Covid 19’dan hastanede yatan eski belediye başkanı: Birilerine inanmayın aşı olun

Kayseri’nin Melikgazi ilçesi  Ağırnas eski belediye başkanı Mehmet Osmanbaşoğlu, covid 19’un ciğerlerine inmesi ve nefes almakta zorlanması nedeniyle Kayseri Şehir hastanesinde tedavi altına alındı. Osmanbaşoğlu ‘Birilerine inanarak aşı olmamaktan çok pişmanım. Herkes kendi ve toplum sağlığı için aşısını olsun’ dedi.

Ağırnas  mahallesinde yaşayan Mehmet Osmanbaşoğlu, yaklaşık 25 gün önce testlerinin pozitif çıkmasından sonra eşi ile birlikte evde karantina altına alındıklarını, eşinin virüsü yendiğini ancak kendisinin durumunun ağırlaşması ile hastaneye kaldırıldığına dikkat çekti. Nefes almakta zorlandığını, öksürük ve yüksek ateş nedeniyle  halen hastenede tedavi gördüğünü belirten Mehmet Osmanbaşoğılu ‘Ben 63 yaşındayım. 10 yıl Ağırnas’ta belediye başkanlığı yaptım. Diabet hastasıyım. Bazı siyasetçi ve köşe yazarlarına inanarak aşı olmadım. Oysa topluma örnek olacak insanlarız. Herkes duysun okusun. Çok pişmanız. Aşı olmayanlarda bir an önce aşı olsun. Çünkü bu işin şakası yok. Bizi bu şekilde yanlış yönlendiren insanlar bizim vebalimiz, hakkımızı ve bu çektiğimiz sıkıntıları nasıl ödeyecek.  Ben taburcu olduktan sonra ilk işim gidip aşı olmak olacak. Burada benim gibi aşı olmayan insanların çektikleri sıkıntıları gördükçe hatamı daha iyi anladım. Bu yanlışı biz yaptık, halen toplum içinde gezen aşı olmayanlar bir an önce gidip aşılarını olsunlar. İnsanın sağlığı bozulunca kıymetini daha iyi anlıyor’ dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Eğitim, sağlık, magazin-yaşam, kültür sanat haberleri (21.01.2022)

2021’in SES getiren kadınlarıToplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına ulaşmak üzere, eşitlik ve …