Erbakan: Ruhsatı olmayan hiçbir aşı güvenli değil

Ruhsatı olmayan hiçbir aşının güvenli olmadığını tekrarlayan Yeniden Refah Partisi Genel başkanı Fatih Erbakan Kayseri’de bazı Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Erbakan ‘Bir kimse işinden ekmeğinden olmakla karşı karşıya kalıp, mecburen bir aşı olmak durumundaysa, veya aşı olmadan eğitimine devam edemediği için aşı olmaya mecbur kalıyorsa; bu durumda mRNA aşılarını değil, “ehven i şer” olarak inaktif, geleneksel aşıları tercih etmelidir görüşündeyiz’ dedi.

Fatih Erbakan, aşı konusunda söylediklerinin tamamının arkasında olduğunu belirterek, içinde bulunulan süreçte tüm bilimsel veriler ve araştırmalara göre aşılamaya gerek olmadığını iddia etti. Toplum bağışıklığının oluşmasının virüsten kurtulmak için en etkili yol olduğunu tekrarlayan  Erbakan şunları söyledi.

“Elbette aşı, ilaç ve tıp bilimine karşı değiliz, ancak gereksiz aşılanma taraftarı da degiliz. mRNA aşılarını son derece riskli görüyoruz ve halkımıza, hele hele çocuklarımıza uygulanmasını asla doğru bulmuyoruz. Türk aşısı dahil olmak üzere, faz ve ruhsat aşamaları bitmemiş hiçbir aşının uygulanmasını da doğru bulmuyoruz. Ancak bir kimse işinden ekmeğinden olmakla karşı karşıya kalıp, mecburen bir aşı olmak durumundaysa, veya aşı olmadan eğitimine devam edemediği için aşı olmaya mecbur kalıyorsa; bu durumda mRNA aşılarını değil, “ehven i şer” olarak inaktif, geleneksel aşıları tercih etmelidir görüşündeyiz.

Kendimiz açısından da ileride mutlaka aşı olmak durumunda kalırsak, tercihimiz yabancı menşeili mRNA aşıları değil, inaktif geleneksel ve Türkiye’de üretilen Turkovac aşısı olur dedik. Ancak Turcovac olsa bile, bu aşı da faz çalışmaları tamamlanmış, güvenliği ispatlanmış, ruhsatını almış olmalıdır. Gerekli prosedürleri geçmemiş olsa bile Turcovac aşısını yaptırmak uygundur, riski yoktur denilemez ve zaten böyle birşey de söylemedik. Bizim için faz aşamalarını tamamlamamış, ruhsatsız ve lisanssız tüm aşılar aynıdır. Her zaman söylediğimiz gibi ruhsatsız bu sıvıların tamamı bilimsel olarak “aşı değil, aşı adayıdır”.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Yargı reformuna dikkat çeken Bakan Gül: Yargı Türk milleti adına karar veriyor

Kayseri ve çevresindeki illerin  Başsavcı, hakim, savcı, Adalet komisyonu başkanları, Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) Başkanı, …