 ilde düzenlenen ‘veri avı’ operasyonunda, vatandaşların kullanıcı bilgilerini ele geçiren …