İYİ Partili Hasan Mert Çakmak’dan : Harç değil haraç

İYİ Parti Melikgazi İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Mert Çakmak, gençlerin sesi olmaya devam ediyor.
Çakmak, son günlerden gençlerden kendisine gelen en büyük problemlerden birinin üniversitelerdeki harç ücretinin pahalılığı olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi.
“Bu harçlar sanki gençler okumasın, ileriye gitmesin diye günden güne zamlanmış ve ödeyemeyecekleri duruma gelmiştir. Her zamanki gibi AKP hükümeti bizi şaşırtmayarak gençlerin bu problemini de görmezden gelmiştir. Bazı gençler iki üç ve daha fazla üniversite okumak istiyor ama maalesef, harç ücretini karşılayamadıkları için okuyamıyorlar. Ben alınmasın demiyorum alınsın ama cüzi miktarlarda alınsın. Suriyelilere destek verene kadar önce gelin gençlerin problemlerine kulak verin. Çoğu genç yurtdışına gitme hayali kuruyor. Maalesef 20 yıllık AKP hükümetinin getirmiş olduğu durum budur. Nedense her zaman önce dışarıya önem veriyor sonra kendi halkımıza bakıyoruz. Gençleri kaybetmemeliyiz beyin göçü yaşatmayalım. Bir şeyler yapmak isteyen gençlerin önünü tıkamayın. Yarının daha sağlam olması için öncelik gençlere destek olunmalıdır. Sahalarda geziyorum, geziyoruz çoğu gencin hayalleri var ama umutları yok. Çünkü bu kaptanla bu gemi gitmiyor. Gençler yazılım ve bunun gibi teknolojik işlerle meşgul olmak istiyor. AKP ne yapıyor. Ok pisti açıyor bırakın bu geri kafalılığı partimin en genç divan üyesi olarak genç arkadaşlarımın her zaman yanındayım. Sesleri olacağım bir sıkıntıları olduğunda bana iletmelerini isterim. Çünkü onların halinden en iyi ben anlarım. Kaptan değiştiğinde gençler içinde güzel aydınlık günler gelmiş olacaktır.”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

MHP il ve Kayseri Birleşik Kafkasya Derneği Başkanlarından Çağan’a ziyaret

KAYSERİ YOZGATLILAR FEDERASYONU BAŞKAN ÇAĞAN’A BİRLEŞİK KAFKASYA DERNEĞİ VE MHP İL YÖNETİMİNDEN TEBRİK ZİYARETİ MHP …