Hataylı esnaftan ücretsiz çorba

Kayseri’de yaşayan Hataylı esnaf Ergün Sakallı eşi ile birlikte işlettiği işletmesinde öğrencilere ücretsiz çorba ikramında bulunuyor. İşletmesinin camlarına astığı ‘Soğuk kış günlerinde durumu olmayan öğrenci kardeşlerimize kapımız her zaman açıktır. Ücretsiz çorba içebilirler” yazılı afişle kampanyasını duyuran Sakallı, “Her gün bir kazan çorba pişiyor. Herkese kapımız açık. İsraf olmasın” dedi.
Merkez Kocasinan İlçesi Sahabiye Mahallesi Ahmet Paşa Caddesi üzerinde bulunan bir işletmenin sahibi olan Ergün Sakallı ve eşi soğuk kış günlerinde insanların içlerini ısıtan örnek bir uygulamaya imza attı. Durumu olmayan öğrencilere yönelik ücretsiz çorba ikramında bulunan Sakallı çifti gerçekleştirdikleri kampanya ile diğer esnaflara örnek oluyor.
“İSRAF OLMASIN”
Ergün Sakallı bu fikri eşinin ortaya attığını söyleyerek, “ Eşim ile ortak kararımız. Sonuçta işletmemizde günlük 1 kazan çorba pişiyor. Durumu olmayan öğrenciler her zaman gelsin. Yemeğini yesin, çorbasını içsin. Biz israfa karşıyız. Hem yardım da bulunmak istedik. Hem de israfa karşı olduğumuz için çorbamızın, yemeğimizin çöpe gitmesini istemedik. Durumu iyi olmayan herkese kapımız açık. Orta halli olup, o gün cebinde parası olmayan ama karnı aç olanlarda gelebilir. Yemek de yiyebilirler” dedi.
“SAYININ ARTMASINI ARZULUYORUZ”
Esnaf Ergün Sakallı kampanyadan şu an günde 8 ile 10 arasında öğrencinin faydalandığını ve bu sayıyı daha da yukarıya çıkarmayı hedeflediklerini de belirterek, “3 aydır bu işletmedeyiz. İlk defa bu sektörde faaliyet gösteriyoruz. Yemek yemeye gelen müşterilerimiz uygulamadan dolayı memnun kalıyorlar. Bizi takdir eden, teşekkürlerini ileten hatta ‘Çok duyarlısınız’ diyenler bile var. Biz de olması gereken bir uygulama olduğunu söyledik. Yoldan geçenler yazıyı okuyor. Fotoğraf çekiyor. Teşekkür ediyorlar. Geçen bir kadın okudu teşekkür etti. Biz istiyoruz ki günde 50 kişi 100 kişi gelsin burada yemeğini çorbasını içsin. Bunu canı gönülden istiyoruz. Ama aşırı bir öğrenci sayımız yok. Günlük 8-10 civarında öğrenci geliyor. Biz bu sayının daha da artmasını istiyoruz. Her kez bu şekilde bir uygumla yapabilir. Biz kimsenin aç kalmamasını istiyoruz. Cebinde 1 lirası olmayıp da intihar eden kardeşlerimiz var. Başka kardeşlerimiz ölmesin” ifadelerini kullandı. (Haber-Foto: Samed Aydın SUN/

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Affettiği kocasına nihayet kavuştu

Kayseri’de  geçen yıl Nisan ayında, 5 yıllık eşi Kader N.'(34)’e tartışma sırasında  tokat attığı,  davacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.