İşte Kayseri’nin ‘kardeş şehirleri’

Türkiye ile Libya ilişkilerinin geliştirilmesi için, sanayi, ticaret ve kültürel alanlar başta olmak üzere ilişkilerin çok yönlü olarak güçlendirilmesi kapsamında liman kenti Misurata ile kardeş şehir protokolü imzalandı.

Alaman Resort’ta gerçekleşen imza törenine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, yardımcısı Mehmet İştahlı ve iş insanlarının yer aldığı heyetin yanı sıra, Libya İçişleri Bakanı, Ulaştırma Bakanı, Sanayi Bakan Yardımcısı, Libya Büyükelçisi Kenan Yılmaz ve Misurata Başkonsolosu Gürkan Gürmeriçliler ile Misurata Belediye Başkanı Mahmoud Sgutri ve heyeti katıldı.

Yapılan konuşmalardan sonra 14 maddelik kardeş şehir protokolü, Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak Kayseri Büyükşehir belediye başkanı Memduh Büyükkılıç ile Misurata Belediye başkanı Mahmoud Sgutri arasında imzalandı. Protokol kapsamında Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Misurata Belediyesi, kültürel bilgi, bilim, teknoloji, ekonomi, sanayi, planlama, sanat, çevre, sağlık, eğitim, spor, turizm gibi alanlarda işbirliğini geliştirmek amacıyla, Türkiye Cumhuriyeti ile Libya Devleti arasında kardeş şehir ilişkisini tarihi, kültürel, sosyal ve ekonomik ilişkiler üzerine çalışmalar yürütecek.

KARDEŞ ŞEHİRLERDEN BAZILARI

Kayseri’nin kardeş şehirleri arasında Almanya’nın Saarbrücken ve Krefeld, Amerika’nın Kuzey Carolina eyaleti, Fransa’nın Strasbourg, Güney Kore’den Yongin, Bosna-Hersek’ten Mostar, Gorazde, Tunus’tan Nabeul, Kazakistan’dan Pavlodar, Macaristan’dan Miskolc, Kabartay-Balkar Cumhuriyeti’nden Nalçik, Kamerun’dan Maroua, Azerbaycan’dan Şuşa ve Libya’dan Misurata şehirleri.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Türk ve Suriyeli girişimciler için hibe desteği ENHANCER Proje tanıtımı Kayseri’de

Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon İçin Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesi, 11 ilde girişimcilik faaliyetleriyle Türk ve …