Belediyelerden haberler (04.02.2020)

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Pertzinidou, Başkan Büyükkılıç’ı ziyaret etti

“KAYSERİ, HOŞGÖRÜNÜN MERKEZİDİR”

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Elçi-Müsteşar Eleftheria Pertzinidou, Kayseri programı çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti. Ziyarette Kayseri ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin hoşgörünün merkezi olduğunu belirtti.

Kayseri’ye AB katkısıyla yapılan Basın Evi’nin açılışı için gelen Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Elçi-Müsteşar Eleftheria Pertzinidou’nun, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı ziyaretine Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin ile Kayseri Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Üstün Tuncer de katıldı.

Kayseri’ye ilk kez geldiğini ifade eden Konuk Müsteşar, Kayseri mutfağının lezzetleri ile tanıştığını ve kentin güzelliklerini daha iyi görmek için yeniden geleceğini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Konuk Müsteşarın Kayseri mutfağı ile ilgili övgüleri üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafından bastırılan ve Kayseri Mutfağını tanıtan kitabı hediye etti. Mutfağımızın zenginliğinin, Kayseri’nin farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmasından da kaynaklandığını dile getiren Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin bu nedenle aynı zamanda hoşgörünün de merkezi olduğunu kaydetti.

Konuk Müsteşar Eleftheria Pertzinidou da AB Türkiye Delegasyonu’ndaki görevine yeni başladığını ve Kayseri’ye ilk kez geldiğini ifade ederek, “İlk kez geliyorum; ama AB delegasyonunda 4 yıl görev yapacağım için son kez olmadığına eminim” dedi.

Ziyarette karşılıklı hediyeler de takdim edildi. Başkan Büyükkılıç, Müsteşar Eleftheria Pertzinidou’a KAYMEK tarafından yapılmış bir hediyeyi takdim ederken, Konuk Müsteşar da Başkan Büyükkılıç’a Türk Modacı Atıl Kutoğlu’nun Avrupa Birliği için özel tasarladığı atkıyı hediye etti.

7,5 SAATLİK YATIRIM TOPLANTISI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki daire başkanlıkları, iştirakler ve alt yapı kuruluşu olan KASKİ kanalıyla 2020 yılında yapılacak yatırımlarla ilgili toplantılarını sürdürüyor. Başkan Memduh Büyükkılıç, 6 daire başkanlığı tarafından yapılacak yatırımlarla ilgili yaklaşık 7,5 saat süren bir toplantı yaptı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2020 yılını planlamaya devam ediyor. 2020 yılında yapılacak yatırımlar ve verilecek hizmetlerle ilgili planlama toplantıları gerçekleştiren Başkan Memduh Büyükkılıç, 6 daire başkanlığının sahasındaki yatırımlarla ilgili 7,5 saat süren bir toplantı yaptı.

Toplantıya Başkan Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, genel sekreter yardımcıları, KASKİ Genel Müdürü ve ilgili daire başkanları katıldı.

Toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada 2020 yılında Etüt Projeler Daire Başkanlığı, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Kent Tarihi ve Tanıtım Daire Başkanlığı, İmar Daire Başkanlığı ve Yapı Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yapılacak yatırımlarla ilgili bir araya geldiklerini ve yapılacak yatırımları detaylarıyla ele aldıklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Yaklaşık 7,5 saatlik bir çalışma yaptık. Fedakar ve gayretli ekibimize teşekkür ediyorum. Şehrimizin esenliğini ve konforunu artıracak, standardını yükseltecek çalışmaları 2020’da gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Toplantıda depremle ilgili de kararlar alındığını dile getiren Başkan Memduh Büyükkılıç, “Malatya ve Elazığ’da yaşanan depremin ardından gerekli çalışmaların yapılması ve alınması gereken önlemlerle ilgili de değerlendirmelerde bulunduk” diye konuştu.

BÜNYAN’DA KAR YAĞIŞI ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

Bünyan’da  yüksek kesimlerinde kar yağışı etkisini devam ettiriyor. Bünyan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü karla mücadele ekipleri ilçeye bağlı yüksek köylerde etkisini zaman zaman tipi şeklinde sürdüren kar yağışına karşı teyakkuz halinde.

Bünyan Belediyesi ve Kayseri Büyükşehir belediyesi ekipleri  iş makineleri ilçe genelindeki yolları açarken, Kösehacılı mahallesinde  yoğun sis ve tipi nedeniyle içinde öğrenciler ile yolda kalan öğrenci servisi ve araçları Bünyan Belediyesi ekipleri kurtardı.

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun karla mücadele çalışmaları kapsamında 7/24 görev başında olduklarını ifade ederek;”Özellikle rakımı yüksek mahallelerimizde kar yağışı etkisini sürdürüyor.Kar yağışı ve  yoğun tipi nedeniyle bir aksaklık yaşanmamsı için her an teyakkuz hallindeyiz. ekiplerimiz sürekli sahada ve görev başında” dedi.

MHP MELİKGAZİ İLÇE BAŞKANI KALIN’A

HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Melikgazi İlçe Başkanı olan Ertuğrul Enes Kalın’ı ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Melikgazi bölgesine el ele hizmet etmeye çalışacaklarını belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Önceki Başkan Ertuğrul Yücebaş ile de güzel bir birliktelik içerisinde çalıştık kendisine teşekkür ediyorum.” diyerek şunları kaydetti:

“Yeni Başkanımız Enes Kalın Bey’in bilgisi, donanımı, ekibi ve yönetim kurulu ile Melikgazi’mize en iyi desteği sağlayacağından eminim. Bizde elimizden geldiğince onlarla istişareli bir biçimde ilçemizin daha güzel bir hale gelmesini sağlayacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde bu ülkeye bu vatana bu bayrağa en iyi bir şekilde hizmet etmeyi diliyor, yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Melikgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Enes Kalın ise Başkan Palancıoğlu’nun ziyaretinden onur duyduğunu ifade ederek, “Melikgazi ilçemizde birlik ve beraberlik içinde milletimize en iyi şekilde hizmet edeceğiz. Melikgazi İlçemize yaraşır bir şekilde sorumluluğumuzun farkında olarak gerekli tüm çalışmalarımızı hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan eksiksiz bir şekilde yürüteceğiz.” diye konuştu.

MHP İl Başkanlığına da nezaket ziyareti…

Başkan Dr. Palancıoğlu, ayrıca MHP İl Başkanı Serkan Tok’u da makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler. Başkan Palancıoğlu, “MHP teşkilatımıza vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederim. Şecimde omuz omuza beraber koşturduk. Şimdi birlikte hizmet ediyoruz. Rabbim birliğimizi bozmasın.” dedi.

Başkan Palancıoğlu’nu gördüğü için çok memnun olduklarını ifade eden İl Başkanı Serkan Tok, “İl Başkanı olarak nazik ziyareti için çok teşekkür ederim. Çok memnun olduk. 31 Mart’tan sonra oturduğunuz koltuğu göz doldurarak ve insanlar tarafından kabul edilerek çok sevildiniz. Çalışmalarınız karşılık bulmuştur. Cumhur ittifakının bir kanadı olarak bundan biz de memnunuz. Çalışmalarınızda vatandaşlarımızın yanında hakkıyla olmanızı niyaz ederim.” diye ifade etti.

KOCASİNAN’IN BOKS SPORCUSU HİKMET GÜL TÜRKMEN TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü oyuncusu 70 kiloda 13 yaşındaki Hikmet Gül Türkmen, Türkiye Boks Federasyonu tarafından organize edilen Üst Minik Kadınlar müsabakalarında Türkiye Şampiyonu oldu ve altın madalya kazandı. Ayrıca Kocasinan sporcusu 60 kiloda 14 yaşındaki Yağmur Tayyar, Yıldız Kadınlar müsabakasında ve Kayseri’nin oyuncusu 54 kiloda Rabia Polat, Üst Minik Kadınlar müsabakasında üçüncü oldular ve bronz madalya kazandılar.

Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü oyuncusu Hikmet Gül Türkmen ve Yağmur Tayyar, Çankırı’da düzenlenen Genç, Yıldız ve Üst Minik Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda Kayseri’yi gururlandırdı. 70 kiloda Türkiye ve Kayseri Şampiyonu ile Avrupa dördüncüsü olan Milli Sporcu Hikmet Gül Türkmen (13), Üst Minik Kadınlar müsabakalarında yine Türkiye Şampiyonu oldu ve altın madalya kazandı. 60 kiloda Türkiye ikincisi ve Kayseri Şampiyonu olan boks sporcusu Yağmur Tayyar (14) ise Yıldız Kadınlar müsabakasında üçüncü oldu ve bronz madalya kazandı. Üst Minik Kadınlar müsabakasında Kayseri’yi temsil eden 54 kiloda Rabia Polat ise üçüncü oldu ve bronz madalya kazandı.

Spor Kulübünün sporcularının başarısını değerlendiren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Şampiyonluklarla dolu bir yıla başladık. Sporcularımızı ve Boks Antrenörümüz Fatih Töme hocamızı kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum. İnşallah Kocasinan’ımızın adını daha nice şampiyonluklarla dünyaya duyuracağız. Kocasinan Belediyesi olarak, her yaşta ve her branşta sporu yaygınlaştırmak için her türlü imkanımızı seferber ettik, etmeye de devam ediyoruz. Bizlere bu gururu yaşattıkları için Kayseri adına bir kez daha teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Milli Boks Antrenörü ve Türkiye Boks Federasyonu Kayseri İl Temsilcisi Fatih Töme ise “Bizlere daha konforlu imkanlar sağlayarak daha sağlıklı bir ortamda spor yapmamıza vesile olan ve her zaman sporcuların yanında olan Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür ediyoruz. İnşallah sporcularımız daha nice başarılar elde ederek, bizleri gururlandıracağına inancım sonsuz. Amacımız; Milli takım kadrosunda yer alacak sporcular yetiştirmektir.” diye konuştu.

Şampiyonlukta Başkan Çolakbayrakdar’ın ve Kocasinan Belediyesi’nin büyük bir payı olduğunu söyleyen sporcular da desteklerinden dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

“TALAS, BÜYÜLEYİCİ BİR TARİHE SAHİP”

Talas Belediyesi tarafından Türkiye’nin önde gelen geleneksel sanat ustalarına Talas’ın tarihi ve kültürel değerleri tanıtıldı. 1 Şubat günü görkemli bir organizasyonla açılışı gerçekleştirilen Sanat Galerisi’nde eserleri sergilenen ve aralarında Cam Sanatçısı Yasemin Aslan Bakiri, Mozaik Sanatçısı Eyçem Ezengin, Ebru Sanatçısı Hikmet Barutçugil gibi usta isimlere Talas’ın tarihi mekânları tanıtıldı.

Alanında usta sanatçılara Talas’ın tarihi güzellikleri ve mimari özellikleri tanıtıldı. Başta Yaman Dede Konağı, Ali Saip Paşa Caddesi ve Harman Mahallesi olmak üzere Talas’ın birçok turistik ve tarihi mekânını tanıma imkânı bulan sanatçılar Talas’ın özellikle sanatsal ve tarihi açıdan önemli bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çekti.

Talas’ın tarihi dokusunun güzelliğine ve insanı saran bir yapısı olduğunun altını çizen Meyçem Ezengin, Talas’ın bu özelliği karşısında büyülendiğini ifade ederek Talas’ta yer alan mahzenlerin, yeraltı şehirlerinin ve tarihi yapılarının insanı saran bir yanı bulunduğunu söyledi. Sanat Galerisi ile ilgili olarak da konuşan Ezengin, Sanat Galerisi’ni değerli kılan bir diğer yanının bin 500 yıllık bir dini yapıda gerçekleşmiş olduğunu ifade etti. Talas’ın sanat şehri olmaya başladığının altını çizen Meyçem Ezengin, “Başkanımızın sayesinde Talas bir kültür sanat şehri oldu ve olmaya devam ediyor.” dedi.

“TALAS MUHTEŞEM BİR İLÇE”

Talas’ın tarih kokan bir yer olduğunu kaydeden Cam Sanatçısı Yasemin Aslan Bakiri, “Talas, Kayseri’nin muhteşem tarihi olan bir ilçesi.” ifadelerini kullandı. Talas Belediyesi’nin ilçenin tarihi yapısını korumakta başarılı olduğuna değinen Bakiri, “Belediye olarak da mimariye ve tarihe çok güzel katkıları olan çalışmalar yapılmış. İlçeyi dolaşınca farklı bir mekana ve tarihe geçmiş gibi oluyorsunuz. 21. yüzyılda güzel korunmuş ve korunmaya devam edeceğine de inandığımız bir ilçe. Farklı dinlerden de izlerin olduğu, farklı toplumların iç içe yaşadığı bir ilçe.” şeklinde konuştu. Talas’ı gezmekten mutlu olduğunu söyleyen Bakiri, belediyenin bilgilendirici bir gezi gerçekleştirdiğini ve herkesin ilçeyi ziyaret etmesi gerektiğini belirtti.

Talas’ın mimari ve tarihi dokusuna hayran olduğunu vurgulayan Cilt Sanatçısı Melike Kazaz, gezi esnasında çok iyi ağırlandıklarını ve tarihi geçmişini insan hissettiren bir yer olduğunu ifade etti.

“SANAT GALERİSİ İŞARET FİŞEĞİ OLACAK” 

Medeniyet inşasının önemine vurgu yapan Ebru Sanatçısı Hikmet Barutçugil, gelecek kuşaklara medeniyet kurabilmenin sanat ve kültürle olacağını ifade ederek bunun yapay kültürle değil, bu topraklara ait sanatlarla olacağını belirtti. Sanat noktasında uluslararası olabilmenin öneminden söz eden Barutçugil, şunları söyledi: “Burada muhteşem bir Sanat Galerisi’nin açılışına şahit olduk. Türkiye uluslararası olmak istiyor ama uluslararası olmanın ilk adımı ulusal olmaktır. Ulusallaşmayı sağlayacak bu ananevi sanatlara destek veren Mustafa Yalçın’a teşekkür ediyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Talas’ı ziyaret eden sanatçılar arasında yer alan Mimar Seda Özgen Bilgili ise Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın Sanat Galerisi ile çok güzel bir projeye imza attığına değinerek düşündüklerinden daha iyi bir çalışma gördüklerini ifade etti. Sanat Galeri’sinin Talas’ta sanatın önünü açan bir işaret fişeği olacağını söyleyen Bilgili, galerinin bir buluşma alanı ve umut ışığı olacağını belirtti.

Sanat sergisine değinen Ebru Sanatçısı Sema Balkaya Öksüz de, “Belediyemizin düzenlediği sergi faaliyetinden çok memnun kaldık. Özellikle tarihi mekanın restore edilip bu tür bir sergiyle açılması da çok hoş oldu.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ÖZTÜRK BELEDİYE ÜRETİM ATÖLYESİNİ GEZDİ

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, birim ziyaretleri kapsamında belediyenin üretim atölyesini ziyaret etti.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı çalışan üretim atölyesini Fen İşleri Müdürü ve atölye sorumluları ile birlikte gezen Başkan Esat Öztürk, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Burada yapılan çalışmaları da inceleyerek üretim çalışmalarına katılan Başkan Esat Öztürk, kaynak makinasıyla demir kaynağı yaptı.

Atölyede yapılan çalışmaları oldukça beğendiğini ifade eden Başkan Öztürk, yaptığı açıklama da “İlçemize lazım olan demir aksamı ile ilgili tüm ihtiyaçlar burada gideriliyor. Çalışma arkadaşlarıma ben yürekten teşekkür ediyorum. Yahyalı Belediyesi olarak bizim “Çok faaliyet, az maliyet” diye bir sloganımız vardı. Bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Yahyalı’daki hizmet etmeye değer, güzelliklere layık hemşehrilerimize hizmet sunmak bizim birinci vazifemiz. Tabi bu hizmeti de sunarken, hem kaliteli hem de az maliyetli sunmak çok çok önemli. Kendi atölyemizde ürettiğimiz ürünleri, vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Burada kendi umumi WC’lere ait olan kapılarımızı, taziye çadırlarımızın demir aksamını, kamelyalarımızı ve ilçemize bağlı olan 41 mahallemizdeki eksikleri buradan temin ediyoruz. Atölyede çalışan mesai arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Kendilerine, Rabbim kolaylıklar versin.  Allah hayırlı hizmetlerde bizi muvaffak kılsın. “ ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, KARDEŞ BELEDİYE BAŞKANINI AĞIRLADI

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan’la kardeş belediye olan Kırşehir’in Çiçekdağı Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu ve belediye meclis üyelerini makamında misafir etti. Ziyarette Kocasinan’ın Kayseri’nin giriş kapısı konumunda bulunduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar, bu durumun kendilerine daha büyük sorumluluklar yüklediğini söyledi.

Kayseri’de kurumlar arasındaki birlikteliğin şehre bereket olarak yansıdığına vurgu yapan Başkan Çolakbayrakdar, bu uyum kültürünün hizmet kalitesine olumlu anlamda yansıdığını ifade etti. Çiçekdağı ile kardeş belediye olmanın kendileri için gurur vesilesi olduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar; “Neşet Ertaş’ın memleketi olan Çiçekdağı, sadece Kırşehir’de değil, tüm Türkiye’de ismi duyulmuş, güzel bir ilçemizdir. Bu vesile ile Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş’a Allah’tan rahmet diliyorum. Kayserililere daha güzel ve daha iyi hizmetler verebilmek için yoğun gayret sarf ediyoruz. Sanayi ve ticaret şehri olarak bilinen Kayseri; devletimiz, hayırsever işadamları ve şehri yönetenler tarafından farklı alanlarda yapılan yatırımlarla kültür, sağlık, spor, eğitim, turizm ve tarım şehri olarak da uluslararası alanda anılmaya başlandı. Daha yaşanabilir bir Kayseri için bundan sonra da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kırşehir Çiçekdağı Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu ise, misafirperverliğinden dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek, “İlçemiz, Neşet Ertaş’ın yanı sıra çok sayıda ozan yetiştirmiş, bu anlamda özel bir ilçemizdir. Çiçekdağı, Kırşehir ilinin bilinen en eski kazasıdır. Osmanlı döneminde kurulan ilçemizin en önemli geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Tüm Kayseri halkını ozanlar diyarı güzel ilçemiz Çiçekdağı’na davet ediyorum.” diye konuştu.

Hoş sohbetlerin gerçekleştirildiği ziyaret, Çiçekdağı Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu’nun Başkan Çolakbayrakdar’a üzerinde Kırşehir’e özgü motiflerin yer aldığı çini tabak hediye etmesiyle sona erdi.

“BAŞKAN YALÇIN TALAS’A GÜZEL ESERLER BIRAKIYOR”

Talas Belediye Meclisi, Şubat ayı toplantısını gerçekleştirdi. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın başkanlığında yapılan toplantıda 25 madde görüşülerek karara bağlandı.

Meclis salonunda gerçekleşen toplantıda gündemin ilk maddesinde yer alan Kansere Karşı Birlikte Derneği (KANKA) ile Talas Belediyesi arasında gerçekleşecek çalışmalar için protokol yapılması oy çokluğu ile kabul edildi. 25 maddenin görüşüldüğü toplantıda sokaklara, yapılan eserlere ve parklara isim verilmesi, spor müsabakaları giderleri ve imar plan değişiklikleri ile ilgili konular oylanarak karara bağlandı.

Talas Belediyesi’nde görevde bulunmuş Merhum Başkan Yardımcısı Ali Rıza Karakullukçu, Kuruköprü Eski Belediye Başkanı Ünal Şahin, Merhum Hakem Aziz Toker ve Merhum Futbolcu Cuma Uluçay’ın isimlerinin yapılan eserlerde yaşatılmasını amaçlayan gündem maddesi görüşülmek üzere komisyona havale edildi.

Belediye meclisinde oylanan bir diğer gündem maddesi olan spor organizasyonlarının giderlerinin karşılanması ise görüşülerek kabul edildi. 2020 yılı içerisinde Talas Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek spor organizasyonları giderlerinin belediye tarafından karşılanması konusu karara bağlandı.

MECLİS ÜYELERİNDEN BAŞKAN YALÇIN’A TEŞEKKÜR

Oturumda gündem dışı söz alan Talas Belediyesi İyi Parti ve CHP’li meclis üyeleri, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

1 Şubat Cumartesi günü açılışı gerçekleştirilen Hayır Çarşısı, Şehit ve Gazi Yakınları Koordinasyon Birimi ve Sanat Galerisi projelerinden dolayı Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür eden İyi Parti Meclis Üyesi Hasan Özsoy, “Cumartesi günü Tablakaya Mahallesinde güzel bir hizmete imza atıldı. Dinimizce de önemli olan yardımlaşmaya katkı sağlamak için “Hayır Çarşısı” açıldı. Belediyenin hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplantıda söz alan ve Başkan Yalçın’ın şahsı için değil daima halk için çalıştığını dile getiren CHP Meclis Üyesi Gürsel Kısır, Başkan Mustafa Yalçın’ın yaptığı çalışmalardan memnun olduğunu ifade ederek “Sayın Başkanım siz de Talas için çok güzel eserler bırakıyorsunuz.” İfadelerini kullandı.

KANKA, MECLİS’TE ÇOCUK KEMİK İLİĞİ NAKLİ MERKEZİ’Nİ ANLATTI

Kansere Karşı Birlikte Derneği (KANKA) Başkanı Prof. Dr. Musa Karakükçü, Melikgazi Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı’nda Kayseri’de yapımı devam eden Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük Çocuk Kemik İliği Nakli Merkezi hakkında bilgi verdi.

Hastane ve kansere karşı geliştirilen tedaviler hakkında bilgi veren Prof. Dr. Musa Karakükçü, “Kanserli çocuklarımızın tedavisi için KANKA Derneğimiz ile mücadele ediyoruz. Derneğimiz hastalarımıza ve ailelerine her konuda destek oluyor. Melikgazi Belediyemiz ilk destekler Melikgazi Belediyesi’nden geldi. Bu konuda öncü oldu. Melikgazi Belediyesinin katkılarıyla hastalarımızın odaları tek kişilik oldu. Çocuk Kemik İliği Nakli Merkezi şuan da Türkiye’de en iyi şartlarda tedavi edilen hastanelerden bir tanesi. Yeni hastanemiz bittiğinde Türkiye’nin gen tedavisini yaptığımız bir yer olacak inşallah. Bu merkezimiz Türkiye’de çocuk kanser var dendiğinde akla gelen merkezlerden olsun istiyoruz. Türkiye’nin her yerinden hastanemize nakil için hastalarımız geliyor. İnşallah eli birliği ile bu hasta çocuklarımıza yardım edebiliriz. Ve yeni hastanemizle beraber daha fazla çocuğa nakil şansı verebiliriz.” diye konuştu.

KANKA’ya Melikgazi’den bir destek daha..

İnşaatı devam eden hastanenin kısa zamanda tamamlanmasını dileyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Belediye olarak toplumsal sorumluluk ve kişi sağlığına verdiğimiz önemi her alanda söylüyoruz. Kansere Karşı Birlikte Derneği’ne belediye olarak maddi yarımda bulunacağız.  Almış olduğumuz bu kararı da meclis üyelerimiz ile oybirliği ile kabul ettik. Bu amaçla sosyal belediyecilik anlayışımız doğrultusunda her türlü maddi ve manevi desteğimiz devam edecek.” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Almanya Gıda Tarım müşteşarı Dr. Peter Bohlen’den KTB’ye ziyaret

Almanya Gıda Tarım Müsteşarı Dr Peter Bohlen ve  eşi Rita Bohlen Kayseri Ticaret Borsasını (KTB) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.