İnternetten tanışıp nişanlanan üniversiteli Şeyda’nın hayatını karartan ibretlik olay

İnternetten tanışıp nişanlandığı kişiden bir süre sonra ayrılma kararı alan üniversiteli genç kızın hayatı peşini bir türlü bırakmayan saplantılı aşığın tehditleri ve saldırılarıyla adeta kabusa döndü.

Kadına yönelik tehdit bitmiyor. Bu kez 23 yaşındaki üniversiteli bir genç kızın kâbus dolu anlar yaşadı. 3 yıl önce internette tanışıp nişanlandığı adam hayatı zehir etti. Denizli, İstanbul ve Kocaeli üçgeninde yaşanan olaylar örgüsü…  Şeyda 23 yaşında genç bir kız. 3 yıl önce internet üzerinden biriyle tanışıp nişanlanıyor. Bu kararın yanlış olduğunu anlayıp nişanlısından ayrılıyor. Ancak olaylar bundan sonra başlıyor. Zanlı ayrıldıktan sonra genç kızın peşini bırakmadı.

Zanlı sahte kimlikle genç kızın Denizli’de taşındığı evin karşısındaki evi kiralayıp eski nişanlısını takip ediyor. Ayakkabısını kesip “Senin de ölümün benim elimden bu şekilde olacak” diye tehdit ediyor.Bu tehdidin ardından İstanbul’dan beraber geldiği iki kişiyle birlikte genç kızın bulunduğu araca silahlı saldırı düzenledi.JASAT timleri yeni bir kadın cinayetinin olmaması için hummalı bir çalışma gerçekleştirip 78 kamerayı 326 saat boyunca izleyerek zanlıya operasyon düzenledi. Operasyonla yakalanan zanlı adliyeye sevk edildi.

Şeyda şu an 22 yaşında üniversite öğrencisi bir genç kız, 3 yıl önce internet üzerinden birisi ile tanışıyor ve nişanlanıyor. Sonra bu kararın hatalı olduğunu anlıyor nişanlısından ayrılıyor fakat o tarihten sonra kabusu yaşıyor. 3 yıl boyunca devam eden bir süreç.

Jandarma timi kız öldürülmek üzereyken bir ay süren titiz bir çalışma yaptı ve operasyonla dün itibari ile o zanlıyı ve ona yardım ve yataklıkta bulunan 2 kişiyi gözaltına aldı. Bu zanlı nişan bozulduktan sonra bu kızın peşini hiç bırakmıyor. Kızın ev adresini tespit ediyor ve sonrasında sahte bir yemek siparişi veriyor. Oyemek siparişi için kapı açıldığında içeri giriyor ve kızı oradan kaçırıyor. Ve 9 gün kızı Kocaeli’de alıkoyuyor ve kıza orada işkence de yapıyor. Daha sonra orada gözaltına alınan zanlı 2 yıl cezaevinde kalıyor.

Ama yine uslanmayıp kızın peşini bırakmıyor ve çıktıktan sonra da eylemlerine devam ediyor. Çıktıktan sonra bu kez sahte bir kimlikle bu sefer kızın Denizli’de taşındığı evi tespit ediyor hemen karşı evini sahte kimlikle kiralıyor ve kızı gizli gizli takip ediyor. Kızın ayakkabısını kesiyor ve diyor ki seni de bu ayakkabı gibi keseceğim diyor. Tehditler şantajlar devam ediyor. Sonunda da İstanbul’dan yanında getirdiği 2 zanlı ile birlikte genç kızın bulunduğu araca silahlı bir saldırı düzenliyor. Sans eseri silahtan çıkan kurşunlar araca saplanıyor ve kimse yaralanmıyor. Saldırıyı düzenliyor ve kaçıyor.

Daha sonra Denizli Jandarma Komutanlığı JASAT timleri 78 kamera görüntüsü ve bin saate yakın kamera kaydını inceliyor. Bu aracın kime ait olduğunu tespit ediyor.Bu kız daha sonra da korumaya alınıyor. Adam daha yeni çıkıyor hapisten 2 yıl ceza alıyor ve çıkar çıkmaz da yeniden takibe naşlıyor. Daha sonra jandarma ekipleri zanlıyı Kocaeli’ndeki adresinde tespit ediyor, takibe alıyor. Kocaeli ve Sakarya’da düzenlenen operasyonda dün zanlı gözaltına alındı. Şeyda’nın sağlık durumu çok iyi ama Şeyda ‘yine endişeliyim yine çıkar. Çünkü daha önce çıktı 9 gün bana işkence etti. Ama ona rağmen iki yıl yattı ve peşimi bırakmadı’ dedi. (Kaynak: CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ)

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Jandarma, yaylacılara yaylalarda erzak bırakmamaları uyarısını yaptı

Ardahan’da, merkeze bağlı Bağdeşen ile Bilbilan Yaylası’na gelen Jandarma ekipleri, Yaylada yaşam malzemesi bırakma, bilmeden teröre destek olma sloganıyla …