CHP’li Eda Albayrak’tan AKP’li Çopuroğlu’na ‘Sarayın lütfuyla atanan Fesli Kadir savunucusu’ yakıştırması

CHP Kayseri Gençlik Kolları İl Başkanı Eda Albayrak, AKP il başkanı Şaban Çopuroğlu’nu sert dille eleştirirken ‘Sarayın lütfuyla atanan Fesli Kadir savunucusu İl Başkanı Çopuroğlu’nun, İl Başkanımız Sayın Ümit Özer’in istifasını istemesi haddi ve harcı değildir’ dedi.

Eda Albayrak’ın Çopuroğlu’na yönelik açıklamaları şöyle.

“AKP’nin atanmış İl Başkanı Şaban Çopuroğlu yaptığı basın açıklamasında seçilmiş İl Başkanımız Sayın Ümit Özer’i hedef alarak hakkında mesnetsiz iddialarda bulunmuştur. Şahsiyetini makamından alan Çopuroğlu’nun İl Başkanımız hakkında ki çirkin ithamları afaki bir uğraştır. Kaldı ki Edep, Erkan ve yolu kendisi öğretecek değildir.

Çopuroğlu’nun İl Başkanlığını yaptığı ilimiz Kayseri’de ranttan, villa parselleri ihalesinden, Kayseri kalesine altı yılda harcanan 40 milyon TL’nin hiçbir rasyonel yanı yoktur. Özdeşleşme histerisine gark olmuş vaziyettedir kendisi.
Ekonominin kötüye gitmesi, eğitimin kevgire çevrilmesi, adalet duygusunun yok olması zerre umurlarında değil, 17-0 sarhoşluğundadırlar. Bu memleket sizin rövanş alacağınız er meydanı değildir Çopuroğlu! Asıl iş 17-0’ın altını doldurmaktır. Ama görünen o ki derdiniz hizmet değil, Sayın İl Başkanımız üzerinden siyaset üretmektir. Sayın İl Başkanımızın yaptığı siyasi açıklamaya karşılık cevabınızın şahısları hedef alarak yapmanız, tek argümanınızın bu olması, güzel şehrimiz için üzücüdür.

Şehrimiz adına güzel fikirlerin üretilmesi hususunda hem fikiriz fakat kişi en çok kendinde olmayanın sıkıntısını çeker. AKP İl Başkanı siyasi bir yönlendirme yapmak istiyor ise kendi genel merkezinden, tabanına doğru yol alıp; azmini ve cüretini Kuvayı Milliye kadrolarından alan geleneğimizden feyiz almalıdır.
Sn. İl Başkanımız partililerimizin ve davamızın iradesidir. Seçilmiş İl Başkanımız oturduğu koltuktan değil o makama güç veren bir geleneğin devamıdır. Sarayın lütfuyla atanan Fesli Kadir savunucusu İl Başkanı Çopuroğlu’nun, İl Başkanımız Sayın Ümit Özer’in istifasını istemesi haddi ve harcı değildir.”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

CHP’li Arık Çiftçilerin borçlarının faizinin silinmesi İçin kanun teklifi verdi:

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Türkiye’nin yeniden bir tarım ülkesi olabilmesi için borç …